Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamilek3333

RTX 2080 TI SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dokupiłem drugiego RTX 2080 TI połączyłem tym całym mostkiem Nvlink w systemie wszystko widzi i jest ok.

Natomiast w Metro zero. Druga karta 0% w grze.

W Anthem niby tam skacze 20% ale w 4K przyrost zerowy i nie ma mowy o 60FPS.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi profilami i jak je tworzyć? Będę wdzięczny za wszelkie rady jak to ogarnąć aby latało prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnościa będziesz musiał podać resztę sprzętu dla tych co się znają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 9900K

2x RTX 2080 TI

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO COD Black Ops4 Special Edition Intel Z390 ATX

NZXT Kraken X62 Processor liquid cooling

Samsung 970 EVO internal solid state drive 1000 GB PCI Express 3.0 3D MLC NVMe M.2

G.Skill Ripjaws 3600 4x4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

W metro SLI chyba jeszcze nie działa.

Na Win 1809 są jakieś problemy z SLI. Trzeba szukać starszej wersji albo którejś nowszej testowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź jakie gry obsługują tryb SLI i w jakim stopniu. Znajdziesz testy.

Według wielu z nich tryb SLI nic nie wnosi lub wnosi na tyle niewiele, że taka konfiguracja traci sens.

Próbowałem takie konfigi na platformach HEDT. :Crash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

No na dzień dzisiejszy SLI to raczej relikt przeszłości.

Nadaje się do rekordów w smarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale genialnie wyglada to twoje mobo :) Nawet nie wiedziałem że takie edycje z gier były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeście mi doradzili ;)

W metro z tego co na youtubie widziałem niby lata ale w DX11 co jest totalnie bez sensu dla mnie bo chce grać w to z RT.

Anthem niby są filmy gdzie SLI działa (Karty po 90%) ale u mnie jedna tylko 10-20%

Nie wiem jak te profile tworzyć w tym Nvidia inspector. Ktoś bardziej obeznany może się wypowiedzieć?

Szczerze to jak na razie rozczarowany tym SLI jestem.

 

iziDeV

Przez przypadek dostałem bo w magazynie zwykłej edycji nie mieli to dali taką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim trybie pracuja ci karty 8x/8x czy 8x/4x z tym dyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim trybie pracuja ci karty 8x/8x czy 8x/4x z tym dyskiem ?

To co napisałeś dla mnie to czarna magia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal GPU-Z i tam masz 'bus interface' dla kazdej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że karty są innych producentów.

Palit i PNY jak kabel HDMI podepnę pod Palit jest ok jak pod PNY to obrazu nie ma. To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą platformą zapomnij o sli.

Niby dlaczego?

 

Sprawdziłem ostatniego far Cry tam lata jak powinno. Obie karty praktycznie 60% (pocątek gry) i te same zegary. Wszystko na Ultra w 4K.

Widzę że będzie tu zabawy z tymi profilami...

 

Ja zobaczyłem to wideo aby włączyć SLI w metro to mi się odechciało (w opisie filmu jest całe info)

Szczerze? To lepiej chyba wyjdę jak te karty sprzedam i wezmę jednego titana RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć w jakim celu testujesz SLI w grach które go nie obsługują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz platformę pod jedną kartę max co wyciągniesz to 8x i 8x na obu z tego względu że procesor więcej nie obsługuje. Jeżeli sli to na tą chwilę tylko z mobo pod lga2066 czyli wszystkie procesory z "x" na końcu. Albo można iść w AMD :E

 

Aktualnie jak sam napisałeś można wyciągnąć kulawe 60% na obu. Co ma też swoje plusy. Ale nie czuje się kompetentny do dogłębnego wyjaśniania tego tematu. Sam nad tym myślałem ale to nie ma sensu. Zostaw sobie jednego rtxa drugiego odeśli rtx titan imo to przerost formy nad treścią. Jest to karta wystawowa lub dla osób czysto medialnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć w jakim celu testujesz SLI w grach które go nie obsługują?

Zarówno Metro (DX11) jak i Anthem oraz FCND obsługują SLI. Jest trochę filmów potwierdzających że to działa. Inna sprawa to już te profile...

 

fazza102 Takie metro w 4K ten Titan RTX pociagnie na maksa z RT? Jeden RTX 2080TI to za mało a dwa nie działają ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to chyba jakas prowokacja, gosc kupuje najpierw sprzet a pozniej mysli co z nim zrobic, nie potrafi odp na proste pyt a oczekuje od kogos porad. Jak sie tworzy profile mozna zobaczyc na YT wiec nikt ci tu nie tego przepisywal na papier.

 

Masz platformę pod jedną kartę max co wyciągniesz to 8x i 8x na obu z tego względu że procesor więcej nie obsługuje. Jeżeli sli to na tą chwilę tylko z mobo pod lga2066 czyli wszystkie procesory z "x" na końcu. Albo można iść w AMD :E

 

Aktualnie jak sam napisałeś można wyciągnąć kulawe 60% na obu. Co ma też swoje plusy. Ale nie czuje się kompetentny do dogłębnego wyjaśniania tego tematu. Sam nad tym myślałem ale to nie ma sensu. Zostaw sobie jednego rtxa drugiego odeśli rtx titan imo to przerost formy nad treścią. Jest to karta wystawowa lub dla osób czysto medialnych.

Titan to jest karta do pracy, nie wiem jak mozna pisac takie bzdury ze to karta wystawowa :hmm: Od Titana V ten segment kart przeniosl sie do zastosowan PRO kiedy w karcie pojawily sie tensory do Deep Learning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple Nie rozumiem dlaczego ta piana z pyska Ci leci? To co dla Ciebie jest prostym pytaniem dla kogoś innego już nie koniecznie.

Gdybym wszystko wiedział nie zakładałbym tego tematu. Bardzo Cię proszę nie mierz wszystkich swoją miarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "wyjście" z sytuacji autora... Zakup Quadro RTX 8000. I po krzyku. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

U konkurencji jest test SLI 2080ti z 30,11,2018 i wychodzi z niego, że SLi praktycznie nie istnieje.

Pod DX12 wszystko związane z SLI podobno spada na twórców gier a w metrze zwyczajnie go nie ma.

 

Jak pisałem ze wszystkich informacji w necie wynika, że SLI na dzień dzisiejszy to relikt.

Więcej szkody niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple Nie rozumiem dlaczego ta piana z pyska Ci leci? To co dla Ciebie jest prostym pytaniem dla kogoś innego już nie koniecznie.

Gdybym wszystko wiedział nie zakładałbym tego tematu. Bardzo Cię proszę nie mierz wszystkich swoją miarą.

Zadalem ci proste pyta a kolega wyzej napisal jak to sprawdzic wiec jak nie potrafisz wykonac takiej prostej rzeczy jak sciagniecie darmowego progamu i sprawdzenie co on pokaze :E To jak ty chcesz sobie poradzic z SLI?? Jak juz nawiazujesz do zakladania tematu to zakladasz co trzeba spelnic zeby to dobrze chodzilo i zrobic najpierw rozeznanie, Ty nie dosc ze kupujesz zla platforme pod SLI to to jeszcze wielce zdziwiony ze to nie dziala. Oczekujesz porad jak robic profile a glupiego programu nie potrafisz sciagnac. Proponuje ci sprzedac jedna karte i po klopocie ;) Jak widac nie da sie tobie pomoc w normalny sposob a na ludzkie ograniczenia nie mam wplywu. Tyle ode mnie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj jednego Ti i wszystkie problemy z głowy.

O titanie zapomnij bo to nie jest karta do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamilos69 No trudno pobawię się jeszcze przez wekend i najwyżej tak zrobię jak większych efektów nie zobaczę.

 

Ty nie dosc ze kupujesz zla platforme pod SLI to to jeszcze wielce zdziwiony ze to nie dziala.

 

Nie działa nie przez złą platformę tylko jest to kwestia ustawienia tych profili z tego co widzę.

W FCND działa i to że obie karty chodzą na 60% nie jest kwestią ''nie działania poprawnie'' bo na jednej też jest 60%. Nie każda gra katuje kartę na 100% przez cały czas. Wspomniałem że to był początek gry.

Może faktycznie odpuść sobie ten wątek z takimi poradami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...