Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stfforek

Emag problem ze zwrotem Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4 GB!

Rekomendowane odpowiedzi

Batony też gryziecie ? i oddajecie to by wam czesio w kosku pod podstawówka dał haha

 

Ja bym nie zwrócił nowej karty do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batony też gryziecie ? i oddajecie to by wam czesio w kosku pod podstawówka dał haha

 

Ja bym nie zwrócił nowej karty do sklepu.

Słabee :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sklep ma odpowiadac za dziecinne zachcianki klienta a głupie prawo na to zezwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sklep ma odpowiadac za dziecinne zachcianki klienta a głupie prawo na to zezwala.

Czemu sklep szuka wymówki aby przyciąć klienta robiąc przy okazji z niego debila...pyt.retoryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie wysyłkowym masz prawo [nie możliwość, prawo] zwrotu. Sklep może Cię obciążyć jeśli "sprawdzenie rzeczy wyznaczało poza standardowe użytkowanie"

 

Takie uszkodzenie rzeczywiście wykracza poza "takie użytkowanie" ale... w celu przykręcenia karty nic się z tym nie robi. Jeśli grzabałeś przy tym, to Twoja wina, ale zakładamy że nie [bo po jaką cholerę? :E]

 

Według mnie albo Ci sprzedali używaną kartę, albo po prostu wadliwy egzemplarz.

 

Jeśli nie musisz - nie zgadzaj się. Masz biura UOKIKu, masz infolinię - zadzwoń, opisz sytuację - powinno wystarczyć. Dla nich to 60zł zysku, a bawić się za tyle z pismami nie będą chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UoKiK nie zajmuje się pojedynczymi przypadkami. Tylko rzecznik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo klient MOŻE.

A sklep chce się wywinąć i jest pat.

Powinno byc kupiłeś działa i ok, panstwo opiekuńcze to idiotyzm.

 

Jak by wentyle się nie kreciły albo takty wieszały karte, laminat był przebarwiony i pamiec by waliła artefaktami w 3d ale nic sie nie dzieje.

A sklep wkręcił zardzewiałą śrube i odbija piłke.

 

Ale jak kupisz nowa z otwartym pudełkiem to już pretensja bo ze zwrotu jak by tak kazdy robił co chce to nigdy bys nie kupił zaplombowanego.

Zachowanie i sklepu i klienta tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logike to bym z kolegami wam ze sklepu outlet zrobił tydzien ta karta tydzien ta a wy musicie zwracac kase i wszystko macie używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo klient MOŻE.

A sklep chce się wywinąć i jest pat.

Powinno byc kupiłeś działa i ok, panstwo opiekuńcze to idiotyzm.

 

Jak by wentyle się nie kreciły albo takty wieszały karte, laminat był przebarwiony i pamiec by waliła artefaktami w 3d ale nic sie nie dzieje.

A sklep wkręcił zardzewiałą śrube i odbija piłke.

 

Ale jak kupisz nowa z otwartym pudełkiem to już pretensja bo ze zwrotu jak by tak kazdy robił co chce to nigdy bys nie kupił zaplombowanego.

Zachowanie i sklepu i klienta tragiczne.

Od tego jest OUTLET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nick na allegro nic ode mnie nie kupuj bo sie będziesz sądził o śrubkę.

 

Logiczne ze mu wała cisnął bo otworzył pudło i jak oni to teraz sprzedadzą jako nowe ?

To takie h... zachowanie kupił ale mu nie pasuje to chce oddać.

Takie jest prawo bo kupując przez internet nie masz fizycznej możliwości sprawdzenia zakupionego towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prawo w polsce jest do dupy bo mozna ludziom ze sklepów outlety porobic bo musza przyjąć towar.

 

Taki moloch jak emag to by sie wstydził, ale to moloch on sobie pozwoli na wybryki nierozgarnietych klientów.

A pan tadzio z elektronika ma tolerowac zachowanie bandy gówniarzy bo jakis duda czy kaczyński tak każe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska biednego nie stać na tanie rzeczy czy to takie trudne, ale dzięki za info o emag na pewno nic tam nie kupię, jak ktoś d.. do klienta to i działa w dwie strony pewnie jakaś karta ze zwrotu ale wiadomo człowiek podjarany to miał prawo nie zauważyć albo coś kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prawo w polsce jest do dupy bo mozna ludziom ze sklepów outlety porobic bo musza przyjąć towar.

 

Taki moloch jak emag to by sie wstydził, ale to moloch on sobie pozwoli na wybryki nierozgarnietych klientów.

A pan tadzio z elektronika ma tolerowac zachowanie bandy gówniarzy bo jakis duda czy kaczyński tak każe?

Nik Ci nie każe mieszkać w Polsce...

Nie mieszaj w to polityki...masz temat w odpowiednim dziale udaj się tam jeśli chcesz kontynuować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prawo w polsce jest do dupy bo mozna ludziom ze sklepów outlety porobic bo musza przyjąć towar.

 

Taki moloch jak emag to by sie wstydził, ale to moloch on sobie pozwoli na wybryki nierozgarnietych klientów.

A pan tadzio z elektronika ma tolerowac zachowanie bandy gówniarzy bo jakis duda czy kaczyński tak każe?

 

Czyżbyś sam prowadził sklep, że Cię tak to boli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałby się przeprowadzić poza granice Unii np. na ukrainę :E. To prawo odnośnie możliwości zwrotu towaru obowiązuje w całej UE. A w rozwiniętych krajach zachodnich nawet sklepy stacjonarne w taki sposób zdobywają i walczą o klienta i to już tak od wielu lat oferując możliwość zwrotu towaru, który się np. nie spodoba :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie durne prawo tylko molochy moga egzystować jak bys miał sklep i moje osiedle dzisiaj gra na GTX 1660 a za tydzien ci oddajemy 50 kart pobawilismy sie mamy prawo zwrotu i co ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to widać, że śrubka jest innego typu niż pozostałe - taka bardziej wypukła, oksydowana

 

Może w dziale reklamacji znowu trafił się idealista co na swój interpretuje prawo konsumenckie jak było w ESC.pl :D

 

Przez takie durne prawo tylko molochy moga egzystować jak bys miał sklep i moje osiedle dzisiaj gra na GTX 1660 a za tydzien ci oddajemy 50 kart pobawilismy sie mamy prawo zwrotu i co ty na to?

 

Jakby to był tak poważny problem, to nie sprzedawaliby przez internet tylko stacjonarnie, jak było z GPU w czasach kryptowalut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie durne prawo tylko molochy moga egzystować jak bys miał sklep i moje osiedle dzisiaj gra na GTX 1660 a za tydzien ci oddajemy 50 kart pobawilismy sie mamy prawo zwrotu i co ty na to?

 

Nie kupuję w sklepach czy w necie czy stacojonarne co nie oferują zwrotów i nie mają świetnego supportu.

 

Powód jest błachy, np. moja ostatnia większa przygoda z zakupami

 

 

Ponad 3 lata temu temu kupiłem w niemieckim saturnie TV za blisko 2k. Po przyjeździe do domu i wyjęcia z pudła okazało się, że TV ma uwalony róg i pękniętą matrycę. :kwasny: Pudełko w idealnym stanie :E

 

Ciekawe co by powiedzieli na to w polskim sklepie, przy próbie reklamacji?

W niemieckim saturnie dostałem bez gadania od razu nowy TV i jeszcze rabat 100ero za nieprzyjemności jakie mnie spotkały :E

Perfekcyjne podejście do klienta. I nie, nie uwaliłem tego TV, w 3 osoby go z kartonu wyciągaliśmy :E Zdarza się, prawdopodobnie jakimś sposobem już w fabryce był zapakowany uszkodzony, tak powiedzieli w obsłudze klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emag robi go w wała a ja "przyklaskuje" tak to wygląda.

 

lukadd - widzisz nie zrozumiałes co do ciebie napisałem albo zrozumiałes ale masz to gdzieś.

zacytowałes ale nie odpowiedziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez takie durne prawo tylko molochy moga egzystować jak bys miał sklep i moje osiedle dzisiaj gra na GTX 1660 a za tydzien ci oddajemy 50 kart pobawilismy sie mamy prawo zwrotu i co ty na to?

gdybyś miał takie zdolności do przekonania 50 osób to mógłbyś zostać preydentem tego kraju, jednak w rzeczywistości może po ciężkich namowach 1 kupiłby kartę wg twoich zaleceń.

Nie chcesz mieć salonu w każdym mieście to niestety musisz liczyć ryzyko, a wierz mi że to ryzyko jest już wliczone w cenę także handlowcy mają głowę na karku i nie trzeba z nich robić biednych 5-latków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logike to bym z kolegami wam ze sklepu outlet zrobił tydzien ta karta tydzien ta a wy musicie zwracac kase i wszystko macie używane.

 

Chłopie, ale do mnie pijesz? Piszesz że zachowanie klienta tragiczne?

Zamówiłem kartę, dotarła, wypakowałem z pudełka i wsadziłem w płytę główną, podłączyłem wtyczki od zasilacza -> uruchomiłem komputer. Zainstalowałem sterowniki i odpaliłem 3dmarka. Podczas testu pomyślałem "kurka trochę głośno chodzi" jak na tak zachwalaną kartę w recenzjach. Pomyślałem że to pewnie przez obciążenie benchmarka. Pograłem 30 minut w Hearthstone wszystko super (ale to nie wymagająca gra). Odpalam Kingdom Come Deliverance i tutaj po chwili sytuacja jak w 3dmarku. Po prostu słychać ją pod obciążeniem na tyle że mi przeszkadzała. Ba kartę słyszała moja dziewczyna będąca na kanapie. Zmieniałem ustawienia, instalowałem inne sterowniki lepszego efektu nie uzyskałem. Na następny dzień zgłosiłem że kartę chcę zwrócić bo nie spełnia moich oczekiwań. TYLE! Cała historia! Wyciągnąłem z komputera, zapakowałem w pudełko i czekała na kuriera. Nic nie grzebałem, ba nawet przez myśl mi nie przeszło by cokolwiek i gdziekolwiek dotykać śrubokrętem (czy jakimkolwiek innym przedmiotem) na samej karcie. Jak inaczej mam sprawdzić jej działanie? Jak mam sprawdzić kulturę pracy? Nie jestem Januszem biznesu i nie trzymałem jej 14 dni udając że wszystko gra. Zgłosiłem zwrot na następny dzień.

A w odpowiedzi po kilku dniach dostaję zdjęcie które dałem tutaj wcześniej i dwie opcje: odsyłają mi kartę lub odejmują 10% od kwoty zakupu. Nie zgadzam się na żadną z tych opcji, ponieważ ja nic przy niej nie robiłem i nie grzebałem, nie było takiej możliwości bym najmniejszą ryskę na niej zostawił, czy jakikolwiek inny ślad zostawił. Odesłałem dokładnie w takim samym stanie jak do mnie dotarła. Gdybym coś przy niej grzebał to siedziałbym cicho i w życiu nie pomyślałbym o zwrocie.

 

Nauczony tym doświadczeniem od teraz będę nagrywał każde otwieranie bardziej wartościowej paczki zamówionej w internecie by taka sytuacja nigdy mnie więcej nie spotkała.

Zamawiałem z internetu rzeczy setki razy, zwrotów dokonałem łącznie 3 wliczając kartę o której mowa w tym wątku.

 

A ty wypisujesz tutaj frazesy o robieniu z kumplami ze sklepów outletów. Porównania do batoników... Jak kupujesz samochód też masz możliwości jazdy próbnej.

Chyba że robisz tutaj za trolla to gratuluję zajęcia.

 

Całej reszcie dziękuję za spory odzew, będę dawał znać jak sprawa się toczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał sklep i bys sprzedał 50 kart to bys sie modlił do czestochwskiej żeby nie było zwrotów.

 

Ja bym nie zwracał jak pisałm nowe działa po co kombinowac a jak ci zrobią w wała to bedziesz się ciągał po sądach i nikt z forum ci nie pomoże.

 

gdybyś miał takie zdolności do przekonania 50 osób to mógłbyś zostać preydentem tego kraju, jednak w rzeczywistości może po ciężkich namowach 1 kupiłby kartę wg twoich zaleceń.

Nie chcesz mieć salonu w każdym mieście to niestety musisz liczyć ryzyko, a wierz mi że to ryzyko jest już wliczone w cenę także handlowcy mają głowę na karku i nie trzeba z nich robić biednych 5-latków

Co ty gadasz namówił bym pół osiedla przeciez kazdy chciałby pograc za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał sklep i bys sprzedał 50 kart to bys sie modlił do czestochwskiej żeby nie było zwrotów.

 

Ja bym nie zwracał jak pisałm nowe działa po co kombinowac a jak ci zrobią w wała to bedziesz się ciągał po sądach i nikt z forum ci nie pomoże.

 

 

Co ty gadasz namówił bym pół osiedla przeciez kazdy chciałby pograc za darmo.

jasne każdy twój bezrobotny kolega gimnazjalista (wnoskuje po twoich wypocinach) ma na tyle żeby mieć względnie nowego PC i jeszcze na nową kartę za ponad 1tys zł, wieź dziecko może daj na luz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie jade za granice przecież moge wziąć karte z xcom i zwrócic za tydzien skoncze metro i elo tylko ja tak nie zrobie głupio mi by było.

 

Problem jest taki że karta pod obciążeniem rozkreciła wentylatory a on chciał zwrócic kartę bo mu za glosno to mu wkrecili stara srubkę i powiedzili ze to on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...