Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mr Kwolf

GTX 1070 , sens zakupu...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz mialem brac gtx 1070 uzywkę do 1100 zl typu

 

Palit

https://allegro.pl/oferta/gtx-1070-8gb-gamerock-gwarancja-7894074241

 

Palit

https://allegro.pl/oferta/palit-gtx-1070-jetstream-oc-8gb-7844667415

 

Palit

https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-gtx-1070-8gb-7886063769

 

Msi

https://allegro.pl/oferta/msi-gtx-1070-gaming-x-gwarancja-7866075414

 

to sa pewne oferty?

 

bo sam nie wiem.

caly czas nie jestem przekonany karta jako uzywka,niewiadomo co kto z nią robił

a w sumie chcac spokojnie spac najlepiej bylo by wziasc nowke z 3 letnia gwarancja.

Ale 1500 zl to nie dam :thumbdown: ,mysalem czy by nie dolozyc do 1660 ti,ale znowu +300 zl. ma ktos jakas pewna oferte ,bo nie chce sie naciać ,a dla mnie wydac 1100 zl na sama karte to duzo wiec musi byc to pewny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowego Radeona RX 580 8GB jak sie boisz używanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli dostaniesz do gpu oryginalny paragon lub fakturę gdzie jest jedna sztuka to na 90% raczej była używana w domowych warunkach do grania.

Ale to też używka, nigdy nie wiesz w jakich warunkach pracowało to gpu.

 

Najlepszą opcją było by szukanie sztuki w okolicach zamieszkania na allegro czy olx i odbiór osobisty z sprawdzeniem gpu.

 

Albo daj ogłoszenie na forum być może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania zadbaną sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli dostaniesz do gpu oryginalny paragon lub fakturę gdzie jest jedna sztuka to na 90% raczej była używana w domowych warunkach do grania.

Ale to też używka, nigdy nie wiesz w jakich warunkach pracowało to gpu.

 

Najlepszą opcją było by szukanie sztuki w okolicach zamieszkania na allegro czy olx i odbiór osobisty z sprawdzeniem gpu.

 

Albo daj ogłoszenie na forum być może ktoś z forumowiczów ma do sprzedania zadbaną sztukę.

 

 

W sumie ogloszenie juz dalem w dziale kupie ;)

 

gwarancja musi byc bez tego nawet nie patrze na oferte,z tych co znalazlem te karty wydaja sie byc od "graczy" takze niby oferty nie są złe

no chyba ze ktos stad ma do sprzedania gtx 1070 najlpiej Palit albo Msi Gaming X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie nowego Radeona RX 580 8GB jak sie boisz używanej.

Ale nie ma on startu do 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI krotka gwara.

Game rock nie wiadomo czy to paragon czy faktura zwykla czy na firme.

JestStream to koparkia i pisanie juz ze karta malo uzywana to od razu bym unikal takiej aukcji i ten kit ze w spoczynku 30st :E

Kolejny JestStream krotka gwara.

 

Dla mnie osobiscie bez sensu, lepiej kupic 1160Ti z pelna gwara chociazby to :

 

https://www.x-kom.pl/p/480232-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-oc-6gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie osobiscie bez sensu, lepiej kupic 1160Ti z pelna gwara chociazby to :

 

https://www.x-kom.pl/p/480232-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-oc-6gb-gddr6.html

 

niby fajna oferta ale...

 

A jak sie ma to 6gb z 1660ti vs 8gb na gtx 1070 w nowych grach?nowe gry zjadaja duzo vram?

bo wiesz niechce zeby sie okazalo za za rok te 6gb to bedzie waskie gardlo tej karty,a gtx 1070 ciagle ma 8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno taka GTX 1660 Ti jest lepsza od 1070? :Up_to_s::hmm:

Do tego dochodzi kwestia głośności...

Sam bym pokusił się o zmianę ale czy jest sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie. 1660ti to jest poziom 1070.

Jak cena podobna to wiadomo, że lepiej nową 1660ti. Zawsze jest 3 lata gwarancji. Trzeba się po prostu liczyć z tym, że to karta na generacje i te 6GB po wyjściu nowych kart może być mało tak jak teraz 3GB jest już mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajna oferta ale...

 

A jak sie ma to 6gb z 1660ti vs 8gb na gtx 1070 w nowych grach?nowe gry zjadaja duzo vram?

bo wiesz niechce zeby sie okazalo za za rok te 6gb to bedzie waskie gardlo tej karty,a gtx 1070 ciagle ma 8gb.

Pytanie jaki procek masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ten kit ze w spoczynku 30st :E

 

Miałem gamerocka 1070 w sumie to samo co jetstream i powiem ci, że w dobrze wentylowanej obudowie to gpu w idle miało u mnie ~33 stopnie przy temperaturze otoczenia ~22 stopnie w pasywnym trybie bez kręcenia wentylami.

 

Sporo pewnie zależy od sztuki i jak się pasta w fabryce nałożyła :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie @ kieros

ps5 ma wyjsc w przyszlym roku....

bralbym 1660ti gdyby nie te 6gb.A tak to juz nie wiem co i gdzie :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wczoraj GTX 1070 Palit Super Jetstream za 1100zł na OLX odbiór osobisty w Krakowie kartę z gwarancją do Stycznia 2021 z X-KOM faktura na osobę prywatną na1 kartę i jestem bardzo zadowolony. Też się zastanawiałem nad dołożeniem do RTX2060 ale za sensowna trzeba by dać ok. 1700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ale czy 6 czy 8 to nie będzie raczej wielkiej różnicy bo te karty będą za słabe do wymagających tytułów.

Dzisiaj 1070/1660ti to średnio-niski segment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6GB w zupełności wystarczy do karty tej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

zdarzą się pewnie pojedyncze tytuły gdzie te 8GB będzie miało przewagę bo na 6GB nie będzie się dało grać przez ścinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajna oferta ale...

 

A jak sie ma to 6gb z 1660ti vs 8gb na gtx 1070 w nowych grach?nowe gry zjadaja duzo vram?

bo wiesz niechce zeby sie okazalo za za rok te 6gb to bedzie waskie gardlo tej karty,a gtx 1070 ciagle ma 8gb.

Prędzej zabraknie Ci mocy do FHD jak wyjdą nowe gry niż ten VRAM zapchasz. Nieważne czy kupisz 1660Ti czy 1070, i tak będziesz musiał je wymienić, bo 1070 nawet teraz dostaje zadyszki w niektórych grach. A sterowniki w przyszłości zrobią swoje na plus do Turinga. Jedyny minus to temp i głośność obecnych 1660Ti za te ~1350 zł. Jak Ci się nie spieszy to poczekaj aż kurz opadnie i ceny dobrych wersji spadną niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki w przyszłości zrobią swoje na plus do Turinga. Jedyny minus to temp i głośność obecnych 1660Ti za te ~1350 zł. Jak Ci się nie spieszy to poczekaj aż kurz opadnie i ceny dobrych wersji spadną niżej.

 

 

No wlasnie juz czekac mi sie niechce,ostatni rok pogralem na konsoli i naszla mnie chec pogrania na PC chocby w Kingdom Come,,brat pogralby w BF5.

 

takze albo uzywka gtx 1070 albo 1660ti ,ale widze ze np wersja Gaming X kosztuje 1450zl,wiec troche drogo i zbyt blisko rtx 2060.No nic gdyby ktos z czytajacych mial jakis namiar na pewną 1070 to niech da znać PW,postawie piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie juz czekac mi sie niechce,ostatni rok pogralem na konsoli i naszla mnie chec pogrania na PC chocby w Kingdom Come,,brat pogralby w BF5.

 

takze albo uzywka gtx 1070 albo 1660ti ,ale widze ze np wersja Gaming X kosztuje 1450zl,wiec troche drogo i zbyt blisko rtx 2060.No nic gdyby ktos z czytajacych mial jakis namiar na pewną 1070 to niech da znać PW,postawie piwo ;)

 

 

Poczekaj na jakąś promocję. Była w X-comie promocja na GTX1070 Jetstream za1399 z kodami Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko za 1420pln w morele ma 1660Ti MSI Gaming X i znowu dylemat :E

 

Ja 1070 to brałbym używkę za max 1100pln.

 

A jak wyżej bulić to już przebolałbym te 2GB vram mniej(przy tej mocy GPU nie widzę problemu z vramem w 1080p) i poszedł w nowszą generację, łatwiej będzie to w przyszłości odsprzedać, a wersje od MSI Gaming są zawsze chodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby fajna oferta ale...

 

A jak sie ma to 6gb z 1660ti vs 8gb na gtx 1070 w nowych grach?nowe gry zjadaja duzo vram?

bo wiesz niechce zeby sie okazalo za za rok te 6gb to bedzie waskie gardlo tej karty,a gtx 1070 ciagle ma 8gb.

Zadna obecnie nowej gre w 1440p nie brakuje jej vram i predko nie braknie, w 1080p to nie masz sie nawet co martwic.

 

zdarzą się pewnie pojedyncze tytuły gdzie te 8GB będzie miało przewagę bo na 6GB nie będzie się dało grać przez ścinki.

Chyba w 4k bo w 1080p nie braknie a w 1440p to braknie wydajnosci i tak bedzie trzeba dac suwaki w bok co jednoczesnie zmniejszy zapotrzebowanie na vram. Nawet w nowym Metro w 1440p nie brakuje pamieci na RTX 2060 przy wymaksowanej grze a w tym roku bardziej wymagajacej gry nie uswiadczymy.

 

Jedynie co by przemawialo obecnie za kupnem 1070 to dluga gwara, przynajmniej 2lata i cena 1100zl max, nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tysiak dany za 1070 od MSI Gaming z gwarancją paragonem do wrzesnia 2020 od goscia, który sprzedawał cały komp w częściach to nie tak źle. Karcie zrobiłem UV i walnąłem OC, nie przekracza 60C a wydajnościowo myślę, że spokojnie da rady do końca gwarancji. Polecam Gtxa 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660Ti to to samo co Gtx 1070 i tyle są gry w których jedna wygrywa a w innych ta druga. A jak brać GTX 1070to tylko dlatego ,że więcej ram i zapewne cichsze chłodzenie + gwarancja ale jak dla mnie max 1000zł. Karta 1660Ti z cichym chłodzeniem to wydatek ok 1450zł także czyli tyle trzeba by było dołożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki procek masz.

Ktoś kto zapytał o podstawą rzecz...

 

A tu 90% postów o dupie Maryny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...