Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shaun

Oświetlenie RGB za monitor/biurko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poleci mi ktoś jakieś taśmy RGB za monitor oraz biurko?

Opłaca się zainwestować jakieś większe pieniądze czy wystarczą jakieś najtańsze chińskie taśmy z Allegro? Jeśli coś "firmowego" to polecicie jakiś konkretny model? Najlepiej z kilkustopniową regulacją natężenia światła. Przez 99% czasu będą świecić na biało, oczekuję chłodnego koloru, jednak chciałbym mieć możliwość zmiany koloru w przyszłości gdyby naszła mnie kiedyś myśl i odpicowaniu całego stanowiska np. pod jeden kolor.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poleci mi ktoś jakieś taśmy RGB za monitor oraz biurko?

Opłaca się zainwestować jakieś większe pieniądze czy wystarczą jakieś najtańsze chińskie taśmy z Allegro? Jeśli coś "firmowego" to polecicie jakiś konkretny model? Najlepiej z kilkustopniową regulacją natężenia światła. Przez 99% czasu będą świecić na biało, oczekuję chłodnego koloru, jednak chciałbym mieć możliwość zmiany koloru w przyszłości gdyby naszła mnie kiedyś myśl i odpicowaniu całego stanowiska np. pod jeden kolor.

Z góry dzięki

 

Domyślam się, że pisząc: chłodny kolor, masz na myśli wysoką temperaturę bieli, ale czy dobrze rozumiem, że chciałbyś móc w przyszłości na przykład pomalować ścianę na niebiesko, czerwono albo żółto? Jeśli tak, to czy wziąłeś pod uwagę, że wtedy zmieni się postrzeganie kolorów na ekranie, i to mocno? Zmieni się zresztą także w razie użycia białego światła o temperaturze niedobranej do CCT bieli monitora (przy czym świetlówki 6500 K ze względu na różnice w przebiegu widma nie będą odpowiadać pod względem postrzeganej barwy CCT 6500 K ekranu, który wyda się wtedy wyraźnie cieplejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie brałem tego pod uwagę, co do zmian to myślałem o wymianie biurka, w skrócie - będzie ciemniejsze. Na tą chwilę używam lampki przymocowanej do półki z żarówką led 10w temperatura bieli 6400K i na tą chwilę jak najbardziej mi pasuje. Na aukcjach ciężko znaleźć jakąkolwiek informacje o temperaturze bieli i nawet na zdjęciach widać, że te ledy są dość marnej jakości, a z drugiej strony nie chciałbym wydawać większej sumy(np. na ledy od Philipsa) na oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...