Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

novi

Najkorzystniejszy zakup do około 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się na najkorzystniejszą ofertą zakupu karty graficznej. Cena raczej max 500zł używka/nowa.

Aktualnie posiadam gtx1070, ale niestety jak to u mnie bywa , przydałoby mi się wolne 400zł, tak więc pomyslałem , aby sprzedać gtx1070 i kupić coś tańszego.

Aby te całe zamotanie mi się opłaciło, za kartę musiałbym dać max 500zł z wszelkimi kosztami. Obserwując portale , max co by mi się udało wyrwać od nvidi to gtx1060 3gb, a od amd rx570.

Wszedłem na xkom, i ukazała mi się karta rx570 od msi armor , za 649zł i w prezencie są 2 gry , przeglądając internet za gry dostałbym chyba +150zł. Czy w tym momencie to nie jest najbardziej oplacalna karta ? Jestem otwarty na propozycję max jaki mogę dać to 500zł , mogę wyłóżyć więcej , byleby odzyskać resztę kasy do 2 tygodni (czyli jak w przypadku z tym rx570 + gry). Chyba , że w podobnej kasie dostane rx570 ale np z lepszym chłodzeniem i grami. Co byście mi polecili ? Zmiana karty na jakieś 2 miesiące, po tym czasie zmieniam na poziom gtx1080ti lub jego odpowiednika, w dodatku monitor 240hz i procek zen2 . Czy pójść niżej i kupić np hd7870/hd7950 itp itd. Panowie , co najlepiej mi się opłaci w takim budżecie. Wydaję mi się , że nawet za +-470zł nowy rx570 przebija wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 570 będzie łatwiej odsprzedać po tych 2 miesiącach z prawie pełna gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, brać msi armor , czy są lepsze wersje w tych pieniądzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze a ten armor z tego ci ludzie piszą jest dosyć głośny i gorący. Da się też jeszcze taniej

www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-570-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-11266-34-20g-1766330/

 

Link mi się coś źle dodaje więc tak dalem

 

PS nie wiem czy dasz radę odsprzedać te gry

Kody musi być aktytowany na stronie www.amdrewards.com/register nie później niż do 06.05.2019 r. (Podczas aktywacji skrypt wykryje czy produkt AMD objęty promocją jest zainstalowany na komputerze. Jeżeli nie zostanie wykryty, konieczna będzie jego instalacja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to trochę zmienia postać rzeczy. A używka rx570 lepsza pulse czy msi armor? Gdzieś coś czytałem ,że któreś padały jak muchy, ale właśnie które ? Cena 399zł z wysylką, pół roku używane , 1.5roku gwarancji . Opłaca się , coś takiego kupić ? Na kartach po koparkach się jeszcze nie przejechałem, ale też nie chce kupić czegoś , co mi nie podziała nawet 2 miesięcy ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padały te miningi Asusa co kosztowały za nówkę 400zl. A co do używek to łap to co akurat w dobrej cenie zlapiesz, w innym wypadku to 2 miesiące będziesz polować na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakiś lag allegro był, niby wygrałem evga 1060 3gb za 415zl po zakończeniu nagle cena przeskoczyła na 420zl , nie wiem czy miałem laga Internetu czy coś z allegro było, swoją ofertę złożyłem 15sek przed zakończeniem, pokazywalo że wygrywam az nagle chciałem zapłacić za nią i się okazało że ktoś mnie przebił. No coz obserwuje allegro i chyba skłaniam się bardziej ku gtx1060 3gb , jednak mi się wydaje że będzie łatwiej odsprzedac i dużo nie stracę na niej. W dodatku wedle testów lepiej się spisuje w cs go więc też mi na tym zależy. Gtx960/1050 dla mnie jest nie opłacalny bo ceny oscylują w okolicy 400zl co jest dla mnie sporo zawyżona cena . Gtx1050 sprzedałem pół roku temu za 400zl z prawie 2 letnia gwarancja w dużym sklepie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

nie licz specjalnie na łatwą odsprzedaż zarówno radeon i geforce. Wynika to z faktu że tych kart cała masa trafiła do koparek i długo będą one na rynku wtórym. A wersje 3GB są postrzegane jako trochę upośledzone wiec tutaj brak plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , bez różnicy co wezmę , bo chyba zasilacz ogarnie nawet rx580 , oczywiście będę robił undervolting . Z rx570 mam do wyboru: Sapphire nitro + i pulse , msi armor , asus expedition i rog strix, gdzieś się dokopałem, że asusy padają jak muchy , prawda to ? Najlepszą opcją z tych jest nitro + ? Lub mam na oku rx580 , pewnie poniżej 500zł ale bez gwarancji producenta , też do wyboru pulse, lub nitro + . Na allegro są jakieś boty do podbijania oferty ? Licytowałem rx580 złożyłem ofertę 5 sekund przed końcem, i zostałem przebity przez 2 osoby, a pokazało , że moja oferta jest najwyższa haha. Śmiech na sali. Można zamknąć, rx570 nitro+ z 2 letnią gwarancją wyrwany za 420zł z wysyłką. Tak więc opiszę jak się sprawuję. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Karta dotarła, właśnie 2h ją katowałem w ets2 , cisnął ją po 99-100% przez cały czas, artefaktów nie widać, temp jaką osiąga to 74*, aż się w pokoju ciepło zaczęło robić, szkoda , że nie kupiłem jej w zimę ;x. Śmiechy śmiechami, ale w ets wszystko ultra, tak jak na gtx1070, to tam gdzie na gtx miałem drop do 55fps to na rx570 mam drop do 41fps, więc jakby nie patrzył tragedii nie ma, bo jak dobrze pamiętam to miałem gorsze dropy na gtx970 w etsie . Pokatuję ją tak żeby cisnęła po 100% , że jak ma jakieś wady to niech się ujawnią . Potem zabiorę się za undervolting, plus może lekkie oc ? Zobaczymy . Karta nie zrzuca taktów jak skała 1340/1750 nawet na ułamek sekundy nic niżej nie daje. Jeśli chodzi o wrażenia po rozpakowaniu paczki, karta wydaję się niesamowicie solidna, tak jak pierwszy raz miałem evga, bierze się ją do ręki i się czuję , że produkt jest bardzo dobrze wykonany od razu, jej waga to prawie 2x gtx1070 od palita . i ogromna wielkość w porównaniu do gtx. Plusik za podświetlany napis sapphire , nie przepadam za rgb i mnie jakoś nie rajcuje , ale mam niebieski wentyl i niebieskie diody na płycie ustawione, i ten napis tak jakoś nadaje uroku mojemu pc przez okienko. Zaraz pojde odpalić apexa , w cs nie widzę różnic w fps , zobaczymy w apexie jak to tam będzie, po wczorajszej aktualizacji na gtx1070 miałem +20fps , około 135 minimalnego podczas walki, 110-115 podczas lądowania z samolotu, więc będę miał porównanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki , bez różnicy co wezmę , bo chyba zasilacz ogarnie nawet rx580 , oczywiście będę robił undervolting . Z rx570 mam do wyboru: Sapphire nitro + i pulse , msi armor , asus expedition i rog strix, gdzieś się dokopałem, że asusy padają jak muchy , prawda to ? Najlepszą opcją z tych jest nitro + ? Lub mam na oku rx580 , pewnie poniżej 500zł ale bez gwarancji producenta , też do wyboru pulse, lub nitro + . Na allegro są jakieś boty do podbijania oferty ? Licytowałem rx580 złożyłem ofertę 5 sekund przed końcem, i zostałem przebity przez 2 osoby, a pokazało , że moja oferta jest najwyższa haha. Śmiech na sali. Można zamknąć, rx570 nitro+ z 2 letnią gwarancją wyrwany za 420zł z wysyłką. Tak więc opiszę jak się sprawuję. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy ;)!

Snajper licytuje...możesz ustawić ile sekund przed końcem aukcji

 

ets wszystko ultra, tak jak na gtx1070, to tam gdzie na gtx miałem drop do 55fps to na rx570 mam drop do 41fps,

Nie ma co porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry da się sprytnie sprzedać.

Jest pogram który łączy wasze komputery i nikt z was nie musi drugiej osobie podawać żadnych danych. Po prostu łaczycie się, osoba która kupuje grę, ale nie ma gpu AMD, i tak dostaje grę, ponieważ przez krótki czas program was łączy.

Tak kupiłem Dmc5 ;)

 

Teamviewer to się nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry są się sprytnie sprzedać.

Jest pogram który łączy wasze komputery i nikt z was nie musi drugiej osobie podawać żadnych danych. Po prostu łaczycie się, osoba która kupuje grę, ale nie ma gpu AMD, i tak dostaje grę, ponieważ przez krótki czas program was łączy.

Tak kupiłem Dmc5 ;)

 

Teamviewer to się nazywa

Co to za słownictwo rodem zza wschodniej granicy? :hmm:

 

A po za tym o co Ci chodzi? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiedziałem , że się ktoś musiał wspomagać. Cóż czysto wylicytowałem tą rx570 nitro+. Zagrałem w apexa, ale mam spore lossy neta , więc sobie dziś odpuściłem . Jeśli chodzi o wydajność to jestem bardzo mile zaskoczony, te same ustawienia co na gtx i mam może z 10fps mniej podczas akcji , co jest świetnym wynikiem według mnie, artefaktów cały czas nie widać, więc chyba będzie oki. Miałem 280x asus matrix i niestety sypała artami, to arty pokazywały się po 10minutach 100% obciążenia , tu latała już 2.5h max obciążona i wszystko wydaję się oki. I się zastanawiam czy już teraz bawić się w undervolting, czy pocisnąć na stocku z 2/3dni ? Robię takie porównanie tylko dlatego , że liczyłem , że rx570 trochę bardziej odstaję od gtx1070. Nie włączałem jeszcze paru gier , żeby uśrednić różnicę wydajności. Ale myślę , że bez problemu dam radę przeczekać 2/3 miesiące na nim, wydajność jakoś tragicznie się nie zapowiada. Tylko temperatura, na tej 1070 od palita z budy nie buchało takie gorąco , wręcz zimne powietrze wychodziło z obudowy, a teraz czuć jednak gorące powietrze. Czytałem wcześniej testy z rx570 i się z tym liczyłem, chce się zainwestować w coś innego to nieraz trzeba chwilę pocierpieć ;).

 

Gry są się sprytnie sprzedać.

Jest pogram który łączy wasze komputery i nikt z was nie musi drugiej osobie podawać żadnych danych. Po prostu łaczycie się, osoba która kupuje grę, ale nie ma gpu AMD, i tak dostaje grę, ponieważ przez krótki czas program was łączy.

Tak kupiłem Dmc5 ;)

 

Teamviewer to się nazywa

 

Już 2late , ale dobrze wiedzieć. Zapewne chodziło o to, że chciałem kupić nówkę i pogonić dalej gry, ale dowiedziałem się , że jest jakieś ograniczenie i się wycofałem z tego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za słownictwo rodem zza wschodniej granicy? :hmm:

 

A po za tym o co Ci chodzi? :hmm:

 

Słownik na telefonie. Czasem mam ochotę go zniszczyć.

Tak to jest, jak na szybko się pisze w robocie, by kierownik nie zauważył. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słownik na telefonie. Czasem mam ochotę go zniszczyć.

Tak to jest, jak na szybko się pisze w robocie, by kierownik nie zauważył. :D

Mi też w smartfonie płata figle...także luz ;)

 

edit

Hmm...więc o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rozjaśnienia:

 

Gry z Amd awards można sprzedać osobie, która nie posiada karty GPU w swoim komputerze. Potrzebny do tego jest program Teamviewer.

 

Kupujący i sprzedający włączają go na swoich urządzeniach, a następnie łączą się przez specjalny IP który wyświetla się w programie.

 

W ten sposób, sprzedający z kartą gpu, może wirtualnie udostępnić swoją kartę osobie chcącej kupić grę z AMD rewards, by ten mógł sobie przypisać grę na steama, nie musząc podawać żadnych danych osobie sprzedającej. Bezpiecznie i skutecznie. ;) Prościej nie umiem napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
    • 100% ladowanie z PV, to tylko teoria. praktycznie jest to trudne, ale mozliwe jak ktos sie uprze ;) mala instalacja 5kWp, i mozna sie ladowac na te 2-3kW . no, ale to i tak nie wyjdzie 100%  - musimy miec te 2-3kW stalej produkcji na starych zasadach PV,  majac wallboxa 11kW nie zastanawiam sie nad tym - laduje kiedy mam taka potrzebe. przy >8MWh/rok produkcji, 33% to u mnie autokonsumpcja, reszte zuzywam zima. 70kkm, to zuzycie energii 14 000 kWh przy 20kWh/100km. czyli przy 2,5zl/kWh wychodzi 35tys pln. jednym te 70kkm zajmie 10 lat, a innym 2.
    • A czego dowodzi płacz ukraińców że nie mają czym walczyć? A czego dowodzi płacz wysoko postawionych urzędników, że UA może upaść w tym roku? Pewnie nic, to tylko jeden czołg, wszystko OK.😆
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...