Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SKEMP

Podkręcanie mnożnikiem Pentiuma na 1155 P67?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z tego co mi się wydawało chipset P67 umożliwiał OC nawet procesorów nie-K o 400MHz (+4 oczka mnożnika CPU). Ja jednak za cholerę nie mogę tego zrobić. Mam G1610 oraz ASRock P67 Pro 3, jedyne co to mogę podbić to taktowanie szyny, aczkowlwiek to, to może każda płyta. W związku z tym mam pytanie, czy było jakieś dodatkowe obostrzenie co do tego podbijania mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem umożliwia ale do tego potrzebny jest procesor z trybem turbo. Bez Turbo w CPU możesz co najwyżej pobawić się właśnie zegarem bazowym (Moim zdaniem gra nie warta świeczki bo jak się uda podkręcisz może o 5%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no właśnie o tym zapomniałem

 

@kafaros

 

a czy G1610 jest nienormalny? Ot jedyny jaki mam w obecnej chwili na platformę 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego paździerza podkrecać no sory, motyką na księżycu niewiele zdziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię tego dla wydajności, a po prostu satysfakcji. Z resztą czego spodziewać się po sprzęcie wartym 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LGA1155 tylko i5'tki i i7'mki non-K miały możliwość podbicia mnożników o 4 (na odpowiednich płytach).

I3'ki oraz wszystko poniżej były już poblokowane "na amen".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...