Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morgomir

Przesiadka z wysłużonego i5 2500k na...?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

dzielnie służy mi wykręcony i5 2500k (na 4,5ghz) - razem z GTX 1070 daje radę, ale czuję, że coraz częściej staje się wąskim gardłem. Płyta to oczywiście asrock p67 pro3. RAMu jest bodajże 12 gb.

 

Rozwazam dwa warianty - wymiana procesora na cos mocniejszego na tym MOBO (Na co? warto?) lub nowe MOBO i jakis sensowny procesor - co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz swojego proca, dorzucasz 100-150zł i kupujesz 2600k - 2x tyle wątków, więcej pamięci cache, ogólnie większa wydajność.

Na 3770k nawet nie patrz, bo są zupełnie nie opłacalne + mają gluta a nie luta, a po tylu latach to na prawdę robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Jedyny sensowny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo większa wydajność? Obsłuży już w pełni 1070? Generalnie to rozwiazanie o tyle dobre, ze nie tworze kosztow, ktorych nie potrzebuje...

 

Ta cena wydaje sie ok? (450 zl) - zwrocic na cos szczegolnego uwage przy kupnie uzywanego procka? Poprosic o jakies testy?

 

Wybaczcie za brak polskich znakow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii kolegów. i7 2600k daje ładnie radę. Sam miałem jeszcze kilkanaście dni temu i7 2600. Wymieniłem tylko dlatego, że była promocja na Ryzena 7 1700. Gdyby nie to to dalej bym z niego korzystał bo nie planowałem wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie, bo mnie zaciekawiliscie - dlaczego nie 3770k :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma pastę termoprzewodzącą pod czapką, a nie lut tak jak 2600k co wpływa negatywnie na temperaturę pracy. Szczególnie, że mówimy o już dość wiekowym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3xxx są ogólnie niepoważnie wycenione. Nie wiem, dlaczego. Kilka lat jechałem na i5-3550 i chociaż nie narzekałem, chciałem wymienić na i7. Ceny skutecznie zniechęcały. Swoją drogą, też miałem tego asrocka i zdecydowanie nie był oc-friendly. Albo masz szczęście, albo ja miałem dużego pecha.

 

Na pewno nie chcesz pomyśleć o jakichś ryzenach? W AMD dziwnie się ostatnio dzieje, bo zaczyna wyprzedawać zazwyczaj dochodowy segment za niewielkie pieniądze (wspomniane wyżej promocje na r1700). Fakt, że koszty by były dużo większe niż przesiadka na 2600K, ale właśnie jesteśmy na granicy użyteczności tej generacji. Słynne 10% wzrostu wydajności rdzenia co generację u Intela to niewiele, ale zobacz, ile już generacji było po drodze. No i znowu trzeba będzie procesor wykręcać, a płyta już ma swoje lata.

 

Jeśli miałbyś zostać przy obecnej platformie, to i7-2600K. Ale przy gtx1070 naprawdę bym się zastanawiał nad skokiem technologicznym. Dobry ram, w perspektywie jakieś nvme i masz super maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-3xxx są ogólnie niepoważnie wycenione. Nie wiem, dlaczego. Kilka lat jechałem na i5-3550 i chociaż nie narzekałem, chciałem wymienić na i7. Ceny skutecznie zniechęcały. Swoją drogą, też miałem tego asrocka i zdecydowanie nie był oc-friendly. Albo masz szczęście, albo ja miałem dużego pecha.

 

4,5 być jest, ale raz na jakiś czas wywali blue screenem, jednak to dość rzadko.

 

 

Na pewno nie chcesz pomyśleć o jakichś ryzenach? W AMD dziwnie się ostatnio dzieje, bo zaczyna wyprzedawać zazwyczaj dochodowy segment za niewielkie pieniądze (wspomniane wyżej promocje na r1700). Fakt, że koszty by były dużo większe niż przesiadka na 2600K, ale właśnie jesteśmy na granicy użyteczności tej generacji. Słynne 10% wzrostu wydajności rdzenia co generację u Intela to niewiele, ale zobacz, ile już generacji było po drodze. No i znowu trzeba będzie procesor wykręcać, a płyta już ma swoje lata.

 

Jeśli miałbyś zostać przy obecnej platformie, to i7-2600K. Ale przy gtx1070 naprawdę bym się zastanawiał nad skokiem technologicznym. Dobry ram, w perspektywie jakieś nvme i masz super maszynę.

 

Pytanie ile musiałbym wyjąć. Bo rozumiem, że tego i5 2500k mogę pogonić za jakieś...? 250 zł? I7 2600k dostać za 500? W jakim przedziale cenowym go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,5 być jest, ale raz na jakiś czas wywali blue screenem, jednak to dość rzadko.

 

 

 

Pytanie ile musiałbym wyjąć. Bo rozumiem, że tego i5 2500k mogę pogonić za jakieś...? 250 zł? I7 2600k dostać za 500? W jakim przedziale cenowym go szukać?

2500k sprzedasz za jakieś 250zl, a 2600k na allegro zaczynają się od 400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie tylko proc się liczy. Wolny ram pewnie 1333/1600 i na dodatek brak dualu bo 3 kości to też problem.

 

można sobie przekalkulować czy lepiej ci będzie kupić procka za te 500zł + z 400zł na ram a tu może być problem bo platforma ma 9 lat a sensowne pamięci to tylko używki a jak będzie z działaniem...

 

Czy olać to i iść w ryzena 650zł proc + 450zł płyta + 450zł 2x8GB 3200 cl15/16 z tym, że tutaj wszystko nowe z 3 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w AM4.

 

Jak wymieniać to na grubo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać obecne i kupić 2600 AMD z resztą flaków.

Kopa dostanie porządnego w każdej apce i grze.

 

Jak to mówi Sideband :hmm:

Zewrzeć poślady i i podjąć decyzję :E

 

Ja tak zrobiłem przy I3 3220 + Z77 + 2x4 GB 1866mhz cl9.

Pożyczyłem 3 tysiaki i kupiłem I7 8700 + 2x8 GB 3333mhz b-die + msi sli plus z370.

Po 3miesiącach spłaciłem i pykam do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem 2500K na 8600K bo dopiero przy takim przeskoku różnica w wydajności była zauważalna. Przy okazji grafika wymieniona na 1070Ti i ładnie wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem 2500K na 8600K bo dopiero przy takim przeskoku różnica w wydajności była zauważalna. Przy okazji grafika wymieniona na 1070Ti i ładnie wszystko śmiga.

 

Trzeba było brać 8700 bez K - miałbyś 12x4.3ghz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać 8700 bez K - miałbyś 12x4.3ghz :P

 

True, mam wrażenie, że za jakiś czas branie i5 z K zamiast i7 bez K ugryzie mnie w tyłek ale na ten moment nie ma problemu z działaniem, a jak znajdę czas to sprawdzę ile trzeba V żeby to to latało na 5.0.

 

Za K przemawiał fakt, że jedynym prockiem w mojej karierze, którego nie kręciłem był Pentium 166 MMX. Jakoś ciężko było sobie wyobrazić wzięcie sprzętu, którego nie mogę kręcić jak się bd nudził albo stwierdzę, że brakuje mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedynym prockiem w mojej karierze, którego nie kręciłem był Pentium 166 MMX

Hehe, a w mojej karierze to był właśnie pierwszy kręcony proc. Po przestawieniu kilku zworek na płycie ze 166 zrobiło się 210 MHz. Bez żadnej niestabilności, przegrzewania się i jakichkolwiek innych negatywnych efektów działał tak aż do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...