Skocz do zawartości
MixsteeR

PC do renderingu filmów.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w tytule chce złożyć podstawę czyli CPU MOBO RAM i Dysk do ~ 1300 zł. Posiadam zasilacz Corsair vs 450 więc myślę że na początek to wystarczy. Dobra to od początku czego oczekuje, a więc PC pod rendering filmów nie wiem która jednostka jest lepsza pod takie rzeczy czy intel czy AMD a jak już przeczytałeś powyżej mam dosyć okrojony budżet chce po prostu dostać w tej kasie najwydajniejszy sprzęt pod renderowanie filmów, FULLHD norma jak by dał radę obrobić 4K to też spoko ale nie wymagam. Ok teraz tak na start możemy wystartować z jedną kością ram 8 GB z czasem zakupie sobie drugą, co do mobo nie wiem totalnie, kręcić raczej nie będą ani CPU ani innych podzespołów więc raczej jakaś normalna płyta ;) Dysk zastanawiałem się nad jakimś M.2 od Patriot 256GB na x-komie idzie go teraz wyrwać za 190 zł więc myślę że atrakcyjna cena. To chyba tyle, bude poszukam gdzieś tutaj na forum jakiegoś starszego SPC ;) Czekam na wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę mogę ci sprzedać Beqiet Pure Base 600 z szybą (ze śrubkami i oryginalnym kartonem) za 200 zł.

Dokładnie ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę mogę ci sprzedać Beqiet Pure Base 600 z szybą (ze śrubkami i oryginalnym kartonem) za 200 zł.

Dokładnie ta

Aktualnie chciał bym aby ktoś co polecił co w tej klasie można kupić w miarę sensownego.

Edytowane przez MixsteeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiadasz kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy posiadasz kartę graficzną?

W planach jest zakup używki gtx1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się że teraz komputer musi działać na zintegrowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej M.2 dysk dać? Za jakis czas zakupie HDD na resztę plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, ale drożej o ok 100 zł. czyli 1440zł za całość. Albo 120GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderingu filmow w czym? bo to jest kluczowe. Ogolnie utarlo sie, ze Adobe = intel, Vegas = ryzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu zaproponujesz na intelu co by się w budżecie zmieścić i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderingu filmow w czym? bo to jest kluczowe. Ogolnie utarlo sie, ze Adobe = intel, Vegas = ryzen.

 

 

nie wiem komu się utarły takie brednie skoro Vegas ma najlepszą obsługę qsv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie jest tak, ze beneficjentem QSV sa osoby na integrze? Kolega deklaruje zakup i tak GPU, wiec nie bedzie dzialal na NVENC? Chetnie sie doedukuje, bo po lebkach znam temat, a wiem ze T_G siedzisz w temacie na powaznie.

 

bbobii, pytam z ciekawosci, bo gdyby zamienic w tytule "renderingu filmow" na "gier" to zestaw zakladam i tak polecilbys ten sam, bo taki jest budzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia siedzenia na integrze, win 10 ma akceleracje kodekow systemowych na intelu, sam vegas moze renderowac w wielu kombinacjach w tym opencl+qsv... ryzen sie nadaje do rozwiazan opartych o rendering na cpu, w video takich praktycznie sie nie uzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premier Pro, głównie działam na programach od Adobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adobe Premier Pro, głównie działam na programach od Adobe

 

 

na której wersji ? bo procesor to na pewno intel, kwestia grafiki, do cs6 tylko cuda do CC już mogą być i radeony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do cs6 to można nawet gtxa 770/780 kupić, nic więcej nie potrzeba do szczęścia, do tego ignite express, kodeki blackmagic, exporter qsv (jak masz obsługę) - nie wiem czy zadziałają domisoft codecs ale możesz sprawdzić i masz funkcjonalność niewiele gorszą od cc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki ten i3 kupisz 8100. Akurat w tym przypadku to w Adobe lepiej się spisze nawet Ryzen 5 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę optymalizację cs6 pod cuda i eksport przez qsv to rzeczywiście się spisze... może byłbyś tak uprzejmy i sprecyzował ten moment spisania się... ładowanie plików, eksport czy może rt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3k masz sporo zestawow z 6700k na Olx, zakladam, ze bedzie to duzo lepsze od i3. Za 1000-1500 masz CPU badz zestaw CPU+Mobo, za 1800 widze nawet CPU+Mobo+16gb ram.

 

Mam znajomego co nawet wystawil teraz za 3k 6700k/970/16gb/ssd/hdd i chyba jakis monitorek czy inna klawiature. Ale to Wrocław, wiec nie wiem czy Ci po drodze. Komp pewny, bo tam co najwyzej fifka z wowem lecialy na zmiane - mial streamowac, ale nie pyklo.

Edytowane przez markov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o używki to jak najbardziej tutaj są duże możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...