Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maslak_s

Zestaw Audio 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku dni przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie zestawu 2.1. Sprzęt wykorzystywany byłby głównie do słuchania muzyki CD/Spotify/YT, ale również podpiąć chciałbym go pod telewizor.

 

Aktualnie jako przykład funkcjonalności to mogę podać taki sprzęt: https://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH7240C

 

Ten zestaw podaje tylko jako przykład. Lepiej było by skomponować coś z bardziej "markowych" produktów.

 

Czyli "puszka" wszystko w jednym - odtwarzacz CD/DVD (blu-ray nie potrzebuje), łączność wifi/lan

Do tego dwie kolumny stereo, które mógłbym powiesić po obu stronach TV... No i sub.

 

Budżet przewidywałem 2000 zł - mogą być rzeczy używane - ale po wstępnym rozejrzeniu się widzę, że może być ciężko... Więc na początek chyba będzie trzeba kupić AMPLITUNER HIFI + Dwie kolumny, a sub dokupię trochę później.

 

Widziałem też coś takiego (bez DVD, ale to przeżyję): https://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DLA_DOMU/DENON/CEOL/RCDN-10_WHITE

Tylko sam ten sprzęt kosztuje już 2000 zł, ale jeżeli sprzęt wart swojej ceny to w ostateczności mógłbym się skusić... do tego jakieś kolumny za 1000 zł + sub za 1000 zł i chyba zestaw zacny?!

 

Ogólnie co polecacie? Może jakieś inne rozwiązania?!

 

Pooozdrawiam, z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co polecacie? Może jakieś inne rozwiązania?!

Polecam jedynie słuszne, w tym jak i każdym innym budżecie, rozwiązanie.

Wycieczka do salonu audio i posłuchanie kilku zestawów.

 

To że ktoś poleca A za 2000 zł i jednocześnie odradza B za 1200 zł nic nie znaczy.

Ty możesz między oboma zestawami nie usłyszeć żadnej różnicy więc po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni przeszukuje internet, fora i wczoraj byłem też na chwile w Media Markt, i słuchałem tego zestawu: Yamaha R-N402 + Nota 550x. Jak dla mnie brzmiał elegancko i cena jeszcze do przełknięcia - 3000zl. Jest ten zestaw tez z niższym modelem amplitunera R-N303 i zastanawiam się ze może i ten 303 by mi wystarczył (cena 2600 zł). Natomiast na fotach odradzają ten amplituner (yamaha) i polecają bardziej Onkyo TX-8250. I taki zestaw Tx-8250 + Nota 550x (4000 zł) może byłby już „maksem” w tej najniższej półce cenowej?!... zastanawiam się czy warto wydać więcej kasy - bo budżet z 2000 zł, w tym wypadku naciągam już do 4000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tobie powiedziano - najlepiej właśnie w jakimś pokoju przesłuchań podłączyć sobie i posłuchać różnych konfiguracji z własną muzyka. Jak wybierałem to też wahałem się między jakąś Yamahą i Onkyo. Yamaha brzmiała lepiej w delikatnych muzyczkach tudzież przy utworach bardziej płynnych, jednak jak pojawiał się bardziej rockowa nuta, to tu jednak juz było dużo słabiej. Onkyo było bardziej uniwersalne dla mnie, więc się zdecydowałem na to, co nie znaczy, że Yamaha była zła, ot lubię różną muzykę gatunkowo i postawiłem raczej na większą uniwersalność. To w końcu Ty masz być zadowolony z zakupu, a nie inni, którzy dobierali sprzęt pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tobie powiedziano - najlepiej właśnie w jakimś pokoju przesłuchań podłączyć sobie i posłuchać różnych konfiguracji z własną muzyka. Jak wybierałem to też wahałem się między jakąś Yamahą i Onkyo. Yamaha brzmiała lepiej w delikatnych muzyczkach tudzież przy utworach bardziej płynnych, jednak jak pojawiał się bardziej rockowa nuta, to tu jednak juz było dużo słabiej. Onkyo było bardziej uniwersalne dla mnie, więc się zdecydowałem na to, co nie znaczy, że Yamaha była zła, ot lubię różną muzykę gatunkowo i postawiłem raczej na większą uniwersalność. To w końcu Ty masz być zadowolony z zakupu, a nie inni, którzy dobierali sprzęt pod siebie.

Jak zestaw wybrałeś ostatecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem wtedy Onkyo TX-8130 + dali sensor 3... niestety budżet zaplanowany przekroczyłem (mimo fajnego rabatu) wtedy o prawie 1000zł... Później do tego by fajniej oglądało się filmy dokupiłem suba klipsch r12 sw (do muzyki nie używam, tylko do filmów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem wtedy Onkyo TX-8130 + dali sensor 3... niestety budżet zaplanowany przekroczyłem (mimo fajnego rabatu) wtedy o prawie 1000zł... Później do tego by fajniej oglądało się filmy dokupiłem suba klipsch r12 sw (do muzyki nie używam, tylko do filmów).

 

Nie słuchasz muzyki, ogólnie, na tym sprzęcie? Czy jak słuchasz muzyki, na tym sprzęcie, to bez suba po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham bez suba. Sub sprawdza się przy filmach, gdzie potrzebujesz wzmocnienia niektórych wrażeń. Ogólnie te Zensory co mam maja dobry bas, więc do muzyki sub tylko przeszkadza moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...