Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DudeeQ

Dobry RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kompa mam takiego jak w sygnaturce, od około 2 miesięcy i cały czas miałem ustawiony profil XMP.

Tylko zauważyłem, że pamięci idą na 16-18-18-18-39 i miałem DramVoltage ustawione na Auto a płyta główna dawała im 1.375V.

Czy to nie jest trochę za dużo?

Chciałem trochę zmniejszyć timingi i ustawiłem 16-16-16-17-37 ale dziwny jest mnożnik.

Ustawiłem na 1.300, zadziałało, potem dla beki ustawiłem sobie 1.25, też zabootowało, potem zmniejszałem zmniejszałem doszedłem do 1.225 i dalej nie wiem czy iść.

Nie wiem czy coś jest nie tak z tymi pamięciami czy to tak ma być...

Dajcie znak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kompa mam takiego jak w sygnaturce, od około 2 miesięcy i cały czas miałem ustawiony profil XMP.

Tylko zauważyłem, że pamięci idą na 16-18-18-18-39 i miałem DramVoltage ustawione na Auto a płyta główna dawała im 1.375V.

 

Do 1,5v nie ma problemu. Pamięci są takie sobie, więc płyta je dowoltowywuje.

Chciałem trochę zmniejszyć timingi i ustawiłem 16-16-16-17-37 ale dziwny jest mnożnik.

Ustawiłem na 1.300, zadziałało, potem dla beki ustawiłem sobie 1.25, też zabootowało, potem zmniejszałem zmniejszałem doszedłem do 1.225 i dalej nie wiem czy iść.

Nie wiem czy coś jest nie tak z tymi pamięciami czy to tak ma być...

Dajcie znak...

Wiesz napięcie procesora też możesz zmniejszać i zmniejszać do czasu aż obciążysz go czymś solidnie.... i wywali bląd, lub BSOD.

Nie wiem z resztą po jakiego grzyba zmniejszasz napięcie dram poniżej 1,35v, poniżej specyfikacji, prosisz się o godziny testowania stabilności bez powdu, jeszcze bym rozumiał zmianę na 1,35, bo jesteś purystą :E

Poczytaj o OC ogólnie, to że coś ustawisz, nie znaczy, że jest to stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...