Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mr Kwolf

GTX 1070 , sens zakupu...?

Rekomendowane odpowiedzi

Po wydaniu GTX 1660 jest na Proline wersja Gigabyte OC za 1029zł więc wydaje mi się, że 1070 idzie w odstawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wydaniu GTX 1660 jest na Proline wersja Gigabyte OC za 1029zł więc wydaje mi się, że 1070 idzie w odstawkę...

 

 

E, nie. To wciąż bardzo mocna karta. I jeżeli wygląda na to, że GTX 1660 ma być dla przeciętnego użytkownika, to GTX 1070 ma długą przyszłość przed sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, nie. To wciąż bardzo mocna karta. I jeżeli wygląda na to, że GTX 1660 ma być dla przeciętnego użytkownika, to GTX 1070 ma długą przyszłość przed sobą.

 

Fakt. Za bardzo skupiłem się na zależności wydajność/cena. GTX 1070 jest jeszcze w zasięgu cenowym niektórych a wydajnościowo to półka wyżej. Zastanawiam się jak ceny pójdą po wydaniu GTX 1660, może się zrobić jeszcze ciekawiej ;) Natomiast na ten moment nadal utrzymuję, że mimo wszystko wydanie GTX 1660 wprowadziło tą kartę na numer 1 pod względem wydajności do ceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Za bardzo skupiłem się na zależności wydajność/cena. GTX 1070 jest jeszcze w zasięgu cenowym niektórych a wydajnościowo to półka wyżej. Zastanawiam się jak ceny pójdą po wydaniu GTX 1660, może się zrobić jeszcze ciekawiej ;) Natomiast na ten moment nadal utrzymuję, że mimo wszystko wydanie GTX 1660 wprowadziło tą kartę na numer 1 pod względem wydajności do ceny :D

 

A to na pewno. W tym momencie bije RX 580. I producenci gier będą musieli wziąć to pod uwagę. Stąd właśnie długa przyszłość GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem teraz na ceny i drugie dno jest takie, że za ok 100 zł więcej od GTX 1070 można już brać RTX 2060 :P Następne tygodnie pokażą w jakim kierunku pójdą ceny 1660Ti, GTX 1070 i RTX 2060. Wydaje mi się, że 1660Ti pójdzie w dół z ceną, GTX 1070 MUSI pójść w dół jeśli mają się sprzedać. RTX 2060 chyba będzie trzymał cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem teraz na ceny i drugie dno jest takie, że za ok 100 zł więcej od GTX 1070 można już brać RTX 2060 :P Następne tygodnie pokażą w jakim kierunku pójdą ceny 1660Ti, GTX 1070 i RTX 2060. Wydaje mi się, że 1660Ti pójdzie w dół z ceną, GTX 1070 MUSI pójść w dół jeśli mają się sprzedać. RTX 2060 chyba będzie trzymał cenę...

 

GTX 1070 powoli się kończą, wyprzedają zapasy. Bez promocji karta zupełnie nieopłacalna. Jest warta mniej więcej tyle, ile było na x-kom dzisiaj. Także niżej nie będzie. GTX 1060Ti nie spadnie. RTX 2060 tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis byl goracy strzal na xkom i Palit Jetstream byl za 1289 zl mowa o GTX 1070. Cena spoko jak na jedna z lepszych wersji tej karty gdzie GTX 1060 kosztuje 1369 zl :lol2: tez Jetstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 powoli się kończą, wyprzedają zapasy. Bez promocji karta zupełnie nieopłacalna. Jest warta mniej więcej tyle, ile było na x-kom dzisiaj. Także niżej nie będzie. GTX 1060Ti nie spadnie. RTX 2060 tym bardziej.

 

GTX 1660Ti już poszło w dół :P 2 dni temu jeszcze cena najniższa to 1229zł a teraz 1129 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660Ti już poszło w dół :P 2 dni temu jeszcze cena najniższa to 1229zł a teraz 1129 :D

 

 

Ok, ale jaka wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jaka wersja.

 

Nie, no mówimy o najtańszym g*wnie z PNY z 1 wiatrakiem i pewnie plastikowym backplatem :P Ale co by nie było zawsze to rzutuje na cenę droższych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Nvidia pokpiła trochę sprawę, licząc, że boom koparkowy jeszcze będzie trwał. A teraz po mistrzowsku rozgrywają rynek przy braku realnej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 lepszy od RX 590 lub rowny na dodatek tanszy lepiej dostepny...W wyzszych segmentach nie oszukujmy sie bryluje RTX 2060 i zadna Vega 56 czy 64 nie masz sznas w starciu z RTX 2060, GTX 1070 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 lepszy od RX 590 lub rowny na dodatek tanszy lepiej dostepny...W wyzszych segmentach nie oszukujmy sie bryluje RTX 2060 i zadna Vega 56 czy 64 nie masz sznas w starciu z RTX 2060, GTX 1070 itp

 

Dodatkowo czytałem, że w obudowie przy RX590 i RX580 już zaczyna się smażalnia. Wiadomo, że to zależy od obudowy ale przy GTX1660 jednak już tego problemu nie ma. No i nie trzeba kupować zasilacza 750W. Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji Radeon musi czymś zaatakować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi ceny obnizyc. Wg mnie RX 590 za 900 zl + 3 gry to moze zaczna kupowac :D

Nie wyglada na to by szykowali odpowiedz w postaci np RX 600...a nawet jesli to dostaniemy RX 690 o wydajnosci miedzy GTX 1070 a 1070 Ti to za ile zeby mialo sens...1200 zl maks by musial kosztowac a pewnie RX 690 bedzie na poziomie cenowy RX 590 lub wyzszym? Bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem teraz na ceny i drugie dno jest takie, że za ok 100 zł więcej od GTX 1070 można już brać RTX 2060 :P Następne tygodnie pokażą w jakim kierunku pójdą ceny 1660Ti, GTX 1070 i RTX 2060. Wydaje mi się, że 1660Ti pójdzie w dół z ceną, GTX 1070 MUSI pójść w dół jeśli mają się sprzedać. RTX 2060 chyba będzie trzymał cenę...

 

 

gtx 1070 nowkę na dzis to bym kupił za 1200 zl,3 letnia gwarancja czemu nie.Ale do takiej ceny to on chyba nie spadnie....

Pozatym karta dalej spokojnie sobie radzi ,patrze na testy Divison 2 i tam nawet na maxa jest ponad 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

była dzisiaj za niecałe 1300zł z dobrym chłodzeniem. 150sztuk na xkomie ale w 1,5h wszystkie poszły.

 

Ten test division 2 pokazuje różnice na dzień dzisiejszy między 1070 a 980ti (choć uważam go za słaby a wrzucanie tylko uśrednionej wartości jest kiepskie).

Kiedyś 980ti często był równo albo ciut wyżej niż 1070. Podobnie może być z 1660ti za rok/dwa. Tylko znowu 1070 to była jakaś ewolucja a 1660ti ze względu na cięcia w pamięci wygląda trochę na regres.

 

zmrqjbz39ryf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak mocną kartą jest GTX1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 zawsze praktycznie bylo na równi z 980ti wiec tez mnie wynik 980ti dziwi,albo nie dziwi bo praktyka Nvidi obcinania wydajnosci starszym ukladom w tym wypadku padło na keplery przez sterowniki jest przeciez znana.Czyli pascale nastepne w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko pokazuje jak mocną kartą jest GTX1070.

 

A kupić ją można już za ~850zł, także moim zdaniem opłaca się w uj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktyka Nvidi obcinania wydajnosci starszym ukladom w tym wypadku padło na keplery przez sterowniki jest przeciez znana

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 9x0 to Maxwell a nie Kepler. I nie tyle NV obcina wydajność co już nie daje pełnego wsparcia w nowych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 zawsze praktycznie bylo na równi z 980ti wiec tez mnie wynik 980ti dziwi,albo nie dziwi bo praktyka Nvidi obcinania wydajnosci starszym ukladom w tym wypadku padło na keplery przez sterowniki jest przeciez znana.Czyli pascale nastepne w kolejce.

Referenty 980Ti lecą na bardzo niskich zegarach. To już sporo zniekształca wynik. A co do reszty to tomcug już odpowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...