Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zielony21122

G.SKILL DDR4 RIPJAWSV 2x8GB 3200MHz CL16 single rank czy dual rank ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy te pamięci są single rank czy dual rank ?

 

 

Kod producenta : F4-3200C16D-16GVK

 

W specyfikacji nie ma o tym żadnej informacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma pewności co do danej partii akurat włożyli, ale raczej należy się spodziewać, że będą dual rank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F4-3200C16D-16GVK to najprawdopodobniej będą samsungi d-die dual rank.

Także nic specjalnego.

Praktycznie żaden producent nie podaje tego w specyfikacji, ponieważ jest to często płynne... W jednych modułach F4-3200C16D-16GVK mogą być samsungi e-die/d-die dual rank, a w innych jakieś słabe samsungi b-die single rank, najpewniej jednak te pierwsze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mniej więcej wiedziałem jakich kości mogę się spodziewać.

 

Najbardziej zależało mi na tym by były te dual rank i jeśli rzeczywiście istnieje na to duża szansa, to jestem w pełni usatysfakcjonowany :E

 

 

Bo Kingston Predator 3333 MHz CL16 były by fajną opcją gdyby nie to że są single rank :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale single rank moduły są dużo lepszym wyborem generalnie, one nie zawsze chcą nawet działać jak trzeba np. na Ryzenie :E, choć te na e-die chyba będą działać, ale nie mam pewności. Na pewno do OC dużo lepiej jest mieć moduły single rank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że widzisz, dual rank są zauważalnie wydajniejsze od single :)

 

 

 

 

 

Mając te 3200mhz na dual rank, będę miał wydajność podobną co 3500mhz na single ranku :)

 

A bardzo wątpię że te predatory zrobią nawet te 3466mhz bez ruszania timingów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły dual rank są wydajniejsze przy takich samych parametrach, ale moduły single rank kręcą się wyżej. IMO moduły dual rank to zło konieczne, ale dopiero jak kupuje się zestaw 2x16gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A bardzo wątpię że te predatory zrobią nawet te 3466mhz bez ruszania timingów :E

 

No nie wiem, tak zle raczej nie będzie ja mam najniższe KHX3000C15D4/16 i są na innych kościach niż szajsung i robią te 3466 cl 16 na 1,45 i ani grama więcej, nawet jak mocno je podsmażyć i zrobić kosmiczne CL.

Na co dzień używam 3333 cl 15 nawet idzie cl14 na 1,35v ale ja muszę mieć pewność 100% stabilności a nie że zwisnie mi raz w tygodniu.

 

Tam chyba pakują szajsungi do tych predatorów od zestawów 3333

 

Dużo lepszy wybór kingston predator 3000 niż gskill 3000/3200 ktrórych nie da sie ruszyć nawet piorunem. Chyba, że teraz robią inne te gskill... Chyba, że tridenty 2800 robiły u mnie 3400.

 

 

Podkręcanie jakoś tak bardzo mnie nie jara, więc cykam w góre i jak jest ok zanizam troche i tak zostaje 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się w tym przedziale cenowym nie ma ramów które by się sensownie podkręciły (no chyba że jest się szczęściarzem i trafi się na fajne kości)

 

 

Dlatego bym otrzymał jak największą wydajność musze iść w dual rank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te ramy z ciekawości jak hynixy c-die się sprawują i jestem dość mile zaskoczony :)

 

https://www.kingston.com/dataSheets/HX433C16PB3K2_16.pdf

 

 

Wygląda na to że 3600mhz cl16 18 18 przy napięciu 1.35 V jest stabilne (ponad pół godziny prime z alokacją 13 gb) :

 

https://www2.zippyshare.com/v/dINFkDUA/file.html

 

 

Myślę że jest szansa na 3733mhz cl16 18 18 1.4V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś niżej z opóżnieniami?

 

Pewnie przy niższym tRCD się rozkraczywink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

 

Na razie ide tylko pod częstotliwość bez ruszania opóźnień .

 

Pewne jest za to że command rate ustawione na 1N przy 3466mhz powoduję że komp nie wstaje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sama częstotliwość to nie sztuka. Jak płyta tRCD zaproponuje typu 600 albo 700 i inne timingi też do niczego, to częstotliwość można sobie kręcić a kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

 

Na razie ide tylko pod częstotliwość bez ruszania opóźnień .

 

Pewne jest za to że command rate ustawione na 1N przy 3466mhz powoduję że komp nie wstaje :E

A pamięci jedno czy dwustronne?

 

Brak odpalenia na 1T nie oznacza, że pamięci się skończyły. Płyta może mieć większy problemy z ustawieniem prawidłowo RTLi i IOL przy 1T(teoretycznie przy 1T następuje korekta o 2 w dół dla RTL-i) to może skutować, że płyta nie wstaje. Tak naprawdę bez ręcznego ustawienia timingów 2 i 3 a nawet 4 rzędu nie wyciśniesz max wydajnośći oraz potencjału z pamięci oraz płyty. Także nie wiesz ile czeka cie zabawy szczerbaty.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostronne.

Udało mi się zejść z timingami na 16 17 17

przy 3466mhz i napięciu 1.4v.

Dalszych timingów nie ruszam bo nie mam na to tyle cierpliwości i ochoty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci jeszcze zrobić ostateczny test RAM programem Dang Wang memtest, na przynajmniej 200%, będziesz miał wtedy pewność, że nie wyskoczy Ci jakiś randomowy błąd, który mógłby przepuścić prime(on jest do testowania CPU raczej)

+ możesz sobie porównać różne taktowania i timingi względem siebie w np. programie AIDA64, w testach odczyt/zapis, szybsze pamięci z słabymi timingami są często wolniejsze niż wyżej taktowane, ale z ciasnymi timingami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...