Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

no jasne, wystarcza aby procek resetował komputer :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe pytanie, podpięte masz obie wtyczki zasilania CPU 12V (4+4) do płyty?

Tak te problemy kojarzę z poprzednich stron. Procesor jest podpięty pod obydwa łącza. Zrobiłem ten test bez profilu xmp i poszedł. Przy włączonym wywala pod sam koniec testu. Czyżby problemem były pamięci?

Edytowane przez mariusz85x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może potrzebują większe napięcie zasilania dla profilu XMP

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla właścicieli płyt głównych od Asusa pojawiły się nowe, "nie w pełni sprawdzone" BIOSy ABB do przetestowania

żródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy na 3600x na msi ace 570. Testy się sypią przy większym obciążeniu, temperatury nie mają znaczenia.

Mam podpięte 1x4+4 do płyty. Dziś przyjechał docelowy zasilacz Corsair HX 750 to podepnę całość i dam znać czy to robi różnicę. Jak nie to jesteśmy w dupie i trzeba szukać przyczyn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisałbym o tym, gdybym sam nie miał tej płyty i takich samych problemów z 3900X na początku jak go poskładałem,

po podpięciu drugiej wtyki przestał się resetować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy na 3600x na msi ace 570. Testy się sypią przy większym obciążeniu, temperatury nie mają znaczenia.

Mam podpięte 1x4+4 do płyty. Dziś przyjechał docelowy zasilacz Corsair HX 750 to podepnę całość i dam znać czy to robi różnicę. Jak nie to jesteśmy w dupie i trzeba szukać przyczyn :D

 

Ram 3600cl15-15-15 na XMP pod ryzenem ?

 

Ktoś ma pomysł dlaczego przy teście cinebench wywala mi komputer? W ryzen master nic nie ruszane jedynie pamięci na xmp1 trident z 3600 cl16 płyta msi x570 ACE i ryzen 3900x

 

Ram 3600cl16-16-16 na XMP intela nie działa pod ryzenem? Możesz przetestować Ryzen DRam Calculator. Najlepiej nastawy wpierw na safe. Włącznie z tymi Ohmami.

 

 

 

Miałem 3600cl15-15-15 i też nie działało z XMP. Ale z Ryzen Dram Calculator bez problemu dało się to puścić na 3733 cl16-16-16. I polecam wam tez celować w 3733 może 3800 MHz. Wpierw na luźno. Później poprawić timingi jak zegar będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy na 3600x na msi ace 570. Testy się sypią przy większym obciążeniu, temperatury nie mają znaczenia.

Mam podpięte 1x4+4 do płyty. Dziś przyjechał docelowy zasilacz Corsair HX 750 to podepnę całość i dam znać czy to robi różnicę. Jak nie to jesteśmy w dupie i trzeba szukać przyczyn :D

Zasilacz nic nie da ja mam corsair hx750i i wywala przyczyna musi być inna podbiłem napięcie na 1.5 na chwilę żeby sprawdzić czy jest ok ale też wywaliło a później nie chciało nawet do biosa wejść musiałem użyć clear cmos, i dopiero odpaliło. Jak nie używam xmp to usatwai pamięci na 2333 i wtedy test przechodzi. Może trzeba będzie poczekać na nowy bios z agesa abb. Na jakim jesteś biosie tym najnowszym 713? Druga sprawa mam kartę dźwiękową aus rog phoebus na pcie1 ale wogóle jej nie wykrywa jak podepnę do tego łącza. W instrukcji płyty pisze że gniazda pcie 1 nie działają równocześnie tylko że ja nie mam nic podpiętego do gniazda wyżej. Karta podpięta do pcie expres x16 działa ale nie wiem czy tak można to podpiąć. Jak ktoś wie to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wpiętą kartę 1x do portu 16x. Można nawet podpiąć je na odwrót i 16x wsadzić do 1x jak jest port otwarty jak w AsRockach.

 

XMP na ryzenie może kuleć jak ktoś wsadza kości 3600-3800MHz. Ale z Dram Calculator można to ogarnąć w godzinkę - dwie, aby wyjść jeszcze do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wpiętą kartę 1x do portu 16x. Można nawet podpiąć je na odwrót i 16x wsadzić do 1x jak jest port otwarty jak w AsRockach.

 

XMP na ryzenie może kuleć jak ktoś wsadza kości 3600-3800MHz. Ale z Dram Calculator można to ogarnąć w godzinkę - dwie, aby wyjść jeszcze do przodu.

 

Ten kalkulator się sprawdza ale nie przy wysokich taktach i nie każdych kościach. Moich CJRów nie idzie ustawić na 3600, czy to z kalkulatora, czy ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają bdie 3600cl15 i cl16. Sam miałem te CL15 i potwierdzam XMP nie działa i wcale nie musi zacząć działać. Ale bez problemu mozna je nastawić z palca, urwacjeszcze z 2ns na opóźnieniach i podbić odczyt i kopiowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim cudem 12/24 u Remiko na starym Scythe ma 78C, kiedy mój ma 67C ale chłodzony jest 2x 480 :o

 

@ Remiko Pojedynczy test w Blenderze tyle Ci zajął czy komplecik?

 

 

 

97bSSuq.png

 

 

W Blenderze puszczam zawsze Quick Test, czyli scenki BMW oraz Classroom.

 

Kompletu nawet nie mam odwagi puścić przy obecnym chłodzeniu, no chyba że na 1.2375V i 4.35GHz/4.2GHz (czyli w skrócie: moim ustawieniu Silent 24/7).

 

Jak chcesz, to wieczorkiem taki test mogę zapuścić.

 

...

 

Chłodzenie montowałem następująco:

 

- resztka starej pasty Gelid GC Extreme TC-GC03-A nałożona dołączonym aplikatorem poprzez równomierne jej rozsmarowanie po całej powierzchni procesora (nałożyłbym delikatnie więcej, ale zabrakło)

- chłodzenie przesunięte maksymalnie w stronę pierwszego slotu PCI-E x16 (w celu lepszego chłodzenia chipletów)

- śruby montażowe dokręcone do oporu, bo w przypadku tego chłodzenia i tak występuje problem z dociskiem i jestem w stanie ruszać chłodzeniem po jego maksymalnym dokręceniu.

 

Temperatura w spoczynku waha się od 31 do 36 stopni, pod obciążeniem jak na screenach z Blednera.

 

Za każdym razem temperatura otoczenia była w okolicach 22 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ RemiKo

 

A więc po sprawdzeniu szybkim testem, wyszło 2x wolniej jak u Ciebie. 2x mniej rdzeni i wątków, więc nie ma co marudzić ;-)

Nie ma potrzeby abyś tracił czas na całość, wiadomo, że wyjdzie o 1/2 szybciej.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma podkręcone trident z 3600 cl16 na x570 ACE? Jeśli tak to podeślijcie timingi. Bo ni jak nie chce być u mnie stabilnie nawet z nastawami z dram calculator save. Wywala przy occt lub cinebenchR20. Niby za każdym razem wstaje ale wywala z windowsa przy testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile nastawiasz 3600? 16-16-16 z dram calculatorem i nie idzie ? Napięcie dajesz tak z 1,40-1,45V na ramie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile nastawiasz 3600? 16-16-16 z dram calculatorem i nie idzie ? Napięcie dajesz tak z 1,40-1,45V na ramie ?

Dram daje mi takie nastawy

post-202618-15658071303128_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="font-size: 12px;">Daj 16-16-16-32 na początek. Uzyj guzika SAFE też na start. Możesz ewentualnie ustawić 3733/3800MHz w kalkulatorze i dac safe i przepisac co wyjdzie. Powinny być 16-16-16. Tylko zegar daj sobie wpierw 3600 później 3666 i na koniec 3733 dla testów tych timingów. Tak najszybciej coś nastawisz. Te 3600cl14 to mocno optymistyczne nastawy raczej. U mnie też nie działały z kośćmi 36000-cl15-15-15 fabrycznie.</span>

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<span style="font-size: 12px;">Daj 16-16-16-32 na początek. Uzyj guzika SAFE też na start. Możesz ewentualnie ustawić 3733/3800MHz w kalkulatorze i dac safe i przepisac co wyjdzie. Powinny być 16-16-16. Tylko zegar daj sobie wpierw 3600 później 3666 i na koniec 3733 dla testów tych timingów. Tak najszybciej coś nastawisz. Te 3600cl14 to mocno optymistyczne nastawy raczej. U mnie też nie działały z kośćmi 36000-cl15-15-15 fabrycznie.</span>

Ale to są właśnie nastawy safe też mi się wydawały jakieś wyżyłowane nie wiem dlaczego :) takie niskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są właśnie nastawy safe też mi się wydawały jakieś wyżyłowane nie wiem dlaczego :) takie niskie

Ja tam u siebie walczyłem z 3733 i 3800MHz. Na 3600 potwierdziłem tylko że nawet cl15 nie bardzo działało. A cl14 było trudne nawet do wystartowania :D

 

 

Sklep xtreem wysłał mi pamięci inne niż zamówiłem:

HX432C16PB3K2/16 zamiast BLS2K8G4D32AESBK

Czy są dużo gorsze?

 

Boli, że nawet nie zapytali, tylko zadecydowali za mnie, bo im się na stanie skończyły. :(

Powinny być na Hynix CJR. A co z tego wyjdzie to już losowanie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam u siebie walczyłem z 3733 i 3800MHz. Na 3600 potwierdziłem tylko że nawet cl15 nie bardzo działało. A cl14 było trudne nawet do wystartowania :D

 

Ale patrz jakie niskie timingi on mi ustawia na 3733 nie za nisko? Oczywiście wybrana opcja safe

post-202618-15658097842904_thumb.png

Edytowane przez mariusz85x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej profile version daj na V2. Zapomniałem to Ci powiedzieć.

 

Menory rank na 1.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep xtreem wysłał mi pamięci inne niż zamówiłem:

HX432C16PB3K2/16 zamiast BLS2K8G4D32AESBK

Czy są dużo gorsze?

 

Boli, że nawet nie zapytali, tylko zadecydowali za mnie, bo im się na stanie skończyły. :(

 

No zaraz... Chciałeś Kingston a dostałeś Crucial? Przecież to zupełnie inny towar nie zgodny ze złożonym zamówieniem. To tak jakbyś chciał kupić VW a dostał skode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej profile version daj na V2. Zapomniałem to Ci powiedzieć.

 

Menory rank na 1.

No teraz te timingi wyglądają lepiej :) zaraz przetestuje. A powiedz mi jeszcze gdzie mogę zmienić te opcje zaznaczone czerwonym kółkiem? :)

post-202618-15658107722496_thumb.png

Edytowane przez mariusz85x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...