Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2021 o 11:35, martingg napisał:

dla mnie gra generacji na ps4. Ale zombie, post apo to mój ulubiony klimat gier.

Nom :) Dla mnie cacuszko i kupiłem na PC(łebki już mi konsole blokują skutecznie). Odgrzewam ją nieśpiesznie. Grałem wcześniej jakiś czas po premierze. Jakieś drobne usterki na prosiaku miałem. Nic takiego, żebym się ciskać. Klimat świetny. Co mnie nieco w tego typu grach irytuje -odwrotnie niż innych to "zagęszczenie". Niby pustka, niby przestrzeń, a tak naprawdę co kilkanaście sekund rejon z "czymś". Wolałbym nieco większe przestrzenie, więcej niewyjaśnionych odgłosów z oddali. Więcej budowania klimatu, żeby było więcej "o w mordę" jak coś spotkam. Ale zazwyczaj ludzie chcą post apo z rytmem kompleksu miejskiego New York. Co słup to łup, co krok to grzmot  ; )
Lubię klimat izolacji. Żona jak mi film czasem rekomenduje to z uśmiechem "złapiesz się jak mucha na lep" mówi "samotność...post apo...kosmos...gdzieś w dziczy" i się łapię. Gołkowskiego polecam cykl o Czarnobylu i zonie ;)
Wyjątkowa dla  mnie sytuacja przy walce z pierwszym misiem zarażonym -wbiegłem z padem za telewizor, żeby się schować ? 
Nawet nie wiedziałem, że ganiam po pokoju, a żona drze się z dołu co ja do cholery wyprawiam na górze. Mam spory gabaryt i ruchliwość więc pewnie było głośno...

 

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle to dla mnie dziwna decyzja. Włożyli tyle pracy i wysiłku w Days Gone, wykreowanie nowej marki itp. Gra też została mimo wszystko dobrze przyjęta, ma spory fanbase, więc kontynuacja wyglądała na formalność. No nic, tak sobie to Sony wymyśliło, zobaczymy. Doświadczenie zebrali spore jeśli chodzi o zabawę w otwartym świecie, więc powinno być tylko lepiej względem tego, co widzieliśmy w ich ostatnim tytule, przynajmniej w teorii.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stety/niestety nie każda marka musi być kontynuowana i mieć po kilka sequeli. Z jednej strony póki co porzucają DG2 (nie zostało chyba powiedziane, że definitywnie), ale z drugiej dostarczą coś nowego, być może innego, być może lepszego.

W temacie sequeli, to ja bardziej ubolewam, że nie powstał i już raczej nie postanie sequel The Order 1886. Gra mimo swoich wielu bolączek miała świetny klimat i bardzo interesujący świat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Camil666 napisał:

Stety/niestety nie każda marka musi być kontynuowana i mieć po kilka sequeli. Z jednej strony póki co porzucają DG2 (nie zostało chyba powiedziane, że definitywnie), ale z drugiej dostarczą coś nowego, być może innego, być może lepszego.

W temacie sequeli, to ja bardziej ubolewam, że nie powstał i już raczej nie postanie sequel The Order 1886. Gra mimo swoich wielu bolączek miała świetny klimat i bardzo interesujący świat.

Mam podobne zdanie odnośnie The Order 1886. Z miłą chęcią zobaczyłbym drugą cześć. Tytuł ten miał swoje wady, idealny nie był, ale sam klimat, wykreowany świat? Dla mnie rewelacja. Szkoda trochę tej marki, bo zakończenie ewidentnie sugerowało kontynuację i pozostawiało otwartą furtkę dla sequela.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku The Order sequel miałby sens właśnie z powodu niedociągnięć oryginału, których poprawa też nie byłaby specjalnie trudna. Klimat, setting, pierwsza klasa. Bardzo dobry voice acting i muzyka. Reszta to w większości wady.

Za Days Gone płakać nie będę. Dwie próby, dwa razy sprzedawałem ostatecznie grę. Przeciętne postaci, monotonny gameplay (w niewielkim stopniu urozmaicony przez hordy), niespecjalne dialogi. Nie dałem rady się przez to przebić, mimo szczerych chęci.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie trafiło w twój gust. Bo ogólnie jak na open world to jest bardzo dobra gra. Potwierdzały to oceny graczy na premierę PS4 i teraz na premierę Steam też gra zbiera świetne oceny. Na steam 92% pozytywów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już pod koniec gry.
Moje zdanie o niej to istna sinusoida.
Najpierw zachwyt na światem , potem dostrzegłem dość prymitywna mechanikę i wiele uproszczeń i bugów. 
 Dodatkowo lekkie znudzenie monotonią - idź i zabij, przynieś dowód że zarąbałeś xyz i tak w kółko przez połowę gry..
Teraz jednak gra mi sie zadziwiająco dobrze dopakowaną już  postacią z masą szpeju.


Właśnie doszła mi misja eliminacji hordy i mam kolejne wyzwanie zmuszajace do czegoś nowego.

Wiem że już wiele nie zostało i raczej będzie żal niż ulga że to już koniec.

męczyć to będe GoW - 4 podejście będzie.
Doceniam grafike ale mnie ta gra męczy i nuży jako jedyna w jakie grałem na playu.... 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To studio od Days Gone nie ma coś szczęścia do SONY :szczerbaty:

Jak miało wyglądać Days Gone 2? Były pracownik Bend Studio ujawnia szczegóły https://www.gry-online.pl/newsroom/jak-mialo-wygladac-days-gone-2-byly-pracownik-bend-studio-ujawnia/ze21191

Resistance z otwartym światem od twórców Days Gone? Sony chciało powrotu Syphon Filter https://www.ppe.pl/news/164919/resistance-z-otwartym-swiatem-od-tworcow-days-gone-sony-chcialo-powrotu-syphon-filter.html

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem days gone prawie na 100% zostały mi jeszcze kamienie do platyny i według mnie gierka jest mega udana i zasługiwała na kontynuację

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że mieli solidną podstawę, którą wystarczyło szlifować w myśl klasycznego bezpiecznego sequelu - więcej i lepiej tego samego.

Edytowane przez bleidd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy Days Gone szykują się do zapowiedzi nowej gry. Deweloperzy opublikowali wymowną wiadomość na Twitterze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak stworzyć koktajl Mołotowa,  wszystko co potrzebne mam, ale za cholere nie mogę stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, serwkomp napisał:

Czy ktoś wie jak stworzyć koktajl Mołotowa,  wszystko co potrzebne mam, ale za cholere nie mogę stworzyć.

Kurde Typie nie wiedziałem, że to dział dotyczący gry (wszedłem tu z odnośnika Ostatnie Odpowiedzi) i się wystraszyłem 😅

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, serwkomp napisał:

A tak poważnie serio mam problem,  pomoże ktoś?

Nigdy tej gry nie widziałem, ale na którym etapie z poniższego filmiku masz problem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przedmioty do stworzenia Mołotowa ale nie mogę stworzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak próbujesz stworzyć to wyskakuję jakiś komunikat czy coś?

Na reddicie ktoś miał nietypowego buga, że nie mógł zrobić bo wyskakiwał komunikat o braku miejsca na nie mimo, że miejsce było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyskakuje,  mam wszystko żeby złożyć Mołotowa,  szmate,  butelkę po piwie , naftę. Albo coś źle robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w kole wyboru tam gdzie craftujesz molotova do wyboru?

Ja już dawno w to grałem i nie pamiętam, ale molotov chyba nie jest dostępny od razu do craftowania, ale jakoś nie za daleko wraz z postępami w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kole wyboru mam nieaktywny granat, Mołotowa w wyborze nie mam. Dokładnie sprawdzę wieczorem. Dokładnie opiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stworzenia mołotowa mam butelke po piwie 1 , nafta 1 , szmata 1.

W kole wyboru mam do wyboru karabiny , kamień , granat jest nie aktywny , w kole nie mam mołotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu wyboru masz przedmioty miotane.

 

c28yLqx.png

 

Wchodzisz na to i prawą gałką przechylając rozwijasz i masz mołotowa

u92WCq3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: 1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne 2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.   Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz.  Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie. Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.  
    • Horizon na PS5 ma tryb 40fps, tzw balans, bo sam grałem na tym klatkarzu na moim monitorze 1440p. Dla pewności można zobaczyć OSD na monitorze, które pokazuje wyświetlany jest aktualnie obraz, plus zmiana między trybami graficznymi zawsze obraz mignie, bo zmienia się 60hz na 120hz.
    • Ale to już nie pierwsza taka sytuacja, głupie to strasznie taka scheda po konsolach gdzie zawsze jest biedne anizo najczęściej x4 
    • Nie wiem czy HFW tak ma, ale niektóre studia Sony robią tryb 40 fps właśnie z myślą o tv 120 Hz ale to garstka gier
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...