Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hhh666

Monitor - głównie cs go. 1400-1600zł (240hz?)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

szukam monitora głownie do cs:go + do podłączenia xboxa one. Zastanawiam się nad monitorami w przedziale 144 do 240hz. Posiadam gtx 960 i i5 3550p więc fps wacha się 100-250, średnio ok 140-150fps, ale myśląc przyszłościowo o ewentualnym upgrade pc chyba lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie 240hz? Dodam, że od wielu lat siedzę na starym 19" 1366x768 i już nie mogę na to gówno patrzeć :E

 

Bardzo dużo czytałem tematów na forum. czytałem recenzji, ale temat naprawdę jest dla mnie ciężki.

 

Myślałem nad:

AOC Agon AG251FZ 24.5 - 1259zł. Podobno duży imput lag (240hz)

Acer KG251QDBMIIPX - 999zł Chyba najtańsza 240'hz jaką znalazłem. Jedyna wada to podobno brak regulacji nachylenia ekranu?

Dell Alienware AW2518HF - 1389zł. Bardzo zachwalana 240'hz. Ale jeżeli mam płacić 389zł za regulację w porownaniu do poprzedniego acera to chyba mija się to z celem.

Acer Predator XB241HBMIPR - 1389zł. Bardzo żałuje, że przegapiłem promocję na niego. podobno ma 180hz. Ma też gsync - tylko pytanie, czy ma to teraz jakiś sens, jeżeli da się ustawić freesync na kartach nvidii? Oczywiście wiem, że na gtx960 nie da rady, ale staram się myśleć przyszłościowo pod następny upgrade. Jest jakaś różnica np na gtx1060 między sprzętowym gsync, a tym ustawionym?

BenQ ZOWIE l2430 e-sport: Pełno modeli tego benq. Wpisałem ten bo cztałem na pclabie porównanie monitorów dl 1500zł i ten wygral. 1499zł i 144hz

 

AOC C24G1 Curved - Tania opcja bez wodotrysków (144hz)

Acer Predator XB240HBBMJDPR - 144hz

 

Pomocy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC C24G1 trudno dostępny ale super cena i ekran VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad najszybszymi TNkami i jednocześnie na liście masz też smużącą VA to najpierw się zastanów nad przeznaczeniem bo może nie jesteś świadomy jaka przepaść je dzieli.

 

 

Ogólnie jeśli jednak TN to bierz pod uwagę tylko te najszybsze 240Hz żeby coś mieć z tej matrycy w zamian za wiele wad TNek. Poczytaj też testy na tftcentral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się nad najszybszymi TNkami i jednocześnie na liście masz też smużącą VA to najpierw się zastanów nad przeznaczeniem bo może nie jesteś świadomy jaka przepaść je dzieli.

 

 

Ogólnie jeśli jednak TN to bierz pod uwagę tylko te najszybsze 240Hz żeby coś mieć z tej matrycy w zamian za wiele wad TNek. Poczytaj też testy na tftcentral

 

byłem pewny, że to TNka, nawet tego nie sprawdzałem Oczywiście potrzebuje TN. Czy jest sens dopłacać do np tego alienware w porównaniu do acera ok 400zł? 240hz oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystkie TNki 240Hz to z tego co pamiętam to ta sama matryca i w tym przypadku na pewno dopłacisz za jakość wykonania, serwisu i markę. Obstawiam też małe różnice w input lagach itp na plus dla della

 

Ale żeby mieć pewność czy nie ma dodatkowych różnic w samym działaniu musisz przejrzeć porządne testy i tematy takie jak ten:

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=2&t=4576&start=20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...