Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stfforek

Emag problem ze zwrotem Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4 GB!

Rekomendowane odpowiedzi

Część!

 

Panowie mam problem, otóż w zeszłym tygodniu kupiłem w sklepie "Emag" kartę jak w tytule tematu (nawet o tym napisałem tutaj na forum w jednym temacie) za 649zł! Cieszyłem się bardzo ponieważ myślałem że upolowałem fajną okazję, akurat jak szukałem nowej karty ponieważ stara dokonała żywota.

Niestety po 1 dnu okazało się że nie jest tak super jak się spodziewałem. W spoczynku bajka, niestety pod obciążeniem hałasowała głośniej niż bym tego chciał. Niech nikt mi bajek nie opowiada jakie to super ciche te Sapphire są. Miałem 970 GTX Asusa i ona to była cicha. Tutaj niestety było gorzej. Postanowiłem skorzystać z możliwości zwrotu więc ją odesłać i jednak kupić coś od Nvidia z dobrym chłodzeniem (mniej prądu pobierają = mniej ciepła).

 

I przechodzimy do meritum, dostaję dzisiaj maila że karta przeze mnie została "użyta" i wysłali mi zdjęcie jakiejś odrapanej brzydkiej śrubki na karcie. Z informacja że albo zgadzam się na zwrot towaru, albo zwracają mi o 10% mniej wartości karty.

Ale ja nic przy niej nie robiłem prócz wsadzenia jej do kompa. Odesłałem w dokładnie takim samym stanie jak dostałem. Nawet mi przez myśl nie przeszło by coś odkręcać.

Odpisałem im że nie zgadzam się na odesłanie karty, ani potrącenia 10% bo ja nic przy niej nie robiłem.

 

Chcą mnie naciągnąć? Sprzedali mi używaną kartę?

Zgłaszać do UOKiK? Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot 14 dniowy przysługuje Ci - i masz prawo z tego skorzystać. Co do obniżenia ceny zwrotu sklep ma takie prawo - nic tu nie zdziałasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też jeszcze jedna opcja że sama karta tak nie hałasowała a zasilacz, jeden znajomy miał taki przypadek zmieniał karte kupił, niby z tych cichszych a komputer pod obciążeniem głośny, problemem okazał się zasilacz, zmienił na nowszy mocniejszy i cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było sprawdzić zanim odesłałeś,ja tam bym podarował te 10% i niech zabierają ten chłam i dozbierał do czegoś lepszego.Takie przypadki tylko uświadamiają człowiekowi że trzeba robić zdjęcia i filmiki jak co wygląda (na tle dzisiejszej gazety :E) a sklep no cóż karta użyta,mogłeś coś zahaczyć to chcą kasę i to się chwali że nareszcie coś zrobią z testerami którzy non stop zwracają bo im się źle np.kręci (strata 10% przy zwrocie niektórych przyprawi o ból tyłka)...to oczywiście nie do Ciebie ale tak ogólnie...mam też nadzieję że sprzedadzą komuś innemu tą kartę z tym upustem....choć w to akurat nie za bardzo wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jestem stratny 65zł po używaniu karty przez 1 dzień? Bo po takim czasie zgłosiłem zwrot. Mogłem faktycznie bawić się w Janusza biznesu i trzymać ją 14 dni, chciałem być fair heh...

Opcję głośnego zasilacza odrzucam ponieważ posiadam Seasonic FOCUS Plus Gold 550 i jak do tej pory sprawował się bez zarzutu. To zdecydowanie był szum wiatraków karty (słyszany bardzo w np. Kingdom Come Deliverance).

 

Wychodzi na to że teraz przy zakupie czegoś przez internet trzeba robić nagranie z otwierania paczki, plus dokładna analiza produktu by uniknąć takich ewentualnych sytuacji.

Dodam że nie ma opcji bym ją odrapał, zahaczył czy inne podobne historie. Serio ludzie nie jestem małpą. ;) Równie dobrze mogli oni coś zmajstrować.

 

Cóż wychodzi na to że to był mój ostatni zakup w tym sklepie. Zobaczymy jeszcze co mi odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł :lol2:

 

A tak serio to nawet przez myśl mi nie przeszło by przeprowadzić tak dokładne oględziny karty i przyglądać się każdemu elementowi gdy zakupiłem NOWĄ pozornie bez wad kartę.

Zachciało mi się Karty AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba według prawa to działa inaczej. Sklep nie może sobie od tak sobie zwrócić mniej kasy po odstąpieniu od umowy. Mają ci zwrócić całość, a następnie mogą się ubiegać o obciążenie kosztami ze względu na np. uszkodzenie przedmiotu lub zmniejszenie jego wartości.

 

No, ale jeśli się zgodzisz to jesteś w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewny jesteś, że nie było w opisie , że to karta z outletu? bo coś niska cena jak na emag tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Razy sprawdzałem opis bo też w pierwszym momencie pomyślałem że jest jakiś haczyk. Nie było żadnego outletu w opisie, karty po zwrocie czy coś podobnego. Zauważyłem że już mieli dokładnie taką samą promocję Mój link

Normalnie nie kupiłbym 580, ale ta wersja i jeszcze Nitro+ mnie skusiły. Nawet bym nie pomyślał o zwrocie gdyby nie to że była najzwyczajniej za głośna.

Posiadam procesor i5 4690k przez co nie chciałem brać karty pokroju 1080 bo i tak pewnie procesor by ograniczał kartę. A RX 580 wydawała się w sam raz.

 

@lukadd Na tą chwilę czekam na odpowiedź, napisałem że nie zgadzam się na przedstawione opcje ponieważ odesłałem produkt dokładnie w takim samym stanie jak otrzymałem. Nic nie niej nie grzebałem, nic nie ruszałem. I że chcę pełnego zwrotu. Zobaczymy co odpowiedzą.

 

A tak ogólnie to jest mi najzwyczajniej przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak była głośna, może cos było przy niej grzebane ?

I taka nowa ona nie była.

Przy Amd podstawa to UV i w tedy te karty sa dużo bardziej ciche niż z pudełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria spiskowa jest taka,kupiłeś kartę,odsyłasz na zwrot 14-to dniowy...w sklepie Janusz patrzy i myśli...no nie może tak być,bierze wkrętak robi rysę i żada kasy za uszkodzenie bo nie będzie mu taki jeden z drugim kupował karty,rozpakował,używał,coś mu nie spasiło i odsyłał bez żadnych konsekwencji bo kto mu później kupi używaną a i tak po normalnej cenie sprzedadzą bo nikt normalny nie będzie z lupą ryski na śrubie szukał a nawet jak znajdzie to na niego się winę zrzuci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trudno mi określić jak była głośna. To może inaczej:

Miałem kiedyś Asusa 560 Ti DirectCu II, Asusa 970 Strix i oba były zdecydowanie bardziej ciche pod obciążeniem niż ta RX580 Nitro+.

W idle super. W grze Hearthstone super cicho. W 3dmarkach zdecydowanie było ją słychać, w Kingdome Come zdecydowanie było ją słychać. To nie było jakoś super głośno ala suszarka, ale zdecydowanie była najgłośniejszym elementem w kompie. Na tyle że było słychać szum z poziomu kanapy która stoi jakieś 2 metry od biurka z kompem. Na tyle że postanowiłem ją odesłać i poszukać czegoś innego.

 

Stwierdzam że jak coś jest zachwalane w recenzjach to ma być ciche po wyjęciu z pudełka. Nie mam zamiarów odprawiać czarów by "jakoś" to działało. Nie Januszowałem by trzymać ją 14 dni. Po jednym dniu zgłosiłem zwrot. Nie ma też mowy o jakiś uszkodzeniach, o takie rzeczy dbam bardziej niż o moją drugą połówkę :cool:

 

Od teraz wszystko co zamówię przez neta przy rozpakowaniu będę nagrywał jak jakiś youtuber :E

 

A o teoriach spiskowych nawet nie chcę myśleć bo to przerażające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to, następni netesiarze? :E

 

idź do rzecznika konsumentów, zgłoś i opisz sprawę, oni spróbują interwencji i może wystarczy.

 

Duży minus dla emaga. Właśnie stracili klienta. Nic więcej tam nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta śrubka to bardziej na skorodowaną wygląda niż podrapaną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to, następni netesiarze? :E

 

idź do rzecznika konsumentów, zgłoś i opisz sprawę, oni spróbują interwencji i może wystarczy.

 

Duży minus dla emaga. Właśnie stracili klienta. Nic więcej tam nie kupię.

I ja tam nic nie kupie choćby było najtaniej

Robienie debili z nas klientów jest nie na miejscu :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do rzecznika konsumentów, zgłoś i opisz sprawę, oni spróbują interwencji i może wystarczy.

 

Duży minus dla emaga. Właśnie stracili klienta. Nic więcej tam nie kupię.

 

Coraz bardziej skłaniam się na tą opcję.

I tak po takiej akcji też tracą we mnie klienta.

 

Mi ta śrubka to bardziej na skorodowaną wygląda niż podrapaną :D

 

Też mi to nie pasuje, bo zupełnie nie przypomina podrapanej/porysowanej. Ktoś tutaj chce mnie zrobić w "balona" :naughty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisz, że najpierw skonsultujesz się z rzecznikiem praw konsumenta, a jak będą się spinać dalej to sąd.

 

W emagu już nie kupuje, moje zamówienie wisiało 2 tygodnie, a przez tydzień nie odpisywali czy będą je realizować czy nie. Dobrze, że nie zapłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tez wysłać info ze opiszesz sprawę w Internecie, często sklepy sie tego boją.

O zniesławienie cie chyba nie pozwą, bo sie będą bali ze skonczy sie jak z Sokołowem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oni chcą 65zł za taką śrubkę to nie mają szans w sądzie... Pozew konsumencki i jeszcze będą musieli zapłacić koszty sądowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emag to nawet sie boi jak im sie negatywną opinię napisze, ze 2 razy do mnie pisali, żebym zmienił albo wykasował, a sprawa dotyczyła tego, że mi sprzedali inny model karty niż była w opisie na ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oni chcą 65zł za taką śrubkę to nie mają szans w sądzie... Pozew konsumencki i jeszcze będą musieli zapłacić koszty sądowe.

Jaki masz nick na allegro nic ode mnie nie kupuj bo sie będziesz sądził o śrubkę.

 

Logiczne ze mu wała cisnął bo otworzył pudło i jak oni to teraz sprzedadzą jako nowe ?

To takie h... zachowanie kupił ale mu nie pasuje to chce oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nick na allegro nic ode mnie nie kupuj bo sie będziesz sądził o śrubkę.

Sam się dajesz tak robić i przymykasz oczy na takie sytuacje kiedy sklep chce Cię wydymać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...