Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No może.Ale nowszy chipset lepiej mieć prawda ?

 

Ogólnie fajne te ryzeny3000 tańsze, całkiem wydajne itd. Ale oc żadne, temp.i napięcia z kosmosu. Mnóstwo grzebania i ustawiania. A i tak nadal problemy...Życzę powodzenia amd następna seria pewnie będzie już ok

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może.Ale nowszy chipset lepiej mieć prawda ?

Zważając że nawet Z390 to nadal Z170 na sterydach przeniesiony do niższego procesu?

Po za przeniesieniem kontrolera USB 3.1 Gen2 z zewnętrznych mostków do PCH i dodaniem dedykowanej szyny CNVi zamiast PCIe dla kart Wifi nic więcej się nie zmieniło. ;)

 

Ogólnie fajne te ryzeny3000 tańsze, całkiem wydajne itd. Ale oc żadne, temp.i napięcia z kosmosu. Mnóstwo grzebania i ustawiania. A i tak nadal problemy...Życzę powodzenia amd następna seria pewnie będzie już ok

 

Nie wiem czego się spodziewałeś, przecież już na premierę było wiadomo że te jednostki są problematyczne z uwagi na dziurawe biosy, wiadomo też było że nie będę się dobrze kręcić.

Z biosami za jakiś czas producenci się uporają i będzie to działać po bożemu, oczywiście w kwestii OC nic się nie zmieni, dopiero nowsze steppingi w 4Gen mogą coś zmienić.

 

Następne większe nowości od AMD będą dopiero przy Zen3 wraz z X770? i pamięciami DDR5 ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jakoś tak miałem taką nadzieję że bedzie super szybko chłodno i stabilnie przez te wszystkie lewe przecieki o 5ghz w boost i lepszym ipc.lepszej energetyczności itd. Niekture są oczywiście ok

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne większe nowości od AMD będą dopiero przy Zen3 wraz z X770? i pamięciami DDR5 ;).

 

Z tego co wiadomo, to Zen 3 nie będzie wspierał DDR5, więc dopiero Zen 4 to umożliwi, tyle, że to będzie III lub co bardziej prawdopodobne IV kwartał 2021.

https://www.overclock3d.net/news/software/amd_confirms_that_their_zen_3_milan_processors_will_not_use_ddr5/1

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym !! że 8700k do 5 ghz potrzebuje może z 1.4v max czasem mniej a ryżen do 4.3 ghz 1.448v np lub mniej. Co to za 7nm ? Chyba niedopracowane troszke

 

 

Może zrobi 5.0 a może 4.7 a moze 4.8. Kto Ci powiedział że jest gwarancja na 5.0 ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś linka do tych biosów na FTP od MSI? Ja dalej na msi b450 a pro mam problemy z rozruchem, raz na kilka razy wstanie, a instalowałem jakąś betę z 2X.07, także chciałbym zobaczyć czy od tego czasu coś się zmieniło.

Uprzedzając pytania, nic nie podkręcane, a tak jak u innych świeci się led od CPU na płycie i za którymś razem dopiero sobie przechodzi testa i wstaje. Nie ma na to reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie x570 lubi się zawiesić na Bootowaniu kiedy chce wejść do biosu. Mam najnowszego bios sprzed kilku dni i jakby ciągle brak poprawy. A nawet jest gorzej. Początkowo były problemy jak było wyłączone full log. Teraz z logo i bez jest słabo. Za szybko wcisnę Delete i zwiecha. Musi pojawić się kursor " _ " na ekranie i wtedy dopiero można wcisnąć klawisz. Przydałby się programik RESTART TO BIOS :)

 

Kilka razy przez to myslałem już o GB, ale chyba w końcu to poprawią :]

 

Napisałem jeszcze raz do supportu. Niech wiedzą że MSI to pierdoły i nieogary :P

 

AsRock - lubi olewać problemy i co starsze płyty puścić w niepamięć. Np wspominane ostatnio brak OC na starszych HEDT po aktualizacji kodów procesorów. Taichi x570 smaży chipset.

MSI - daje ciała i nie potrafi zrobić sprawnego biosu.  Nie ważne czy płyta ma kość 16MB czy 32MB. Ciągle brakuje też nowej AEGESY (jedynie goodlike dostał AAB, Craeation i ACE dostały AB, a tańsze modele tylko A.  )

ASUS - wentyle z x570 powinni wsadzić sobie w oko, żeby może następnym razem widzieli gdzie go montują, Asrock oczywiście też :D

 

Gigabyte - Od czasów X470 ich przeszły kompletną metamorfozę. Względem Z370 VRM przestali montować ze śmietnika. Do tego nawet najtańsze paździerze jak X570 UD już dawno dostały Agese AAB. Z początku wentyle mieli nie oprofilowane i wył chipset. Ale ogarneli to zanim jeszcze dobrze ludzie płyty z pudełek rozpakowali.

 

Jakby ktoś dzisiaj szukał szczęścia, to najwięcej chyba znajdzie go u GB ? :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot mała ciekawostka:

 

Corsair MP510 480GB PCIe x4 NVMe

 

@R9 3900X:

 

mp51053900x6bj9u.png

 

vs

 

@R7 1700:

 

mp5105rwk3b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.45v to dużo dla 3700x? Ma to jakiś wpływ na żywotność procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobił, 8700K zapewni mu dużo większą stabilność, wyższe zegary i będzie też wydajniejszy.

Ale Wy jak zwykle nie możecie przejść obok tego obojętnie i macie wielki ból dupy bo ktoś napisał wprost że od tego Ryżu to można dostać jedynie rozwolnienia.

 

Zastanawia mnie, po co tu włażą tacy ludzie??? Masz intela to masz swój dział, więc po co tu wchodzisz??? Robić fanboyową gównoburzę??? Aż tak wam na mózg pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.45v to dużo dla 3700x? Ma to jakiś wpływ na żywotność procesora?

Zależy. Jak 24/h to trochę dużo, jak to tylko peak w turbo to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele za dużo na manualnym Vcore. Max 1.3-1.35V. 

Po co go żyłować jak na stocku masz te ~4.2 all core przy może 1.28-1.30V.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na swoich 3900x?

 

przykładowo u mnie podczas stress testu aidy

 

fYsCFPf.jpg

 

 

W grach 55-60

 

Prime95 - kolo 90 stopni.. na poprzedniej 3900x przy tych samych ustawieniach mialem ok 4-5 stopni mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam ja ! cały na czarno !

 

Kuwa nie byłem tydzień w pracy przez co nie czytałem formu :lol2: :lol2:

 

Przyszło 40 stron :D Panowie... haha może nadrobię przy kawce :D

 

Ale tak co do mojego dylematu co do płyty głównej pod ryśka

 

Gigabyte też mnie zawiódł, kontaktem z klientem

 

Jak pamiętacie Asus udostępnił listę płyt w których są kości 32mb eprom, tylko zapytał do czego to potrzebne, Jak wiadomo MSI w tym zapytaniu pominąłem, i wysłałem to do Gigabyte i Asusa,

 

Dostałem dziś odpowiedź giga....

" Witam,

 

Niestety centrala nie udostepnie informacji na temat modeli oraz wielkości kości BIOS zainstalowanych na naszych plytach glownych.

 

Pozdrawiam,

Pomoc Techniczna Gigabyte "

 

 

Czyli kupujemy kota w worku , a oni nie chcą wysłać informację jakie koście montują ? Serio... :hmm:

 

 

W ten oto sposób podejścia do klienta w moich oczach Giguś i MSI odpadło :)

 

Wybieram X470 Pro Prime , i zabieram się za konstruowanie obudowy w szufladzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś instalował najnowszy sterownik chipsetu? Wydaje mi się, że jeszcze więcej obniża napięcie, a na Reddit, ktoś pisał, że poprawił się boost, tego nie wiem, bo u mnie cały czas boostuje do 4.2ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam ja ! cały na czarno !

 

Kuwa nie byłem tydzień w pracy przez co nie czytałem formu :lol2: :lol2:

 

Przyszło 40 stron :D Panowie... haha może nadrobię przy kawce :D

 

Ale tak co do mojego dylematu co do płyty głównej pod ryśka

 

Gigabyte też mnie zawiódł, kontaktem z klientem

 

Jak pamiętacie Asus udostępnił listę płyt w których są kości 32mb eprom, tylko zapytał do czego to potrzebne, Jak wiadomo MSI w tym zapytaniu pominąłem, i wysłałem to do Gigabyte i Asusa,

 

Dostałem dziś odpowiedź giga....

" Witam,

 

Niestety centrala nie udostepnie informacji na temat modeli oraz wielkości kości BIOS zainstalowanych na naszych plytach glownych.

 

Pozdrawiam,

Pomoc Techniczna Gigabyte "

 

 

Czyli kupujemy kota w worku , a oni nie chcą wysłać informację jakie koście montują ? Serio... :hmm:

 

 

W ten oto sposób podejścia do klienta w moich oczach Giguś i MSI odpadło :)

 

Wybieram X470 Pro Prime , i zabieram się za konstruowanie obudowy w szufladzie :D

Wybierasz x470 za 7 stów :E bierz coś na x570 masz w podobnych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie x470 za 700zł podczas gdy sam zakupiłem x570 aorus elite za 750zł razem z wysyłką wydaje się czymś co najmniej dziwnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką nazwę ma bios pod b450 a pro na tej stronce pod FTP od MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie x470 za 700zł podczas gdy sam zakupiłem x570 aorus elite za 750zł razem z wysyłką wydaje się czymś co najmniej dziwnym

 

Niektórzy wolą mieć turbine w aucie, nie na chipsecie. Ja też do nich należę. Ten asus na x470 przy premierze Zen 2 był za 600zł. Poczekam jeszcze na B550 i wtedy podejmę decyzję - do tego czasu już w 95% powinny być wszystkie obecne problemy rozwiązane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaką nazwę ma bios pod b450 a pro na tej stronce pod FTP od MSI.

 

Zainstaluj normalnie z oficjalnej strony MSI - 7B86vA9 z dnia 2019-07-23. Albo jeszcze łatwiej ściągnij MSI Live Update, pobierze i zainstaluje Ci automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj normalnie z oficjalnej strony MSI - 7B86vA9 z dnia 2019-07-23. Albo jeszcze łatwiej ściągnij MSI Live Update, pobierze i zainstaluje Ci automatycznie.

 

Próbuję najnowszych beta biosów, bo wspaniałe msi z wspaniałym ryzenem wstaje mi raz na X razy, normalny oficjalny bios jest do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję najnowszych beta biosów, bo wspaniałe msi z wspaniałym ryzenem wstaje mi raz na X razy, normalny oficjalny bios jest do dupy.

A-Pro, a moja Gaming Plus mają podobny początek w nazwie biosu, musisz popatrzeć się na nazwę swoje biosu i tak lecieć.

Być może jest tak jak tu ktoś na reddit napisał :

E7B86AMS_Axx = A Pro

E7B86AMS_1xx = Gaming Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję najnowszych beta biosów, bo wspaniałe msi z wspaniałym ryzenem wstaje mi raz na X razy, normalny oficjalny bios jest do dupy.

 

Może coś z pamięciami Ram masz, popróbuj z tylko jedną kością jak masz dwie.

 

Moja MSI B450 Pro-a śmiga świetnie od pierwszego włączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...