Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ford

Segment C do miasta ~70k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, szukam auta dla siostry, coś z segmentu C, HB/kombi cena do ok. 70k. Co musi być: mijania ledy, benzyna, niskie spalanie, bezawaryjne, nowe (albo jakieś demo), w miarę wyposażone w stylu czujniki, kamera cofania, jakiś radar itd.

Na razie znalazłem dwa interesujące egzemplarze:

18' Kia Ceed 1.4 100KM Business Line za 74k

18' Peugeot 308 SW 1.2 110KM Allure za 72k (demo)

 

Patrzyłem też na Leona ale w środku jest jakiś mały w porównaniu do tych dwóch więc teraz raczej go odrzucam.

Jest jeszcze coś ciekawego? Warto jechać pytać o Focusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus jest bardzo fajny, ale w fordzie nie patrz na cennik. Na 'dzień dobry' dostaniesz 'rabat' 15-20%. Zależy od sprzedawcy ;)

 

Niedawno wybierałem z wszystkich bieżących kompaktów i padło na Leona, nie mam wrażenia żeby był jakiś mały w środku.

Jeśli zależy Wam na spalaniu, to ja póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj glos rowniez na i30, fajnie wyposazone autko nawet w najnizszej wersji. Silnik dupy nie urywa ale jesli nie ma to az takiego znaczenia to ino brac.

 

Tak tylko podpowiem, ze marza na takim aucie jest w granicach 4-5k wiec cos tam zawsze idzie utargowac dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I30 ma mijania ledowe tylko w najwyższej wersji za 90 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leona w wersji style z 1.5 130 koni pewnie by się jeszcze udało ogarnąć na wyprzedaży.

 

Ale też pojadę po hardcore :D

 

Może Suzuki Vitara Premium 1.0 BOOSTERJET? Koleżanka ma wersje przed FL z automatem i silnikiem 1.4 i nie narzeka.

No i masz dużo miejsca bo zdaje test dwumetrowca z przodu jak i z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I30 ma mijania ledowe tylko w najwyższej wersji za 90 tys.

 

No, i30 jest słabo wyposażony w niższych wersjach. Z bliźniaków zdecydowanie lepsza jest KIA. Ma ciekawsze wyposażenie i lepiej się prowadzi. Z jakiegoś powodu miałem wrażenie, że również silnik ma lepiej zestrojony/inne oprogramowanie. Z wszystkich kompaktów i30 mnie najbardziej zawiódł po bliższym kontakcie.

 

Może Suzuki Vitara Premium 1.0 BOOSTERJET?

 

Jak z wykończeniem wnętrza? Tam nie ma samych twardych tworzyw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe SUV wchodzą w grę?

Jakąś demowka Kona np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wykończeniem wnętrza? Tam nie ma samych twardych tworzyw?

Na górze miękki, że hej.

 

Niżej to już sam plastik no ale życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitara z ledami nie ma szans w tej kwocie. Ogólnie z dostępnością tych Suzuki było słabo jak pytałem, z wyprzedaży im nie zostało praktycznie nic, jedynie SX4 którego z ledami mi zaoferowali za 82.

 

Małe SUV wchodzą w grę?

Jakąś demowka Kona np.

Wiesz fajnie się tak mówi kup demówke tego albo tamtego, ale chciałbym to kupić w tym/przyszłym tygodniu, nie chcę polować pół roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania demówek, jak salony za nie wołają prawie tyle samo, co za nowe niejeżdżone auto (czasem nawet więcej, niż za nowe niejeżdżone z gorszym wyposażeniem), a tak naprawdę taką demówką jeździło już kilkadziesiąt osób, na pewno jej nie oszczędzając, i to w okresie docierania?

 

Demówka – okej, ale ona jest warta mniej, niż roczne używane auto od prywatnego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z demowkami jest taki, ze salony je musza trzymac z reguly od 3 do 6 miesiecy. Jak wychodzi przelom roku gdzie takie demo mozna sprzedac, to rabat na demo jest czesto bardzo podobny do rabatu na nowe auto. Wtedy taka demowke idzie tak na prawde sprzedac dopiero w momencie gdy auta w takiej konkretnej wersji wyposazenia, po prostu sie skonczyly, a jak sie nie trafi klient to trzeba bujac sie z tym samochodem czasem nawet rok nie majac za duzego pola manewru z cena :E

 

Swoja droga kona jest spoko ale w silniku 1.0 to po prostu kosiarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dupy nazwa tego hultaja, ale ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz fajnie się tak mówi kup demówke tego albo tamtego, ale chciałbym to kupić w tym/przyszłym tygodniu, nie chcę polować pół roku :D

 

:hmm:

 

... nowe (albo jakieś demo)...

 

To się zdecyduj najpierw.

 

Tu masz suviki z ledami, tempomatem, kamera itp w benie. Do miasta, nie demo, nowe, teoretycznie od ręki w budżecie brutto.

https://allegro.pl/ogloszenie/renault-kadjar-1-2-tce-130km-limited-pakiet-mult-7897030856

https://allegro.pl/ogloszenie/ford-ecosport-1-0-ecoboost-125km-m6-titanium-park-7891180311

https://allegro.pl/ogloszenie/citroen-c4-cactus-7722836353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z demowkami jest taki, ze salony je musza trzymac z reguly od 3 do 6 miesiecy. Jak wychodzi przelom roku gdzie takie demo mozna sprzedac, to rabat na demo jest czesto bardzo podobny do rabatu na nowe auto.

A to się nie powinno łączyć? Przecież takie demo też jest z poprzedniego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens kupowania demówek, jak salony za nie wołają prawie tyle samo, co za nowe niejeżdżone auto (czasem nawet więcej, niż za nowe niejeżdżone z gorszym wyposażeniem), a tak naprawdę taką demówką jeździło już kilkadziesiąt osób, na pewno jej nie oszczędzając, i to w okresie docierania?

 

Demówka – okej, ale ona jest warta mniej, niż roczne używane auto od prywatnego właściciela.

Cena katalogowa tego Puga to prawie 100 tys., a chcą za niego ~72 tys. i jeszcze do negocjacji, poza tym mi zależy na konkretnych elementach wyposażenia, niestety teraz to już raczej ostatnie sztuki z 2018 zostały i to te najdziwniej skonfigurowane.

 

:hmm:

 

 

 

To się zdecyduj najpierw.

 

Tu masz suviki z ledami, tempomatem, kamera itp w benie. Do miasta, nie demo, nowe, teoretycznie od ręki w budżecie brutto.

https://allegro.pl/ogloszenie/renault-kadjar-1-2-tce-130km-limited-pakiet-mult-7897030856

https://allegro.pl/ogloszenie/ford-ecosport-1-0-ecoboost-125km-m6-titanium-park-7891180311

https://allegro.pl/ogloszenie/citroen-c4-cactus-7722836353

Zdecyduj na co? Demo mi nie przeszkadza, po prostu nie chcę na nie czekać, dlatego podałem już w 1 poście dwa konkretne egzemplarze które mogę jutro kupić.

 

W żadnym z tych samochodów które podałeś nie ma świateł LED, nie można ich nawet dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Petru idź mi z tym superauto. Nie znam tego ale od zawsze mają najniższe oferty więc dla mnie to jakiś wałek, albo leasing zakrapiany wałkiem.

 

Tak się zastanawiam, że te 70k i wymagania to zbytnio na segment C nie styknie :E

Teraz przy takich kwotach kręci się segment B :D

 

A Fiat Tipo? Za 70k z konfiguratora będzie wersja HB Mirror z 1.4 turbo 120 kuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Fiat Tipo? Za 70k z konfiguratora będzie wersja HB Mirror z 1.4 turbo 120 kuca

Tipo też ma tylko halogeny nawet w najwyższej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena katalogowa tego Puga to prawie 100 tys., a chcą za niego ~72 tys. i jeszcze do negocjacji, poza tym mi zależy na konkretnych elementach wyposażenia, niestety teraz to już raczej ostatnie sztuki z 2018 zostały i to te najdziwniej skonfigurowane.

Tylko cena katalogowa ma zwykle niewiele wspólnego z tym, za ile można kupić auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do produkcji bym nie dostał takiego rabatu, a w tej konfiguracji z 2018 już nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa damm zapomniałem o tych ledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bite i ciągnięte od niemca...

 

Siostra ile osób będzie wozić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież one jeszcze na gwarancji muszą być to każdy w salonie może sprawdzić czy gwarancja nie została anulowana z powodu szkody i sobie zrobić przegląd przedzakupowy u nich w warsztacie.

Siebie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu gwarancja miałaby być anulowana?

 

Poza tym jak z zagranicy są to nie wiadomo czy mają taki podgląd.

 

To po co jest samochód segmentu C do miasta? Może warto zobaczyć B czyli miejski? Za 70k to można już tam poszaleć :)

 

A teraz też miejskie urosły i nie są takie małe. Mam Ibizę 5 generacji i ilość miejsca jest naprawdę zacna. W 5 typa pojechaliśmy na weekend i spokojnie bagaże wlazły. Kumpel 2.03 metra na spokojnie siedzi z przodu i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...