Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Platun

LC do projektu "Big Desk"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak wiecie albo i nie jestem w trakcie tworzenia swojego http://forum.benchmark.pl/topic/280114-platun-big-desk/. Przyszedł w końcu czas na zakup rzeczy pod LC. Jako, że jest to prywatny nie sponsorowany projekt liczę, że pomożecie mi złożyć ciekawe LC które nie zrujnuje mojego budżetu domowego :rotfl: Zaznaczę, że nie mam żadnych części - zaczynam od 0.

 

 

Co jest do schłodzenia?

 

 

CPU: Intel Core i7-7700K

 

GPU: 1070 lub 1080 lub 1080TI (liczmy, że to będzie 1080TI)

 

 

 

Wszystko będzie podłączone pod Asus STRIX Z270F GAMING

 

 

Interesują mnie na pewno 2 chłodnice (na lewa i prawą krawędź biurka)

 

Co do reszty to się dostosuję do waszych podpowiedzi. Jedyna jeszcze czego nie wiem to czy chłodzić osobno procka i grafe czy to wszystko zrobić na jednej "lince" Chodź wtedy 2 chłodnice mijają się z celem(tak mnie się wydaje)

 

 

 

Linków do konkretnych części nie musicie mi podawać sam poszukam, bardziej interesują mnie konkretne modele/ opinie.

 

 

 

Aaaa zapomniałbym o najważniejszym. Rezerwuar/ rezerwuary (nie wiem ile ich zamontuje :D ) będą leżały( zamontowane będą poziomo).

 

 

 

Chciałbym, żeby ten zestaw dało się łatwo uzupełnić płynem, łatwo się spuszczało płyn. I nie było jakiegoś problemu z odpowietrzaniem, bo biurka nie dam rady potrząsać tak jak zwykłą obudową :cry:

 

 

 

Jakieś pytania wątpliwości piszcie postaram się odpowiedzieć.

 

Rozumiem, że jak będę chciał mieć dwie chłodnice to potrzebuje też 2 pomp, czy jest jakiś patent/ rozgałęźnik/ przyspieszacz spowalniacza.... W co nie chce mi się wierzyć bo nie umiem sobie tego wyobrazić jak by to miało działać... Ewentualnie może jakaś podwójna pompa hmmm

 

 

 

Jak na razie siedzę na angela.pl i szukam części... mam już

 

 

 

1. Chłodnicahttp://www.angela.pl/p12060,aquacomputer-airplex-radical-2-480-aluminum-fins.html z tym, że ja bym chciał 4x120 a w jej opisie jest Dimensions: 520 x 140 x 40 mm będę to musiał przedzwonić się dopytać jak to się sprawa ma.

 

 

 

2. Blok http://www.angela.pl/p6396,aquacomputer-cuplex-kryos-delrin-intel-775-115x-1366.html tutaj widzę jest większy problem bo jest ich dużo a ceny też widzę mają dużą rozpiętość. Czym się tutaj najlepiej sugerować?

 

Znalazłem taki schludny itd tylko jest napisane 115X i pytanie czy 1151 też pociągnie ale to znowu do dogadania.

 

 

 

3. Pompa http://www.angela.pl/p8618,aquacomputer-d5-pump-mechanics-with-rpm-signal.html większość poleca D5 więc myślę, że i ta bym taką zakupił. Jedyna co mnie martwi to "maksymalna temperatura cieczy: 60°C" czy aby to nie za mało? Chodź z tego co widzę to wszystkie maja taki zakres a z testów jak widzę to LC nie przekracza tych temperatur... więc chyba nie ma co panikować.

 

 

 

4. Rezeruwar http://www.angela.pl/p12240,alphacool-eisbecher-lite-250mm-plexi.html wydaje się być OK za tą cenę...

 

 

 

5. Rurki to jeszcze muszę poczytać jakie wybrać... i do tego będę dopasowywał złączki. To już na samym końcu jak wyliczę sobie ile MB rurek potrzebuje i ile i jakich złączek.

 

 

 

Pytanie czy jeszcze coś będę potrzebował? Jakiś top żeby połączyć pompę z rezem jak to wygląda hmm?

 

Jeszcze będę potrzebował jakiś kontroler wiatraków na 5,25 co by te 8 wiatraków gdzieś podłączyć i ewentualnie nimi sobie sterować, ale to już też na koniec. Poniżej wstawiam jeszcze foto jak ja to widzę na tą chwilę... Wybaczcie za wszelkie błędu głupoty itd ale piszę tego posta trzy godziny bo ciągle coś gdzieś ktoś potrzebuje... i nie mogę się skupić...

 

1. Czarne po bokach - chłodnice

 

2. czerwone na środku - rezerwuary

 

3. żółte u góry - płyta główna

 

4. zielone kropki na żółtym - bloki GPU i CPU

 

5. Długie linie niebieski i błękitne - połączenie węży

 

3jl82EG.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściana tekstu nie zachęca do czytania.

 

Masz podwieszony temat z bazą danych o LC - zacznij lekturę od niego, bo widzę, że masz niewielkie pojęcie o LC.

 

1. Musisz zdecydować jaką kartę wodujesz, żeby znaleźć na nią odpowiedni blok, ponieważ nie są one uniwersalne. Blok full cover często pasuje tylko pod jeden, dany model karty (np. Asus GTX 1080 Strix), wyjątek to karty z referencyjnym PCB.

 

2. Leżące rezerwuary to masakra jeśli chodzi o odpowietrzanie - usunięcie całego powietrza z ich wnętrza to katorga.

 

3. Żeby układ łatwo dało się zlać i zalać musisz mieć odpowiednio umieszczone kraniki, bo bez nich nic nie zrobisz.

 

4. Nie potrzebujesz dwóch pomp przy dwóch chłodnicach, wystarczy, że połączysz je ze sobą. Możesz oczywiście zrobić dwie osobne pętle, ale wtedy znacznie zwiększasz koszty.

 

5. Chłodnica, którą linkujesz jest mocno specyficzna, nie brałbym jej. Określenie 4x120mm odnosi się do tego tego ile wentylatorów na nią wchodzi - w tym przypadku 4 wentylator po 120mm. Wymiar zewnętrzny chłodnicy zawsze jest większy, ponieważ dochodzi obudowa, zbiornik na tyle oraz porty na froncie.

 

6. Rozstaw otworów montażowych pod LGA 1150, 1151, 1155 i 1156 jest taki sam, więc jeśli blok pasuje pod jeden z tych socketów to pasuje pod każdy, dlatego określa się to jako 115X.

 

7. Bloki mają podobną wydajność, jeśli Ci się podoba to go bierz. Na Twoim miejscu rozejrzałbym się jednak za używkami, bo można tanio dostać coś fajnego i ładnego. Tyczy się to całego LC - chłodnic, bloków, złączek, pomp i topów do nich oraz rezerwuarów. Płyn i węże musisz brać nowe. Używki to bardzo fajny sposób na oszczędzenie kasy.

 

8. D5 to najlepsza pompa do LC. Jeśli Twój układ osiąga 60 stopni, to znaczy, że coś źle zrobiłeś. Temperatura cieczy w dobrze zbudowanym układzie nie przekracza 40-45 stopni. LC to nie chłodzenie silnika, tutaj nie ma ekstremalnych temperatur.

 

9. Do pompy potrzebujesz top, do którego ją przykręcisz. Możesz albo kupić gotowe combo czyli pompa + top + rezerwuar ewentualnie dokupić sam top do pompy i do tego rezerwuar i połączyć wszystko razem. Ewentualnie od razu pompę z topem.

 

10. Na pierwszy układ nie pakuj się w rurki (hard tubes) tylko w węże, bo z nimi zdecydowanie łatwiej się pracuje.

 

11. Jeśli masz w miarę nowe mobo, to z jego poziomu możesz spokojnie wszystko ustawić. Jeśli chcesz fajny kontroler to Aquacomputer Quadro jest spoko.

 

12. W takim układzie będzie wiało pustką - za duże odległości pomiędzy poszczególnymi podzespołami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy siedziałeś kiedyś przy szklanym stole/biurku ?

 

Wizja ambitna, ale 100x bardziej wolałbym pójść w małą obudowę + zewnętrzny montaż chłodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak siedziałem przy szklanym biurku, ławie i stole - nie miałem z tym problemów. A co do tematu to powiedzcie mi proszę jakie wentylatory 120mm kupić, chłodnica to http://www.angela.pl/p10211,ek-water-blocks-ek-coolstream-pe-480-quad.html Cena nie mam konkretnego budżetu ale nie chciałbym wydać kokosów szczególnie, że potrzebuję 8 wiatraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zakręciłbym się za używanymi chłodnicami, bo dostaniesz je za 50-60% ceny nowych.

 

Co do wentylatorów, to te SP120 są ok, ewentualnie z nowych Pure Wings 2. Możesz też poszukać używanych Noiseblockerów serii B12 czy EK Vardar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to chłodnice lepiej brać nowe, no chyba, że używka z pewnego źródła... bo nie wiadomo co będzie w środku chłodnicy. Tak, że wybrałem nowa( do tego trafiła mi się okazja) a wydaje mnie się, że nie najgorsza jest ta chłodnica. A te SP120 wyglądają fajnie i cena jak za darmo :D Najprawdopodobniej na nich się skupie. Dzięki.

 

edit. - Mam do kupienia Pompe + top Alphacool VPP655 - IG1 / 4 z D5 HF Top - myślicie, że tam pompa będzie OK ? Niby D5 ale tyle jest ich wersji, że zgłupiałem. Dokładny model VPP655T - solo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...