Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skasowalem_konto

3x NVME + 6x sata w i9 9900k z Z390. Da rade ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, teraz mam 3x NVME, 6x uzytych SATA i > 64GB (5 DIMM, ale moge wymienic 2x 8 na 1x 16).

 

Chcialem kupic i9 9900k, jednakze w opise zauwazylem zagadkowe tresci typu port 0/1 jesli chce uzyc NVME.

 

Nie moge znalezc dokladnego opisu, wiec zapytam sie tutaj :)

 

 

Co jesli chce uzyc wszystkie porty NVME (3x), do tego 6x SATA, 1x GTX 1080, 1x Elgato, 1x USB 3.0, 1x audio, zapewne chcialbym dolozyc moze 1x NVME.

 

 

Zastanawiam sie czy takie cos mozliwe zeby miec zuzyte 5x PCIE + 3x NVME + 6x portow SATA, bo wyglada ze mialbym 4x porty SATA dostepne... Czy to znaczy ze wszystkie porty PCIE beda dzialaly na max (tylko GTX potrzebuje max wydajnosc).

 

Docelowo mialby tam byc GTX 2080 Ti, ale czekam poki co na ceny, bo nie podoba mi sie zwyzka i mam nadzieje na jakas lekka obnizke dla dobrego samopoczucia (nie zgadzam sie z obecnymi cenami, uwazam ze VRAM jest o wiele za malo, ale chcialbym kupic nowa kart).

 

Sprzet jest do pracy, glownie programowanie, ale rowniez After Effects nie raz idzie w ruch. GTX 2080 dla Tensor cores (dla porownania poprzedniej generacji z nowa w AI)

 

 

 

Zalezy mi na tym i9 bo maja lepsza wydajnosc w After Effects, poki co nie dorobilem sie dzialu animacji w firmie :(

 

Wiem ze extreme da mi wszystko z PCIE, ale i9 lepszy w programowaniu i AI (to glownie maszyna dev, wiec im szybciej tym lepiej).

 

 

Czy moge uruchomic 3x NVME + 4x SATA + 4x DDR + 5x PCIE na i9 9900k ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da radę, ale na tej platformie zawsze będzie jakiś kompromis - małe "ale", które będzie zauważalne bądź nie w zależności od zastosowań.

 

Jak jesteś kumaty, to z diagramów platform, hsio i wiedzy, że łącze DMI 3.0 miedzy cpu a pch ma wydajność PCIe 3.0 x4 dojdziesz o co chodzi.

 

 

Można się bawić w pasywne adaptery, można się bawić w dodatkowe kontrolery, ale koniec końców trzeba będzie wybrać czy ważniejsza jest praca karty w x16, czy równoczesny max transfer z kilku dysków NVMe naraz.

 

 

Twoje wymagania aż krzyczą "HEDT".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem taki z XE nie spelnia wymogow jesli chodzi o max wydajnosc 1 rdzenia. Niestety XE ustepuje w programowaniu / AI / After Effects.

 

Jedyny plus to wlasnie PCIE lanes, o ile grafa i 3x NVME + 4x sata bedzia smigac to by bylo git.

 

XE bardzo nie chce, bo SATA uzywam np. dla backupu stacji na RDX (a raczej zrzutu obrazu ktory uzywamy, wiec uzywane raz na ruski rok, bo backup jest robiony przez servery) i nie ma to wplywu na wydajnosc, takze nie podoba mi sie pomysl gorszej wydajnosci tylko po to by moc miec np. RDX czy inne mniej wazne urzadzenia (liczy sie dla mnie pelna predkosc NVME + GPU).

 

Oczywiscie XE daje wiecej RAM bo 64GB troche ogranicza, no ale AE jakos tam podziala, w wiekszosci zadan nie dobijam do 40GB zajetego RAM...

 

Musze znalezc zloty srodek miedzy max wydajnoscia a reszta mniej waznych dla wydajnosci urzadzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie karty, które mogą Cię zainteresować jeżeli ładujesz do danej platformy więcej NVMe niż przewidywano:

AOC-SLG3-2M2 - wymaga płyty dzielącej x16 na x8+x8, ORAZ możliwości przekonfigurowania bios, by drugi slot pracował jako x4+x4 (teraz chyba wszystkie Z'tki to mają)

AOC-SHG3-4M2P - nie ma specjalnych wymagań, ale czasami mogą być problemy z kompatybilnością i/lub rozruchem z dysków na tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...