Skocz do zawartości
manio666

1440p, ips, 144hz i g-sync

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Popełniłem błąd i kupiłem monitor z matrycą TN, a w fps gram nie zawodowo więc kolory są ważniejsze.

Kumpel odkupi mój monitor więc jest git.

Szukam teraz czegoś do 3000zł wymagania :

-delikatna matryca dla oczu

-ips

-144hz

-1440p

-g sync (rtx2080) wiem, ze teraz można korzystać z freesync, ale myślę ze lepiej używać gsync mimo wszystko.

 

Szukalem sporo w necie, czytałem i oglądałem recenzje i wychodzi na to, że najlepszym roziwazaniem będzie:

ViewSonic XG2703-GS ma wszystko czego potrzebuję i podobno dobra kontrola jakości.

Chodzi mi o BLB czy martwe piksele.

 

Patrzyłem również :

AOC AG273QCX

AOC AG271QG

Emm zapomniałem nazwy, ale coś nowego od gigabyte aorus czy coś takiego. Niby 10bit, ale freesync.

Różne acery, ale nie wyróżniały się niczym.

I wiele innych, ale zapomniałem nazw.

 

Aha i dodam, ze ten sonic ma mała nóżkę, a ja mam małe biurko więc ogromny plus

 

Zapomniałem dodać, że max 27"

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko matryca AHVA nie słynie z dobrej kontroli jakości, ja bym kupił tego LG: https://www.ceneo.pl/59531954

Ok skoro max 27" to chyba jedynie ten Viewsonic, ewentualnie jest jeszcze AOC AG271QG. AG273QCX to zdecydowanie najlepszy monitor z wymienionych, ale ma FreeSync 2.0 zamiast G-Sync.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko matryca AHVA nie słynie z dobrej kontroli jakości, ja bym kupił tego LG: https://www.ceneo.pl/59531954

Ok skoro max 27" to chyba jedynie ten Viewsonic, ewentualnie jest jeszcze AOC AGON AG271QG.

 

No 32 odpada, mam kompa w bardzo małym pomieszczeniu i siedzę dosyć blisko więc 27 to maksymalne maksimum.

 

Tylko który wybrać? Wydaje mi sie, ze sonic będzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak będzie mniejsza czy większa loteria, mi się bardziej podoba AOC. :D

Oprócz tego są jeszcze Acer Predator XB271HUBMIPRZ na tej samej matrycy i Asus PG279Q na nowszej.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak będzie mniejsza czy większa loteria, mi się bardziej podoba AOC. :D

Oprócz tego są jeszcze Acer Predator XB271HUBMIPRZ na tej samej matrycy i Asus PG279Q na nowszej.

 

Ten asus tez spoko, acery raczej odpada.

Czyli mówisz, że to wszystko jest na jedno kopyto co wybiorę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytać opinie, zdaje się, że dobry model często trafiają na tym Viewsonicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytać opinie, zdaje się, że dobry model często trafiają na tym Viewsonicu.

 

No właśnie czytałem i z moich wniosków tez tak wynika, a dodatkowo ma mała podstawkę więc będzie więcej miejsca na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz monitora na już to możesz poczekać na LG 27GL850G - 144Hz, G-Sync, Nano IPS, premiera prawdopodobnie Lipiec/Sierpień 2019 wg przedstawiciela LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Ci Viewsonic XG2703-GS, lepsza kontrola jakości jest tylko w Eizo FS2735 ale ten monitor kosztuje 4500zł :E Fakt, że w Eizo sporo się płaci za dobrą elektronikę i osobiście może bym się nawet na niego skusił ale przy odsprzedaży może być ciężko aby ktoś chciał za tą elektronikę zapłacić.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje Ci Viewsonic XG2703-GS, lepsza kontrola jakości jest tylko w Eizo FS2735 ale ten monitor kosztuje 4500zł :E Fakt, że w Eizo sporo się płaci za dobrą elektronikę i osobiście może bym się nawet na niego skusił ale przy odsprzedaży może być ciężko aby ktoś chciał za tą elektronikę zapłacić.

 

Oesu.

Co w nim takiego jest ze kosztuje 5k zl? Lache robi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Acera XB271HU od jakiegoś roku albo 1,5 i jestem bardzo zadowolony.

0 martwych pikseli, niezauważalny lightbleed

 

(wybierając między nim a Asusem i AOC czytałem, że to właśnie Acer miał najmniej zwrotów gwarancyjnych)

Edytowane przez Gravitational

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz eizo, w porównaniu do np. pg279q (którego testowałem przez kilka dni) ma ogólną lepszą jakość obrazu, lepsze możliwości konfiguracyjne (np. bardzo szerokie ustawienia jasności), nie męczy tak wzroku jak w/w. Czy jest warty tej ceny? Ciężko mi powiedzieć. Zależy kto czego oczekuje. Np. G-sync w pg279q działał lepiej niż adaptive sync w eizo. Ale kolory i jakość zdecydowanie po stronie eizo.

 

Eizo to monitor do wszystkiego. Możesz pograć, możesz popracować. Natomiast w/w asusa nie chciałbym używać do pracy, zdecydowanie bardziej oczojebny.

Okej, no mi również zależy żeby był w miarę przyjazny dla oka, ale więcej jak 3000zł nie dam :P

 

 

ja mam Acera XB271HU od jakiegoś roku albo 1,5 i jestem bardzo zadowolony.

0 martwych pikseli, niezauważalny lightbleed

 

(wybierając między nim a Asusem i AOC czytałem, że to właśnie Acer miał najmniej zwrotów gwarancyjnych)

Miałem Predatora, ale na TN i byłem bardzo zawiedziony jeżeli chodzi o biel, była tak jasna, że w grze w lokacjach gdzie jest więcej odbić albo np jazda bialym pojazdem w gta v była uciążliwa. A np w rainbow six siege gdy patrzyłem przez okno ledwo co widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN to szrot pod względem jakości obrazu niezależnie od tego co by Ci jego nabywcy próbowali wcisnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN to szrot pod względem jakości obrazu niezależnie od tego co by Ci jego nabywcy próbowali wcisnąć ;)

 

Wiem Panie kolego, zrozumiałem to po fakcie.

No to co, jutro zamawiam tego sonica, szkoda, ze na xkomie nie ma tego testu na matrycy za dodatkową opłatą jak na morelach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tylko żadnego ani Acera ani Asusa, najlepiej pod kątem najniższego BLB wypada AOC AG271QG osobiście polecam Ci dozbierać pieniądze i dopłacić do Eizo Foris FS2735-BK, uwierz że naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panie kolego, zrozumiałem to po fakcie.

No to co, jutro zamawiam tego sonica, szkoda, ze na xkomie nie ma tego testu na matrycy za dodatkową opłatą jak na morelach :P

Daj znać jak wrażenia jak monitor przyjdzie bo sam się nad nim bardzo mocno zastanawiam. Podobnie jak ty, mogę mieć problem z zaczekaniem do Lipca/Sierpnia, obecny monitor już ledwo daje radę.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tylko żadnego ani Acera ani Asusa, najlepiej pod kątem najniższego BLB wypada AOC AG271QG osobiście polecam Ci dozbierać pieniądze i dopłacić do Eizo Foris FS2735-BK, uwierz że naprawdę warto.

 

Teraz mi namieszałeś trochę, bo ja właśnie wyczytałem, że ten sonic ma najmniejsze blb.

 

Niestety, ale 5k zl za monitor nie dam, dla mnie 3 to jest już dużo :P

 

Daj znać jak wrażenia jak monitor przyjdzie bo sam się nad nim bardzo mocno zastanawiam. Podobnie jak ty, mogę mieć problem z zaczekaniem do Lipca/Sierpnia, obecny monitor już ledwo daje radę.

 

Jasna sprawa, jak jutro zamówie to powinien być we wtorek

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi namieszałeś trochę, bo ja właśnie wyczytałem, że ten sonic ma najmniejsze blb.

 

Niestety, ale 5k zl za monitor nie dam, dla mnie 3 to jest już dużo :P

 

Hmm... o sonicu nic nie wiem dlatego nic nie pisałem, ale jak mówisz to pewnie tak jest,

podeślij jakieś linki do testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... o sonicu nic nie wiem dlatego nic nie pisałem, ale jak mówisz to pewnie tak jest,

podeślij jakieś linki do testów

 

Biorę sonica i jak już mówiłem ogromnym plusem jest mała podstawka, zajmuje mało miejsca na biurku :P

 

a tak swoją drogą blb sie sprawdza tak?

jasność na full

black screen

 

ta?

Edytowane przez manio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale czy będziesz kiedykolwiek używał podświetlenia na 100%, skoro ten monitor nie ma HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę sonica

 

Aaa no to spoko, jak już będziesz miał, potestujesz to napisz jak wrażenia i jak się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale czy będziesz kiedykolwiek używał podświetlenia na 100%, skoro ten monitor nie ma HDR?

 

Oczywiście, że nie, ale jak trafie na jakieś gówno to wiadomo, że zwrot :P

 

 

Aaa no to spoko, jak już będziesz miał, potestujesz to napisz jak wrażenia i jak się spisuje.

 

Jasna sprawa, ale na gierki będę miał czas dopiero w weekend a tak to ci mogę powiedzieć jak go dostane na szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kupiles juz ten monitor? W jakim sklepie? :)

 

Tak, na xkom.

Jutro go dostanę, nie mogę się doczekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...