Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grechut

Opony bieznikowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was używa (bądź używał) opon bieznikowanych? Jak to wygląda w praktyce? W internecie mnóstwo skrajnych opinii. Interesują mnie opony letnie i ich wytrzymałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ch.. dupa i kamieni kupa. Miałem i stwierdzam, że to mega szajs nie warty złamanego grosza. Mega śliska na mokrej nawierzchni, opony z różnych partii różnią się mieszanką oraz znikają bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepsze są 10 letnie opony niż nalewki. Z daleko od tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo tanie budżetówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu w pierwszym aucie takie opony. Wpadłem w poślizg w ciepły letni dzień na lekko wilgotnej nawierzchni na łuku drogi. Być może przez te kilkanaście lat technologia produkcji takich opon się zmieniła, ale ja szczerze odradzam.

 

J.w. jeżeli mnie masz kasy na nowe to portale ogłoszeniowe pełne są ofert z markowymi oponami używanymi. Stosując odpowiednie sito dla ogłoszeń można kupić dobre gumy w fajnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zimowe nalewki, DOT był zdrapany i nabity nowy więc nie wiem ile miały realnie lat.

Przy ujemnej temperaturze potrafiły zapamiętać kształt z postoju i bić przez 2 kilometry.

Poza tym były głośne, huczały przy 60km/h a nowe opony zaczynają huczeć przy 90/100.

Jadąc z prędkością autostradową bieżnik potrafi się odkleić na dziurze, tak samo na rondzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał w Passacie b6 i jedna się dosłownie mu rozleciała przy prędkości ok 110km/h (jeździł na niej około 3 miesięcy) na szczęście na obwodnicy nikogo nie było (w nocy była praktycznie pusta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, bo dwa razy zdarzyło mi się kupić auto na bieżnikowanych...nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam Opony Wielosezonowe Bieżnikowane. Kupione od firmy Zbyt-Gum za 400zl. Na oponach zrobiłem jakieś 5tys. km. Zakupione były we wrześniu ubiegłego roku. Był to mój drugi zakup tego typu opon. 4 lata wstecz zakupiłem zimowe nalewki i jeździłem na nich przez 2 lata o każdej porze roku, w ogóle ich nie zmieniałem. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Największym minusem tego typu opon jest większy hałas przy dużej prędkości oraz szybsze zużycie bieżnika. Wracając do początku tematu, obecne opony bieżnikowane które mam sprawują się bez zarzutu, na chwilę obecną są schowane w garażu gdyż przerzucilem się na letnie. Przejrzałem dokładnie te opony i nie zauważyłem żadnych wad itp. Jeździłem na tych oponach po autostradzie z prędkością 140 - 160, jeździłem po mieście, w śniegu, w błocie i deszczu - żadnych problemów. Opona bieżnikowana napewno będzie lepszym wyborem niż opona chińska bądź stara używana. Obecnie jest mnóstwo testów na internecie i na YouTube takich opon. Jedni chwalą a drudzy narzekają. Ja powiem tak jeśli chcesz kupić takie opony to tylko od renomowanej firmy która działa na rynku już kilka lat i ma bardzo dobre opinie w internecie. Obecnie czasy się zmieniły i na chwilę obecną każda opona musi przejść specjalistyczne testy, dostać normy unijne itp. Na opony które mam od września dostałem 5 lat gwarancji a to już o czymś świadczy. Zaryzykowalem z zakupem i gdy skończy się lato to ponownie je założę. Jeśli chcesz to kup, to twoja decyzja. Ja od siebie mogę polecić taki zakup. Poczytaj opinie, przejrzyj testy, każdy Ci powie że nalewka będzie lepszym wyborem niż Chińczyk bądź stara kilkuletni opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 5 lat temu miałem bieżnikowane Profile. Co to się k* na nich odpitalało to głowa boli. Zero powtarzalności, bieżnik znikał w oczach, na deszczu... łooo Panie :D Jak łysa zimówka na ubitym śniegu :D Zaczynały trzymać jak na oponę przystało, gdy się je przygrzało. Ale to trzeba by było zygzakiem jechać. Nie to, że hamowanie było słabe ( bo było, chyba, że ktoś kupuje chińczyki całe życie). Ale odbić gdy coś wyskoczy było nie do wykonania. Nie polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego kto te opony zrobił. W Olsztynie jest firma Gałgum i bieżnikowane opony od nich są naprawdę bdb. Natomiast Profil to szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda bieżnikowana opona do osobówek to szajs. W pojazdach ciężarowych to zdaje egzamin, ale naprawdę warto dać 200zł więcej na komplecie 4 opon i wybrać nowe, niż za te zaoszczędzone pieniądze każdego dnia ryzykować swoje życie czy zdrowie. Kilkukrotnie jechałem jako pasażer w aucie z bieżnikowanymi kołami i nic miłego, a opony sprawiały wrażenie jakby ktoś gumowy walec bez powietrza na felgę założył - takie twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam pytanie.

Obecnie posiadam opony bieżnikowane wielosezonowe. Posiadam jeszcze drugi komplet felg i nie wiem czy kupić nowe opony zimowe czy letnie? Co byście polecali? Za 480zl mam okazję kupić komplet opon letnich marki Fortune, dot 0117, 7,5mm bieżnika. Średnio na jednym komplecie opon będę robić 5 do 6tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar?

 

 

205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł masz komplet nowych Dębica Presto HP, bardzo fajna opona, zrobiłem na nich 30kkm w poprzednim aucie, nawet nie myśl o tych chińczykach za 200zł mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł masz komplet nowych Dębica Presto HP, bardzo fajna opona, zrobiłem na nich 30kkm w poprzednim aucie, nawet nie myśl o tych chińczykach za 200zł mniej.

 

Na allegro 720 z wysyłką i ratami zero procent.

rozbij sobie to nawet na pol roku i nie poczujesz, a będziesz miał o 5 klas lepsze opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupić letnie opony a na tamtych śmigać zimą tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...