Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

diodka

Ubuntu 16.04 reinstalacja z zachowaniem danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zaintalowany system ubuntu 16.04. Przez przypadek przy usuwaniu z konsoli programu chyba usunąłam sterownik przez co nie działa mi klawiatura, myszka.

Chcę zainstalować od nowa system, ale z zachowaniem zawartości danych z obecnego systemu. Pomyślałam, że zgram zawartość całego dysku. Czy jak zrobię format to będę mieć dostęp do tych przegranych danych? Czy są one w jakiś sposób zabezpieczone?

 

W trybie awaryjnym linux klawiatura normalnie działa:) To tak piszę na wszelki wypadek, żeby ktoś nie pomyślał,że to wina klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądało to kasowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dostęp do danych to zależy głównie od tego czy gałąź /home jest jako osobna partycja, czy cały system był instalowany na jednej partycji. W pierwszym przypadku wszystkie osobiste dane pozostaną, jedynie programy trzeba byłoby instalować od nowa po reinstalacji systemu. W drugim przypadku należałoby zgrać na np. pendrive wszystkie potrzebne dane z katalogu domowego a po reinstalacji je przywrócić.

Z drugiej strony można też spróbować naprawić obecną instalację i przywrócić sterownik klawiatury. W jaki sposób ten sterownik miałby być usunięty? Było coś instalowane w systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System instalowany standardowo bez dodatkowych partycji. Jakieś dwa lata temu. Włożyłam płytkę z ubuntu i postępowałam według wyświetlanych kroków.

 

januzi

Część usunięte przez komendę:

apt-get remove --purge

,a reszta przy pomocy synaptic. Tam coś przez przypadek zaznaczyłam z opisem USB. Po resecie klawiatura, myszka przestała działać. Te USB według opisu niby miało być powiązane z virtualbox. Na linuxie mam zainstalowanego virtualboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazłem:

1. apt-get install --reinstall xserver-xorg-input-all

2. aptitude purge irqbalance

3. dpkg (tu nie jestem pewien czy jakiś przełącznik powinien być)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałam system od nowa z zachowaniem poprzednich danych ( czyli bez formatu) i jest to samo. Klawiatura, mysz nie działa.

 

Chciałam przerzucić zakładki z firefox z tego linuxa, żeby zrobić format. Według informacji folder bookmarkbackups zawiera kopię bezpieczeństwa zakładek. Natomiast plik places.sqlite zawiera kopie zakładek. Jednego ani drugiego nie ma.

 

Poda ktoś aktualną lokalizację zakładek dla firefox w ubuntu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przenieś na nowy system cały katalog z obecnego systemu - to jest katalog uktryty, nazwa zaczyna się od kropki:

/home/UŻYTKOWNIK/.mozilla

czyli np.:

/home/diodka/.mozilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeniesieniu będę mieć normalnie dostęp do historii wyszukiwarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...