Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cywile giną bardziej przypadkowo.

Na froncie giną żołnierze w tym poborowi czyli niewolnicy.

Idą na pewną śmierć.

 

Bawcie się dobrze:

https://pl.wikipedia...i/Fala_(wojsko)

 

Panie, pobudka. Nie ma już u nas poborowych, więc tym bardziej i fali. Oba zjawiska padły wraz z końcem zasadniczej służby wojskowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieli o możliwości niemal natychmiastowego przeniesienia do nowej jednostki oddalonej np. o 400 km od tej dotychczasowej, o alarmach w środku nocy, o niskim wynagrodzeniu, o konieczności salutowania osobnikom, np. politykom za którymi ciągnie się różnego rodzaju aferałkowy smród itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej i najprościej to zrobić podoficera z cywila i potem iść do wojska gdzie już z tym stopniem będziesz awansował. Mi już leci 6 rok służby i jak na razie dostałem starszego szeregowego po 5 latach służby i już dawno zauważyłem, że zamiast rozwijać się to stoję w miejscu i co jakiś czas mam wrażenie, że cofam się w rozwoju. Nagrody dostają cały czas te same osoby co na kompanii g*wno robią tylko dzienniczki, a o wysłaniu na szkołę to zapomnij. To jest ściema, dostają się te osoby które są z automatu wyznaczone u dowódcy. Niby dają możliwość (egzaminy wewnętrzne) ale obleją cię i wybiorą debila bo ma Ojca w wojsku lub znajomości.

 

6 rok leci i mieszkam 200 km od swojego rodzimego miasta. NIe mam możliwości przeniesienia się bo mnie dowódca blokuje pisząc negatywy bo niby mało osób a ja kierowca i wszędzie jeżdżę to bardzo potrzebny jestem chociaż g*wno mi dają.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę że nic się nie zmienia

w 2008-9 też proponowali blisko 3k na początek bo pamiętam jak jakiegoś gościa wyśmiałem na korytarzu jak to mówił(wojskowego)(tzn powiedziałem "żeby lepiej nie chwalił się takimi małymi pieniędzmi, bo nikt nie będzie chciał się zaciągnąć").

I nie wiem czy skubany dotrzymał słowa bo powiedział że do policji mnie nie przyjmą i nie przyjęli :P Ponoć nie mieli zapotrzebowania

 

Do takiego życia trzeba być psychicznie mocnym,albo umieć sobie poukładać wszystko na momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to nabór z cywila na szkołę podoficerska tylko dla pielegniarzy i pielęgniarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem czy skubany dotrzymał słowa bo powiedział że do policji mnie nie przyjmą i nie przyjęli :P Ponoć nie mieli zapotrzebowania

 

Wątpię, by miał na to wpływ, ale robota w Policji to jeszcze większy syf niż wojsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytułowy pierwszy post został już poprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jeszcze gorzej jest bo zamiast swoich pchać na jakieś kursy bo ludzi brakuje to przyjmują z więzienia cieci co podostawali za staż stopnie podoficerskie i związku z wojskiem nic i nic nie umieją. Też emerytów wojskowych przyjmują by bieda se do emerytury dorobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzi po wyrokach przyjmują do woja? :brow: Ni huhu w to nie uwierzę. Może na jakieś cywilne, poza mundurowe etaty, ale na pewno nie w kamasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jeszcze gorzej jest bo zamiast swoich pchać na jakieś kursy bo ludzi brakuje to przyjmują z więzienia cieci co podostawali za staż stopnie podoficerskie i związku z wojskiem nic i nic nie umieją. Też emerytów wojskowych przyjmują by bieda se do emerytury dorobiła.

Też jakoś nie chce mi się wierzyć, opisz to jakoś dokładniej - jakich cieci, o jakie staże i gdzie chodzi, że dostali te stopnie podoficerskie? Emerytów wojskowych do czego przyjmują, żeby sobie dorobili do emerytury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w jednostce przyjmują emerytów do stania przy bramie, na biurze przepustek, do pracy w sekretariatach itp, co by wojaki mogły poświęcać czas (a przynajmniej taka jest myśl przewodnia) ćwiczyć, a nie jak za czasów służby zasadniczej, jeździć na szmacie i żywopłoty przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o strażników więziennych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie emerytowanych klawiszy czy takich, co poprzenosili się w trakcie czynnej służby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emerytów biorą do ochrony bo za emeryturę poziomu 4k nie da się godnie żyć.

Dlatego teraz wojsko ochraniają firmy a nie koty.

Nawet Pkp wprowadziło limity wieku pracownika ochrony do 55 lat a wojsko nawet 70 letnie dziadki pilnują.

Wiem, że aktualnie wojsko ochraniają prywatne firmy, ale myślałem, że wprowadzili to po to, aby jakimś cieciom zapłacić po 10 zł za godzinę (wiem, że wprowadzili minimalną i jest aktualnie wyższa :E), i żeby było taniej, a nie po to, aby zatrudniać emerytowanych wojskowych (bo nie wiem czy do takiego stróżowania (za takie pieniądze) pchałby się wojskowy z naprawdę porządną jak na nasze warunki emeryturą)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona jest od bardzo dawna.

Jeszcze z czasów niewolnica wojskowego.

Po prostu swego czasu ukradli by co się dało.

Niewolnik wojskowy nic nie mógł do zawodowego a ochroniarz może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kandydat do zawodowej służby wojskowej nie może być karany sądownie.

WKU wymaga dostarczenia zaświadczenia o niekaralności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być karany za co dokładnie?

Chyba za nic w ogóle. Skoro dawniej potrafili zwracać uwagę na tatuaże to nie wyobrażam sobie, żeby przyjmowali kogoś z wyrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie emerytowanych klawiszy czy takich, co poprzenosili się w trakcie czynnej służby?

Tych co są w czynnej służbie. Bo w innych służbach mundurowych awansujesz co kilka raz regularnie od szeregowego o ile masz 5 z opinii co roku, a w wojsku na podoficera z szeregowego już musisz mieć odwalony kurs 6-ścio miesięczny i musisz być już dowódcą drużyny. Goście w Policji czy w więzieniu awansowali bo siedzieli se i awansowali i teraz mieli drogę wolną by przejść do służby w wojsku z zachowaniem stopnia ale bez żadnej wiedzy.

A tych co są na emeryturze normalnie przyjmują na stopnie podoficerskie lub oficerskie, zależy jakie mieli przed pójściem na emeryturę. W większości to mieli stopnie których już nie ma i z automatu dostają wyższy czym zwiększają sobie przywileje.

Chora sytuacja jak wyżej wspomniałem, przyjmują pieprzonych betonów którzy dalej w komunie żyją z cywila.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być karany za co dokładnie?

 

Trzeba iść do Sądu po dokument, że nigdy nie byłeś karany. Ale chyba tyczy się to (zgaduję, nie wiem) wieku bliskiego pełnoletności i pełnoletności. Moja pierwsza poważna kradzież była w wieku 7 lat :E, ale dokument na ochronę mi dali. I to nie dotyczy tylko służb mundurowych, ale wielu zawodów (trzeba mieć niekaralność), jak chociażby zakłady bukmacherskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie wymagał ode mnie dokumentów o niekaralności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba iść do Sądu po dokument, że nigdy nie byłeś karany. Ale chyba tyczy się to (zgaduję, nie wiem) wieku bliskiego pełnoletności i pełnoletności. Moja pierwsza poważna kradzież była w wieku 7 lat :E, ale dokument na ochronę mi dali. I to nie dotyczy tylko służb mundurowych, ale wielu zawodów (trzeba mieć niekaralność), jak chociażby zakłady bukmacherskie.

Nie do końca do sądu. Po taki papier idzie się do KRS - Krajowy Rejestr Sądowy.

 

Nikt nigdy nie wymagał ode mnie dokumentów o niekaralności.

 

A startowałeś gdziekolwiek, gdzie był taki wymóg i doszedłeś do etapu kwalifikacji, gdzie to byłoby potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokument o niekaralności jest wymagany już jak chcesz się dostać do służby przygotowawczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet od nauczycieli go wymagają.

 

Podejrzewam, że od każdego, kto ze względu na wykonywany zawód otrzyma po przyjęciu do pracy status funkcjonariusza publicznego (art. 115 kk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...