Skocz do zawartości
Salvien

2 kości do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Za parę dni dostanę zwrot za moje pamięci z miniaturki (CL16, 3600mhz), których już nie będzie w ogóle na stanie w x-kom. Czy w tej cenie dostane coś równie dobrego ? Za sztukę płaciłem 480 zł.Widzę, że w innych sklepach są dostępne. (net-s, komputronik, karen)  Niestety x-kom potwierdził mi, że u nich już ich nie dostanę. Brać te same, czy do 1000 zł znajdę coś lepszego ? Zestaw z miniaturki. Dzięki za pomoc

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.SKILL Trident Z cena ~950 widziałem w proline ewentualnie Ripjaws ale one już cl 17 cena ~850 i trochę taniej HyperX tez cl 17 cena ~780 w x-kom drogo maja DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz naprawdę fajna pamięci oparte w 100 % na przyzwoitych samsung b-die

 

 

https://www.neonet.pl/pamieci-ram/patriot-viper-steel-2x8gb-4400mhz-pvs416g440c9k.html?___store=neonet&utm_source=Ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=Komputery&utm_content=Pami%C4%99ci%20RAM&utm_term=-3127245

 

A jak chcesz przyoszczędzić to masz te G.skille też na samsungu b-die ale tu że zrobią 4400mhz bym się nie nastawiał :)

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gtz-858854/

Edytowane przez Zielony21122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz naprawdę fajna pamięci oparte w 100 % na przyzwoitych samsung b-die 

 

 

https://www.neonet.p...m_term=-3127245

 

A jak chcesz przyoszczędzić to masz te G.skille też na samsungu b-die ale tu że zrobią  4400mhz bym się nie nastawiał :)

Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

 

 

Coś tu musi nie grać, że kosztują tak mało, a w ich przedziale cenowym same 3200 mhz ( to pewnie przez brak RGB :D. Co prawda wygląd trochę odstrasza graczy z oknem, ale może nadrabiają wydajnością. 

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o patriotach to ja nie wiem gdzie ty widzisz w tym przedziale cenowym same pamięci 3200mhz :E

 

No i ja nie wiem czy ponad 1000zł to jest mało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, spory przedział cenowy między 3200 a 4400 mhz, jest to ponad 1000mhz, a róznica w cenie w tym wypadku znikoma. A co jeszcze polecasz :) ? Szukałem na xkom,morele głównie, ale mały wybór. 

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tn sposób, już tłumacze;)

1. Tak mała różnica cenowa między tymi g.skillami 3200mhz cl4 a patriotami 4400mhz cl19 wynika z zastosowaniu kości samsung-bdie w obu przypadkach.

(ramy z kostkami samsunga b-die uważane są za najlepsze)

 

2.Nie patrz tylko na taktowanie ale też na opóźnienia cl. ( czym mniej tym wiadomo lepiej)

G.skille 3200 mhz mają niskie cl wynoszące 14 a patrioty cl 19 ;).

 

Moge ci jeszcze polecić te :

https://m.ceneo.pl/Pamieci_RAM/Czestotliwosc:3600MHz/Opoznienie:CL15/Typ_pamieci:DDR4.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu masz taka tabelkę, możesz z niej wyszperać co jest lepsze a co słabsze.

 

Np:

3600CL16 <= 4266cl19 <= 3200CL14 <= 4000cl17 <= 3600CL15

 

Nie wiem gdzie powinien wylądować tutaj 4400cl19-19-19. Ale to nie jest tak, że sam zegar to wszytko. Powyżej 4000MHz problemem staje się płyta główna. Na wydajność ostateczną pamięci mają wszystkie timingi. Jeśli chcesz dobry zestaw Plug&Play to na 4400CL19 możesz się przejechać. Możliwe, że XMP Ci nie zaskoczy. A już na pewno 3200CL14 podkręcone z ciasnymi timingami będzie lepsze od 4400cl19 na XMP.

 

Najrozsądniej jest kupić właśnie te 3200CL14.

 

Wszystkie te pamięci sa robione z tych samych kości. Są segregowane w jakiś sposób aby te lepsze trafiały w takie a nie inne moduły. I wcale nie musi mieć to przełożenia na cenę. A cena jakość najlepiej wypada 3200cl14. I to bez dyskusyjnie.

 

Najtańsze są chyba te:

https://www.komputronik.pl/product/374997/g-skill-ripjawsv-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-cl14-14-14-xmp2-dimm-.html

 

 

ps. ostatnio pisałeś że zapłaciłeś za ram 480zl i ja myślałem ze to za parę tyle dałeś:)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dobra opcja, olać wysokie zegary i kupić coś takiego + zrobić jakieś OC:

https://www.komputronik.pl/product/295294/g-skill-ripjawsv-32gb-red-2x16gb-3000mhz-ddr4-cl15-dimm-.html

 

32GB 3000CL15-15-15 to już duza pojemność i niezła prędkość. Cena niemal taka sama jak za szybsze kości. Ja na pewno poszedłbym w ilość i dobrą wydajność a nie w sama wydajność. Przy takiej pojemności można sobie jeszcze dodać keszowanie dysku w ramie np 10GB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem gdzie powinien wylądować tutaj 4400cl19-19-19. Ale to nie jest tak, że sam zegar to wszytko. Powyżej 4000MHz problemem staje się płyta główna. Na wydajność ostateczną pamięci mają wszystkie timingi. Jeśli chcesz dobry zestaw Plug&Play to na 4400CL19 możesz się przejechać. Możliwe, że XMP Ci nie zaskoczy. A już na pewno 3200CL14 podkręcone z ciasnymi timingami będzie lepsze od 4400cl19 na XMP.

Oczywiście że przy takim taktowaniu może nie odpalić, ale zobacz sobie na jego płyte ;)

Asrock z370 k6 to nie byle jaka płyta :)

Ogarnie te ramy prawie na pewno, nie wiem tylko jak z procem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich na liście QVL zapewne. Więc nie wiadomo czy nawet płytą je zobaczy.

 

Pozatym support na k6 to 4200mhz? XMP prawie na bank nie zadziała.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta :

Supports DDR4 4333+(OC)

 

 

Jakbym chciał się listą qvl w tym wypadku sugerować to tych pamięci nie obsługuje żadna płyta asrocka :E

 

Więc wsadzić sobie tą liste można głęboko w dupe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.c...cl_equivalance/

 

 

Tu masz taka tabelkę, możesz z niej wyszperać co jest lepsze a co słabsze.

 

Np:

3600CL15 <= 4266cl19 <= 3200CL14 <= 4000cl17 <= 3600CL15

 

 

 

Najgorzej wychodzi 3600 CL15, czy to celowy błąd i miało być CL16 ?

Zastanawiam się nad : 

ADATA XPG SPECTRIX D40 DDR4, 2 x 8GB, 3600Mhz, CL16 

G.SKILL 16GB 3600MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

Patriot 16GB 3600MHz Viper RGB LED Black CL16

 

Chciałbym kupić kości porównywalne (3600, CL16) lub lepsze. Czyli takie 3200 cl14 będą wyciągałby większą wydajność od 3600 cl16 (fps)? Jeśli mówimy o podkręcaniu lub ustawianiu napięcia jestem totalny laikiem. Dysponuje ktoś poradnikami odnośnie podkręcania procesora, ramu, które są rzetelne ? Mogą być anglojęzyczne lub w formie poradnika "pisanego". 

 

Gdzie na forum mógłbym uderzyć odnośnie podkręcenia procesora i ramu i ustawieniu parametrów ? Oczywiście nie za darmo. Jeśli ktoś z czytających na forum jest z terenu (warmińsko-mazurskie) Olsztyna.

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, żeby wszystkie pierwsze timingi były równe.

 

Miało być jako po pierwsze 3600cl16.

 

 

Najsłabsze są po lewej. Najlepsze po prawej. W teorii tak powinno być. Ale wszystkie są porównywalne równie dobrze znak równości mógłby tam stać. Różnice między tymi liśćmi są tak małe, że ostateczne możliwości bardziej ogranicza płytą z kontrolerem w CPU niż sam ram. Za to ceny są różne.

 

 

Co do podkręcanie za kasę. Nie rób jaj. Kupujesz sprzęt dedykowany do OC i tego nie robisz?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta :

Supports DDR4 4333+(OC)

 

 

Jakbym chciał się listą qvl w tym wypadku sugerować to tych pamięci nie obsługuje żadna płyta asrocka :E

 

Więc wsadzić sobie tą liste można głęboko w dupe :lol2:

 

Asrock K6 ciągnie B-DIE spokojnie do 4500MHz.

Pamięci G.SKILL RGB 4266Mhz nie ma na QVL a działają i XMP na 4266MHz też działa.

Magia? Otóż nie. QVL aktualnie nie jest żadnym wyznacznikiem kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.c...cl_equivalance/

 

 

Tu masz taka tabelkę, możesz z niej wyszperać co jest lepsze a co słabsze.

 

Np:

3600CL16 <= 4266cl19 <= 3200CL14 <= 4000cl17 <= 3600CL15

 

 

Mówimy o grach czy programach, które potrzebują dużych zasobów pamięci ? W wypadku jak komputer służy tylko do gier lepiej zainwestować w szybszy ram(CL), ale o mniejszym taktowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej o potencjale OC pamięci. Wszystkie wykręca podobne zegary z marginalnymi roznica mi na koniec. Więcej jak 100pln bym nie dopłacal między tymi wymienionymi.

 

Jak brałem swoje 3600CL15 to doplacalem chyba 70pln względem innych najtańszych 3200cl14.

 

 

 

Wyjątkiem powinny być 3000cl15 Ale 2x16GB. Bo one nie wiem czy są na BDie. Ale dwa razy większa pojemność za dobra szybką pamięć nawet w stock. Pewnie też się coś podkrec musiałbyś pytać w dziale z pamiątkami na podwieszonym temacie.

 

 

Sam się zastanawiam czy nie sprzedać swoich A nie kupić takich 2x16gb.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej o potencjale OC pamięci. Wszystkie wykręca podobne zegary z marginalnymi roznica mi na koniec. Więcej jak 100pln bym nie dopłacal między tymi wymienionymi.

 

Jak brałem swoje 3600CL15 to doplacalem chyba 70pln względem innych najtańszych 3200cl14.

 

 

 

Wyjątkiem powinny być 3200cl14 Ale 2x16GB. Bo one nie wiem czy są na BDie. Ale dwa razy większa pojemność za dobra szybką pamięć nawet w stock. Pewnie też się coś podkrec musiałbyś pytać w dziale z pamiątkami na podwieszonym temacie.

 

 

Sam się zastanawiam czy nie sprzedać swoich A nie kupić takich 2x16gb.

 

Nie będę podkręcał, bo zbytnio się na tym nie znam. A na proflu XMP raczej nic nie wykręcę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP to XMP. Jak chcesz coś więcej osiągnąć to trzeba grzebać. Niektóre płyty nawet z XMP działają bardzo słabo. Np mój asrock losuje gdzieś na końcowych timingach dla ramu bardzo wysokie wartości przez co pamięci mają beznadziejny zapis. Trzeba sobie to ręcznie poprawić. Tak samo trzeba sobie ręcznie poprawiać na KAZDEJ płycie napięcia VCCIO i VCCSA. Powyżej 3000MHz po załadowaniu XMP płyty podbijają coraz wyżej te napięcia do absurdalnych wartości. XMP dla kości 4000MHz+ zrobi chyba zawsze nastawy, które już nawet nie są bezpieczne dla sprzętu.

 

Zakup kości za 1000zl B-Die i zakończenie zabawy na profilu XMP jest słaby. Tak samo jak zakup 8700K i nie robienie OC. Czy nawet zakup płyty K6 Z370 bez OC. Marnowanie kasy.

 

 

Podejrzewam, że nawet kości za 450zl po poświęceniu im kilki godzin na OC spokojnie przebiją moje 3600CL15-15-15 załadowane tylko na profil XMP na Asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

nie żeby coś ale teraz standardowe pamięci 2x8 3000 cl15/16 kosztują 400-450zł czy faktycznie warto aż tyle dopłacać do lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żeby coś ale teraz standardowe pamięci 2x8 3000 cl15/16 kosztują 400-450zł czy faktycznie warto aż tyle dopłacać do lepszych.

 

 

XMP to XMP. Jak chcesz coś więcej osiągnąć to trzeba grzebać. Niektóre płyty nawet z XMP działają bardzo słabo. Np mój asrock losuje gdzieś na końcowych timingach dla ramu bardzo wysokie wartości przez co pamięci mają beznadziejny zapis. Trzeba sobie to ręcznie poprawić. Tak samo trzeba sobie ręcznie poprawiać na KAZDEJ płycie napięcia VCCIO i VCCSA. Powyżej 3000MHz po załadowaniu XMP płyty podbijają coraz wyżej te napięcia do absurdalnych wartości. XMP dla kości 4000MHz+ zrobi chyba zawsze nastawy, które już nawet nie są bezpieczne dla sprzętu.  

 

Zakup kości za 1000zl B-Die i zakończenie zabawy na profilu XMP jest słaby. Tak samo jak zakup 8700K i nie robienie OC. Czy nawet zakup płyty K6 Z370 bez OC. Marnowanie kasy.

 

 

Podejrzewam, że nawet kości za 450zl po poświęceniu im kilki godzin na OC spokojnie przebiją moje 3600CL15-15-15 załadowane tylko na profil XMP na Asrocku.

 

 

Różnicy między 3200, a 3600, aż tak znaczącej nie ma. W takim wypadku jakie 3200 byście polecali ? Jakie kości 2x8 a jakie 4x8 warto wtedy kupić jeśli mówimy o OC. 

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...