Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skraa

Dołożenie pamięci ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w komputerze aktualnie posiadam 8 gb ram ddr3 w 1 kości i czy normalnie mogę teraz doozyć 4 gb za jakiś czas nastepne 4 gb czy lepiej zaczekać i kupić 8 gb ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj i dokup identyczną 8GB

Dzięki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinny działać razem z 4GB we flex channel.

Na dobrą sprawę nie zdziwiłbym się gdybyś różnice zauważył dopiero w wybranych tytułach, i przy wysokich detalach gdy RAM wyjdzie poza te 8GB użycia.

Na dobrą sprawę poszukam jakiś testów w wolnej chwili z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, ram jak w sigu tj RipjawsX 2133 2x4GB i czy jest sens wymieniać na 2x8GB? Musiałbym wydać ok 400zł na np Mushkin Blackline 2400MHz a za swoje pewnie więcej jak 200zł nie dostanę... Chcę pograć niebawem, obecnie system zjada mi ponad 7GB jak odpalę emulator androida i chroma... Poza tym kumpel zrobił u siebie upgrade z 8GB i gry zaczęły mu chodzić płynnie (słabszy konfig bo cpu bez oc i gtx960), mowa o nowych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania, ram jak w sigu tj RipjawsX 2133 2x4GB i czy jest sens wymieniać na 2x8GB? Musiałbym wydać ok 400zł na np Mushkin Blackline 2400MHz a za swoje pewnie więcej jak 200zł nie dostanę... Chcę pograć niebawem, obecnie system zjada mi ponad 7GB jak odpalę emulator androida i chroma... Poza tym kumpel zrobił u siebie upgrade z 8GB i gry zaczęły mu chodzić płynnie (słabszy konfig bo cpu bez oc i gtx960), mowa o nowych tytułach.

 

Lepiej opchnąć to w *olerę póki coś warte i kupić DDR4 + jakiegoś Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyłowanie DDR3 nie ma sensu. Sam nie zauważałem różnicy w wydajności pomiędzy single channel i dual channel na DDR3. "W określonych zastosowaniach", jak to się mówi, pewnie była, ale nie w codziennym łojeniu.

 

Tak jak mówi pwil, sprzedawaj póki jeszcze ktoś to będzie chciał brać. Na dzisiaj dobre platformy i5 takie jak twoja są jeszcze w cenie, ale za niedługo za gołe cztery rdzenie nikt nie będzie chciał sensownie zapłacić. Nawiasem mówiąc, będzie to raj dla ludzi chcących kupić niezły sprzęt za śmieszne pieniądze, ale to temat na inną dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz nie mam pieniędzy na zabawy w zmiany mobo, cpu i ramu bo pewnie by mnie to kosztowało trochę ale nie o tym tutaj, najwyżej sam ram i jeden wentylator może ogarnę. Opcje dwie jak pisałem tj albo 2x8 mushkina za 400zł przy czym za swoje z 200zł dostanę albo dokupić 2x4 gskilla do kompletu, poniżej 200zł widziałem używki. Którą opcję lepiej ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oprogramowaniu użytkowym może nie być specjalnych różnic, ale w grach, mimo że to DDR3, powinny być na dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oprogramowaniu użytkowym może nie być specjalnych różnic, ale w grach, mimo że to DDR3, powinny być na dual channel.

Spoko, to przecież w przypadku włożenia 2x8GB lub 4x4GB nadal pracują w dual channel. Dual channel nie pracuje w przypadku gdy nie mamy obsadzonych slotów w parach czyli np. gdybym do 2x4GB dodał 1x4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...