Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frytejr0

ryzen 5 2600 oc kilka pytan zbiorczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

jak w temacie i stopce posiadam to co widac.. dzis sie bawilem OC i mam stabilne 4,2GHz na 1,27-1,28V temp 54 stopnie max. Nie chce mi sie poki co dzis juz jechac nizej z napieciem, ale pewnie sie pobawie niebawem...

 

ale mam kilka pytan :

 

1. jakis program do obsługi predkosci wentylaorów spod windy?

 

2.czy vcore VDD idzie do góry wraz z Vcore czy jest stałe bo w biosie nie widze ustawien, a i nie przyuwazylem czy sie i jak sie zmienia?

 

3. czy ta moja płyta ma gdzies opcje profile ustawien? bo bym sobie ustawil np stock i oc?

 

4. ktos sie bawi LLC na ryzu? bo w poradnikach trabia ze to rednio dziala...ale moze cos sie zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,2ghz @ 1,28v :question: Coś chyba jest nie tak z tymi wartościami, albo trafiłeś na Gold sample, ale najpierw zweryfikowałbym stabilność ;) Temperatura też super niska...

Jak sprawdzałeś stabilność i mierzyłeś temperaturę? Polecam do testów prime95 + HWINFO64 do temperatur i pomiaru napięć, CPU tide i cpu core voltage odpowiednio.

1 msi control center

2. VDD? Masz na myśli CLDO_VDDP?

3 Przecież masz po prawej stronie pasek, tylko trzeba myszką najechać.

4 LLC działa, dlaczego miałoby nie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 tego programu moja plyta nie obsluguje - a przynajmniej taki jest komunikat jak go opdpalam :)

 

ad 2 mam na mysli CPU VDD czyli przedostatnia wartosc w tablecle monitorowanie w OCCT (nad SOC VDD)

 

ad 3 .. ok dzieki znalazlem :)

 

ad 4 , nie wiem ponoc dziala roznie wg chociazby Blacka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznei było cos nie tak - winda widziala poł procesora :P , zauwzylem dopiero jak zrobilem cinebencha i wyszedl blady wynik.

 

Obecnie jest stabilnie na 1,36V i 4,2GHz - temp 70 stopni.

 

Swoją drogą czemu to 4,2 jest takie magiczne ? ktos wyzej krecil czy sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 tego programu moja plyta nie obsluguje - a przynajmniej taki jest komunikat jak go opdpalam :)

 

ad 2 mam na mysli CPU VDD czyli przedostatnia wartosc w tablecle monitorowanie w OCCT (nad SOC VDD)

 

ad 3 .. ok dzieki znalazlem :)

 

ad 4 , nie wiem ponoc dziala roznie wg chociazby Blacka ;)

1 Albo zmienili nazwę, albo źle Ci podałem, sry :) msi command center

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS#down-driver&Win10%2064

2 Nie wiem jakie to jest napięcie VDD, w każdym razie podczas OC procesora, powinno Cię interesować tylko CPU core voltage, inne napięcia przy OC CPU są nieistotne, a przynajmniej przy zwykłym OC- polecam kontrolować poprzez HWINFO64, inne programy nie są aż tak polecane pod Ryzena z różnych względów.

4 Na płytach MSI LLC jest raczej ustawione na auto dość dobrze, możesz sobie sprawdzić w hwinfo64 jaki masz vdroop pod obciążeniem i spróbować skorygować zwiększając poziom LLC.

 

4,2ghz to max dla ponad połowy Ryzenów, przy maksymalnym bezpiecznym napięciu. Najlepsze sztuki robią 4,25ghz. Źródło:

https://siliconlottery.com/pages/statistics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O teraz\ działa :) dzięki :)

 

tak , czujniki zczytuje HWINF , co ciekawe o ile temp np. w occt jest nizsza o jakies 5 stopni, tak wartość V core occt podaje większą. Tak czy siak patrze na watrtosci z HWINF

 

Na tą chwile jak napisałem mam stabilnie 4,2 przy 1,36V. Ciekawe czy da się 4,3 odpalić. Teraz nie mam czasu na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...