Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dzierzal

czy warto podkrecac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nowy komputer i7 9700k , aorus z390 PRO, gtx 1080ti, 32gb 3200hz ram . Zastanawiam sie czy powinno sie podkrecic ten sprzet , czy moze zostawic na stock?Czy duzo trace nie podkrecajac komputer? czy moje gry beda gorzej dzialac? Interesuje mnie wasze zdanie , dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ma tak, że warto albo że nie warto. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w podkręcaniu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

 

 

 

A tak serio, brakuje Ci teraz mocy? Jeśli nie, to nie widzę powodów, żeby podkręcać sprzęt. Na ogół wiąże się to ze zwiększonym poborem prądu oraz większym hałasem wydobywającym się z komputera (uogólniam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaniesz wygwizdany jak zostawisz wszystko na stock - taka presja otoczenia. No bo jak to tak dopłacać do "K", "Z", i nic z tym nie robić?

 

To czy warto czy nie - zależy od zastosowań. Najlepiej Ci będzie samemu zweryfikować.

 

Rezygnując z OC oszczędzasz czas, który musiałbyś poświęcić na testy stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie decyzje to się podejmuje przed zakupem komputera. Jak już kupiłeś CPU z odblokowanym mnożnikiem, to grzech go nie kręcić. Z GPU też można trochę wycisnąć, 5-10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocy raczej nie bedzie brakowac (jeszcze nie gralem).Zastanawia mnie jeszcze napiece procesora przy ustawieniach domyslnych . Ludzie pisza ze jest podawane wiele za duze i mozna to zmniejszyc i odbije sie to pozytywnie na temperaturach. Czy warto cos zmieniac w ustawieniach BIOS , czy poprostu instalowac gry i bawic sie rozrywka? Dodam tylko ze wlaczylem sobie Profil XMP w ramach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ma tak, że warto albo że nie warto. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w podkręcaniu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszyny, a jutro... kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić... znaczy... marchew.

Jak nazywa się ta sekta i ile brodatych dziewic o imionach Łukasz, Marek lub Mateusz dają na wejściu? :E

 

Mityczny doJEŻdża sprawę prawidłowo.

Możesz albo zapisać się do sekty, w której kaylo robi za kapłana, a może nawet i za dziewicę :E albo zastanowić się, czy wyższe temperatury, więcej hałasu i większe zużycie prądu są warte wzrostu fps z 120 do 128 i skrócenia wypakowywania archiwum z 17 sekund na 16,5 sekundy.

Dla mnie podkręcanie było zawsze opcją na moment, kiedy wydajność zaczynała mi spadać poniżej 60 klatek lub po prostu miałem stary sprzęt, a chciałem z niego jeszcze normalnie korzystać. Procesory typu i5-2500K to jest idealny przykład tej drugiej opcji.

 

EDIT: Jeśli nie masz problemu z temperaturami i hałasem, raczej nie ruszaj. Trzeba o tym mieć co prawda niewielkie, ale zawsze jakieś pojęcie. Zazwyczaj inteligentna osoba jest sobie w stanie znaleźć bardziej produktywne sposoby spędzania czasu, chociaż nie ukrywam, że takie grzebanie w komputerze to też całkiem fajne hobby, jak się bakcyla złapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem fajny filmik na youtube od blacka

jak podkreca podobna plyte z procesorem jak moj. wiec chyba sie skusze i ustawie dokladnie jak on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy egzemplarz procesora ma inny potencjał OC, i to co u kogoś było stabilne nie musi takie być u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie podkręcałes to daj sobie spokój z oc, dopóki nie zacznie ci mocy brakować. Jak zacznie ci mocy brakować wróć do tematu oc.

 

Mi się wczoraj nudziło to sobie podkręcałem mojego gtx1070 i zrobiłem uv, to akurat żeby trochę temp zbić. Zysk na oc pamięci do 9000mhz i rdzenia na stałe do 2000mhz, 4 klatki w ROTR ze 123 na wysokich na 127fps, po uv z 1,05 na 0,95v zeszło do 123fps ale temp. spadły z 76 do 70st. Zabawa zajęła ok. 2h z testami stabilności. W tym czasie mogłem sobie pograć. Czy było warto? UV tak, OC nie. Dzisiaj jeszcze potestuje w innych grach tez dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Podkrecasz jedynie w momencie gdy TY CZUJESZ, ze brakuje mocy itd. Innaczej bez sensu. Podkrecisz i zamiast 70% uzycia CPU, bedziesz mial 60% :hmm: gdzie nadal jest zapas

 

Jedynie co, mozesz pobawic sie w UV dla zmniejszenia temperatur i calej reszty ktora sie z tym wiąże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba jednak zostanę jakiś czas na domyślnych ustawieniach. Zmieniłem tylko bios płyty na najnowszy i włączyłem profil Ramu xmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sciagnilem gierkę pogralem chwilę, temperatury na stock 35 podczas gry 72. Chyba wszystko ok? Akceptowalne? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akceptowalne.

 

Jezeli to temp na CPU to na tym chłodzeniu lepiej nic nie podkręcaj :) Jakie masz chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny zestaw z tylko ze z rtx 2080 powiem tak karty nie ruszałem a procek owszem próbowałem oc jest masę poradników i moim zdaniem warto się pobawić nawet teraz bo czemu by nie właśnie po to wydawaliśmy pieniądze na procesor z tym magicznym słowem K żeby to robić u mnie akurat się trafiła bardzo słaba sztuka i mogę max kręcić do 4,2 Ghz niestety tego nie obejdziemy nawet na TuboBoost Intela też mam wysokie temperatury po 2 Ciekawość zawsze wygrywa a ILE MÓJ WYCIŚNIE :) Próbuj chyba że definitywnie nie widzisz sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua d15

Chłodzenie dobre ale temp w grach dosyć wysoka. Kiedy pastę zmieniałeś pod chlodzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie dobre ale temp w grach dosyć wysoka. Kiedy pastę zmieniałeś pod chlodzeniem?

2 dni temu jak skladalem kompa:D. Wydaje mi sie ze tempy mam takie , przez wysoki domyslny Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...