Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iidominik3

Dziwny proces, którego nie da się usunąć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio w mojej przeglądarce otwierały się okna z jakimiś stronami/reklamami. Domyśliłem się, że to jakiś wirus. Popatrzałem w menadżerze zadań i w procesach co to może być i natrafiłem na dziwny proces o takiej nazwie "ODhhZjBlMjc3Z". Znalazłem jego lokacje w systemie. Usuwając go z procesów, strony się nie pokazywały. Lecz po kilku sekundach znowu się włączył. Postanowiłem usunąć go jeszcze raz, lecz teraz wraz z jego głównymi folderami. I niby okej, ale przez kilka godzin, nie raz minut to wraca lub po resecie komputera, wszystkie jego foldery itp. Teraz zamiast nowych okien z reklamami w przeglądarce, wpisując byle co w wyszukiwarce google, w ok. pięciu pierwszych wynikach mam dziwne strony z różnych witryn. Skanowałem dwoma anty wirusami i nic. Usuwałem wszystko z pobranych bo raczej to z tamtą mogło się wziąść oraz sprawdzałem czy mam jakiś zainstalowany jakiś program ale nic nie znalazłem. Tutaj zdjęcie tego procesora wraz z jego głównym folderem:

Beztytulu_qwaaern.png

Niby mi nie przeszkadzają te wyniki w google, ale jednak wolę się tego pozbyć. Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz infekcję. Jak chcesz się jej pozbyć, zrób i podaj logi z narzędzia FRST. Możesz też przeskanować system za pomocą AdwCleaner i usunąć wszystkie znalezione przez niego wpisy. Oba narzędzia nie wymagają instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wyczyściłem tym programem AdwCleaner i na razie proces mi się nie pokazuje, nawet po resecie kompa. Przepraszam, bo dałem chyba do złego wątku i nie dałem raportów z FRST. Na razie proszę nie zamykać wątku, w razie czego będę jeszcze tu pisał. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwny procesor, którego nie da się usunąć

 

Popraw to poprzez Edycje pierwszego posta, pełną edycję i popraw Procesor na proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...