Skocz do zawartości
Bogdaan

[5000-6000] Laptop do programowania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu nowego laptopa.

 

Do czego?

Laptop będzie wykorzystywany zarówno do pracy jak i codziennego użytku.

Praca to głównie webdev fullstack.

Codzienne użytkowanie wlicza sporadyczne granie w takie tytuły jak Rocket League.

 

Budżet?

Pewnie około 5000 - 6000 zł. Aczkolwiek, jeżeli któryś zestaw mocno będzie przewyższał konfiguracją konkurentów a będzie droższy o kilkaset złotych to jestem w stanie dopłacić.

 

Wymagania?

- najlepiej ekran 14'' ale 15'' (z cienkimi ramkami) raczej też wchodzi w grę

- 16 Gb RAM

- SSD

- karta graficzna (raczej opcjonalnie ale będzie to fajny dodatek)

- podświetlana klawiatura

- napęd DVD - brak

- procesor i7 (najlepiej 8-gen)

 

Z mojego szukania wyszło na takie modele:

 

Dell Latitude 7490

https://www.hitech.com.pl/dell-latitude-7490-fhd-i7-8650u-16gb-512gb-ssd-windows-10-pro-nbd-lte-p-15417.html

 

Dell XPS 9570 (ten sporo ponad budżet ale jeśli "się opłaca" to jestem w stanie rozszerzyć budżet

https://www.hitech.com.pl/dell-xps-9570-i7-8750h-16gb-512gb-ssd-gtx-1050ti-4gb-windows-10-home-nbd-ips-p-14463.html

 

Laptop HUAWEI MateBook - jako dodatkowa opcja, nie wiem jeszcze zbyt dużo o tym zestawie

 

Z góry dzięki bardzo za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie wydajniejszy jest XPS. Posiada pełny procesor i7H.

 

MSI P65 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1050Ti 6 899 zł

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości przy tym wąskie ramki, aluminiowa obudowa stonowany elegancki design, podświetlana klawiatura, lekki mobilny, mały zasilacz, dysk SSD PCIe, całkiem niezłe wyniki pracy na baterii przy takiej konfiguracji.

 

Ewentualnie tańsza alternatywa

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16G/256+1TB/W10PX 5 299 zł

Matryca FULL HD matowa, procesor 8 generacji pełny H, dwa dyski wewnątrz laptopa, niezłe audio, podświetlana klawiatura.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron G5 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 GTX1050Ti - 5699zł

Z Della warto zerknąć na nowego G5 5590, który ma dobrą matrycę IPS 15,6" cala z cienkimi ramkami. G5 ma pełny sześcio rdzeniowy procesor i7-8750H, oraz kartę graficzną GTX 1050Ti, 16GB RAM, dyski SSD 256GB + 1000GB HDD.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mniejszych 14"

ASUS ZenBook UX433FN i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 za 5499zł

14-sto calowy model, dobrze wykonany i wyposażony. Jest przy tym stosunkowo lekki (1,15kg), ciekawa opcja to możliwość wyświetlania klawiatury numerycznej na touchapdzie. Na wyposażeniu znalazła się też karta graficzna MX150.

Z 15-sto calowych:

Lenovo Ideapad 720s-15 i7/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 5349zł

Ma wydajny procesor i7HQ oraz wydajną kartę graficzną GTX 1050Ti. Jest przy tym stosunkowo cichy i oferuje długie czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym. Zaletą jest też możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB, aluminiowa obudowa i podświetlana kalwiatura z sekcją numeryczną. Całość waży 1,86kg, czyli ja kna 15-ście cali nie jest źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi:) Poczytałem o tych laptopach i chyba finalnie zostanę przy którymś Dell'u.

Pytanie nasuwa się teraz następujące:

 

zakładając, że jedynymi grami sporadycznie odpalanymi będzie Rocket League czy CS GO a na laptop głównie będzie służyć do programowania i codziennego użytku to czy warto dopłacać do Dell XPS 15? Czy może jeszcze warto rozważyć opcję Dell XPS 13?

Proszę o jakieś Wasze sugestie na ten temat.

Edytowane przez Bogdaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli wybór składa się pomiędzy

- Dell Latitude 7490 FHD i7 8650U 16GB 512GB-SSD Windows 10 Pro NBD LTE

- Dell XPS 9570 i7-8750H 16GB 512GB-SSD GTX 1050Ti 4GB Windows 10 Home NBD IPS

 

Różnica w cenie to ok. 1500 zł. drożej w przypadku XPS.

Warto dopłacać do XPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ponowie pytanie, wybór pomiędzy:

 

- Dell Latitude 7490 FHD i7 8650U 16GB 512GB-SSD Windows 10 Pro NBD LTE

- Dell XPS 9570 i7-8750H 16GB 512GB-SSD GTX 1050Ti 4GB Windows 10 Home NBD IPS

 

Dokładniej ujmując pytania:

 

Który procesor lepszy?

- na podstawie https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8750H-vs-Intel-Core-i7-8650U/m470418vsm353957, lepszy w XPS

 

Grafika?

- XPS zdecydowanie

 

Ekran?

- z tego co wyczytałem wygrywa XPS

 

Wykonanie?

- tutaj nie wiem i potrzebuję porady, chodzi o jakość wykonania i to czy laptop przeżyje spokojnie kilka lat normalnego użytkowania

- z recenzji wynika głównie, że "wykonanie dobre" w obu przypadkach

 

Klawiatura?

- nie mam pojęcia, w sklepach stacjonarnych nie ma wyżej wymienionych laptopów i nie byłem w stanie sprawdzić

 

Rozmiar?

- Latitude: Wysokość: 17,9 mm | Szerokość: 331 mm | Głębokość: 220,9 mm | Masa: od 1,4 kg

- XPS: Wysokość: 11-17 mm | Szerokość: 357 mm | Głębokość: 235 mm | Masa: od 1,8 kg

 

- trochę gorzej XPS w tym przypadku

 

RAM i Dysk?

- porównywalne

 

Opcja LTE?

- nie wiem, nie znam się, Latitude posiada, XPS nie posiada (ktoś powie co z tym fantem?)

 

Zakładając, że gry raczej starsze i sporadycznie lepiej XPS (karta graficzna).

Programowanie codziennie (duże projekty webowe) - lepiej XPS (lepszy procesor).

Programowanie - sztuczna inteligencja - podstawy i nauka - lepiej XPS (procesor, GPU)

Codzienne użytkowanie:

- XPS lepszy ekran

- Latitude - lżejszy i mniejszy

 

Z moich wywodów wychodzi zdecydowanie lepiej XPS i wydaje mi się, że warto dopłacić do tej opcji.

Potrzebuje podpowiedzi najbardziej na temat wykonania i może Waszych osobistych podpowiedzi co wybrać.

Chyba, że ktoś twierdzi (i pewnie może mieć rację, bo z hardware mi nie po drodze), że te dwie opcje są głupie i głupie jest to, że uparłem się na Dell.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary - 3799zł

Alternatywnie taniej Ideapad 720s w wersji z procesorem i5-7300HQ, który powinien wystarczyć do Twoich zastosowań. Laptop ma dobrą matrycę IPS i jest wykonany z metalu. Wersja z procesorem i5-7300HQ ma miejsce na drugi dysk HDD/SSD 2,5" cala.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc,

Acer Triton kosztuje 8500zł, jaki jest sens polecać laptopa w tej cenie skoro autor ma 6000, lub 6k z groszami?????

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki podane przeze mnie w pierwszym pytaniu prowadzą do sklepu gdzie laptopy mają Stan: Recertyfikowany.

Czy ktoś miał do czynienia z tym sklepem lub sprzętem tego typu? Czy jest to bezpieczny zakup?

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się do jednego sprawdza tylko sprzedawcy co raz lepiej to nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ux433 Asus jest pamięć wlutowana przeczytałem tzn, że nie będzie możliwości rozbudowy? kurde a byłem na niego zdecydowany... patrzę trochę przyszłościowo

 

ps

jak z laptopami YOGA ? nikt nie polecał :>

Edytowane przez tocus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu   
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
    • Ale naprawdę mimo iż bym chciał... Ciężko nazwać KONFEDERACJĘ jakąś porządną alternatywą. Oni są strasznie niespójni. Mają świrów gadających jakieś kocopoły i często przedstawiają jakieś ideały, które w połączeniu z rzeczywistością wypadną blado.
    • Wiadomo. Póki co mam kartę, która mi została i zasiłkę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...