Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mr Kwolf

GTX 1070 , sens zakupu...?

Rekomendowane odpowiedzi

Ma i5 4570, ale procka też planuje zmienić. Wcześniej myślał o czymś pokroju gtx 1060, ale to dziś już taka se karta nawet do 1080p, metro, KC:D etc.

Coś pokroju 1070 znacznie lepiej się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiasz się nad 1660ti a to już koszt ~1300zl.

Od 1200zl zaczynają się 1070ti które gniotą 1070 jak i 1660ti. Także jak masz pieniądze to daj se spokój z 1070, a kup 1070ti. One wyszły później to i gwarancję zazwyczaj dłuższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach GTX1660Ti i GTX1070 wypadają praktycznie identycznie. Ale ja bym wolał używkę 1070, tym bardziej jeśli wyjdzie taniej o 300zł. Co z tego że używana, jak jej zostało dla przykładu 1.5 roku gwarancji? 6GB VRAM to według mnie zbyt duży minus 1660Ti. Nawet ten popularny Apex, który nie ma jakiejś niesamowitej grafiki, do maksymalnych ustawień wymaga 8GB VRAM.. Mam na RX580 podgląd i faktycznie, wykorzystanie pamięci grafiki cały czas oscyluje w granicach 7.5-7,8 GB. 1070 dłużej ci posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i5 4570, ale procka też planuje zmienić. Wcześniej myślał o czymś pokroju gtx 1060, ale to dziś już taka se karta nawet do 1080p, metro, KC:D etc.

Coś pokroju 1070 znacznie lepiej się sprawdzi.

A skąd to można wiedzieć? Ciężko napisać co siedzi w budzie? A nie pierdzielenie kup to a kup tamto, a będę miał pentiuma 1 :o

 

Temat typu kupię gtx 1080 do kompa, a później po dwóch stronach tematu okazuje się że ma PII 955... Typowy lab

 

WIELCY znawcy, a podstawowego pytania nie zadają. Lol2 x 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i5 4570, ale procka też planuje zmienić. Wcześniej myślał o czymś pokroju gtx 1060, ale to dziś już taka se karta nawet do 1080p, metro, KC:D etc.

Coś pokroju 1070 znacznie lepiej się sprawdzi.

 

 

 

Ja juz mialem gtx 1070 wlasnie z i5 4570 i stad wiem ze to dobra karta i chce kupić ponownie.A procek dalej mam i5 4570.takze tu nawet nie chodzi o moc karty bo ją znam tylko o ceny na rynku,bo ten ostatnio to mało śledziłem.

 

Jak kupowalem w czerwcu 2016 ta karta to byla petarda ;) ,a teraz widze ze wcale nie zdziadziała wiec mozna dalej kupic ,

teraz tylko kwestia zeby wybrać cos co nie padnie,ani nie jest zajechane,bo za nowa 1500 zl to tez nie dam.Najlepiej tak z rok gwarancjii i bym dal te 1100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hary76

Kolego za parę dni w sklepach pojawią się gtx 1660 i będą w cenie średnio 1100 o wydajności między 1060 a 1070.I twój problem się rozwiązał :D .Zapewne tańsze wersje będą po 1000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego za parę dni w sklepach pojawią się gtx 1660 i będą w cenie średnio 1100 o wydajności między 1060 a 1070.I twój problem się rozwiązał :D .Zapewne tańsze wersje będą po 1000 :P

W tej cenie lajtowo idzie wyrwać 1070 z gw przynajmniej roczną, więc pchanie się w COŚ pomiędzy 60-70 jest bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad wyborem 1070/1070ti/1660ti/2060 z jednej strony nie chce przekraczać 1,5k pln i zastanawiam się nad nową 1070 FTW2 iCX ~1,4k , używanym 1070ti FTW US z 2 letnia gwarancją w podobnej cenie - obie kart od EVGA. Z drugiej strony niby jest 1660 ti ale nie przemawia za mną 6GB i marny wybór, RTX 2060 to już koszt >1,7k za lepszą konstrukcje. GPU pod R7 1700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad wyborem 1070/1070ti/1660ti/2060 z jednej strony nie chce przekraczać 1,5k pln i zastanawiam się nad nową 1070 FTW2 iCX ~1,4k , używanym 1070ti FTW US z 2 letnia gwarancją w podobnej cenie - obie kart od EVGA. Z drugiej strony niby jest 1660 ti ale nie przemawia za mną 6GB i marny wybór, RTX 2060 to już koszt >1,7k za lepszą konstrukcje. GPU pod R7 1700 :E

 

 

Miałem podobne dylematy. Skończyło się na GTX1070 (nowej, Stream Jet za 1399). I zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem, biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft właśnie tylnymi drzwiami wprowadza DX12 do Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zl - GTX 1070

Do 1300zl - GTX 1070 ti lub jak ktoś woli słabsza nówkę to 1660ti

Za 1600zl - GTX 1080 lub jak ktoś woli nówkę to rtx 2060

Prosta sprawa

Jak wy za 1300zl kupujecie używki 1070 albo za 1400 nówki no to świetny pomysł. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że chcemy po prostu mieć nowy sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy. Skończyło się na GTX1070 (nowej, Stream Jet za 1399). I zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem, biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft właśnie tylnymi drzwiami wprowadza DX12 do Win7.

Microsoft wprowadza dx12 do nielicznych gier, pewnie tych oplaconych i nic wiecej, na pelne wsparcie dx12 nie ma sie co ludzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że chcemy po prostu mieć nowy sprzęt?

A Ty czytać potrafisz?

Jak chcesz nową kartę w cenie do 1400zl to się bierze 1660ti a nie 1070 która będzie słabsza i parę lat starsza... Kto w ogóle bierze taką operację pod uwagę ?

Żeby teraz kupić 1070 za 1400zl to na prawdę trzeba być zdolnym inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytać potrafisz?

Jak chcesz nową kartę w cenie do 1400zl to się bierze 1660ti a nie 1070 która będzie słabsza i parę lat starsza... Kto w ogóle bierze taką operację pod uwagę ?

Żeby teraz kupić 1070 za 1400zl to na prawdę trzeba być zdolnym inaczej.

 

O tu mam zajady ze śmiechu. GTX 1070 jest lepsza od 1660Ti.

 

Microsoft wprowadza dx12 do nielicznych gier, pewnie tych oplaconych i nic wiecej, na pelne wsparcie dx12 nie ma sie co ludzic.

 

 

No właśnie też tak myślę. Ale kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu mam zajady ze śmiechu. GTX 1070 jest lepsza od 1660Ti.

 

Zależy na co patrzysz:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti/3609vs4037

 

Różnice nie wielkie i zależy w co się gra, 1660Ti najwięcej zyskuje w vulcan i dx12. Patrząc na całość i wykonanie topowa konstrukcja 1070 od EVGA za 1400 do średnio udanych 1660Ti gdzie 3/4 kart jest okrojona z wyjść obrazu nie wypada najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedlugo beda promocje na nowe karty tak jak czesto sa na te co juz kilka msc sa na rynku i kupowanie 1070 straci jakikolwiek sens, teraz ceny sa wiadomo i tak z podatkiem od nowosci wiec kupno 1070 jest na pograniczu oplacalnosci jak ktos trafi dobra sztuke z dluga gwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co patrzysz:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti/3609vs4037

 

Różnice nie wielkie i zależy w co się gra, 1660Ti najwięcej zyskuje w vulcan i dx12. Patrząc na całość i wykonanie topowa konstrukcja 1070 od EVGA za 1400 do średnio udanych 1660Ti gdzie 3/4 kart jest okrojona z wyjść obrazu nie wypada najgorzej.

 

Zgadza się. A ja nie zamierzam przesiadać się na 10. DX 11 mi wystarczy i stąd GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na co patrzysz:

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1070-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti/3609vs4037

 

Różnice nie wielkie i zależy w co się gra, 1660Ti najwięcej zyskuje w vulcan i dx12. Patrząc na całość i wykonanie topowa konstrukcja 1070 od EVGA za 1400 do średnio udanych 1660Ti gdzie 3/4 kart jest okrojona z wyjść obrazu nie wypada najgorzej.

 

 

 

pamietajmy tez o tym ze gtx 1070 mial premiere w czerwcu .2016 roku..trzeci rok leci,na premiere kosztowal 2300 (wiem bo kupowalem)

a teraz mamy 1660ti o tej samej wydajnosci za 1400 zl.Nvidia żongluje tymi segmentami wydajnosci jak cholerka,wychodzi na to ze pierwszą tak serio porzadna kartą do mocnego grania jest rtx 2070 w cenie gtx 1070 z 2016 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. A ja nie zamierzam przesiadać się na 10. DX 11 mi wystarczy i stąd GTX 1070.

I nie zagrasz w gears of war i forze horizon.

 

DX12 to przyszłość nie masz dx12 nie pograsz w fajne gry podobnie jak nie masz xbox one, rodzina microsoft.

Tak samo ja mam ps4 sprzedaje pc i już w gry rodziny microsoft nie zagram.

 

Co powiem o widows 10 kolejna nakładka graficzna na xp :)

Zawsze można zaktualizować windowsa 7.8.8.1 ale już wrócić teraz nie można, taka polityka microsoftu.

 

A póki nie skonczyło sie wsparcie można było wrócic teraz to chyba bilet w jedna strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tu mam zajady ze śmiechu. GTX 1070 jest lepsza od 1660Ti.

Nie jest.

Zgadza się. A ja nie zamierzam przesiadać się na 10. DX 11 mi wystarczy i stąd GTX 1070.

W takim razie masz jeszcze rok grania, za 2 lata wszystkie gry AAA będą na DX12. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata to chyba już nie bedzie sie dało przejść z 7 na 10 o ile teraz jeszcze sie da nikt dla paru nerdów nie bedzie trzymał serwerów z systemem.

 

Sneer - za pare lat kupisz windows 11 to bedzie dla ciebie mega przesiadka z windows 7.

Pogubisz sie w menu hahahaha

 

https://www.x-kom.pl/p/485161-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-oc-6gb-gddr5.html

 

2019 troche lepszy od GTX 970, nawet sie opłaca takiego "low" enda kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zagrasz w gears of war i forze horizon.

 

DX12 to przyszłość nie masz dx12 nie pograsz w fajne gry podobnie jak nie masz xbox one, rodzina microsoft.

Tak samo ja mam ps4 sprzedaje pc i już w gry rodziny microsoft nie zagram.

 

Co powiem o widows 10 kolejna nakładka graficzna na xp :)

Zawsze można zaktualizować windowsa 7.8.8.1 ale już wrócić teraz nie można, taka polityka microsoftu.

 

A póki nie skonczyło sie wsparcie można było wrócic teraz to chyba bilet w jedna strone.

 

Zasadniczo zawsze gram w gry na max ustawieniach. Co oznacza - parę lat do tyłu. Jak skończy się wsparcie dla 7 przesiądę się na Linuxa. A tam nadal DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się starych generacji szczególnie od NV, za rok będziesz kosił w giery na poziomie gtx 1650, fermi to przerabiało , Kepler to przerabiał i Maxwell też więc teraz czas na Pascala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...