Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GS01

XBOX One Controller i Windows 10. Który?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niech ktoś mi powie bo już nie ogarniam - czym różnią się te dwie wersje pada od Xbox One?

https://www.x-kom.pl/p/364449-pad-microsoft-pad-xbox-one-wireless-controller-kabel-pc.html

https://www.x-kom.pl/p/410964-pad-microsoft-pad-xbox-one-controller-adapter-bezprzewodowy.html

 

Chcę go kupić jeszcze dziś i podłączyć do PC - głównie kablem, ale przyda się też bezprzewodowo. Pytanie, czy to są te same pady? Jeden ma kabel, drugi adapter, obydwa są bezprzewodowe, jeden ma baterie, drugi nie wiem. Czy jeśli kupię wersję z adapterem bezprzewodowym, to będę miał możliwość grania również na kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kontroler masz tylko z kablem USB, a drugi z adapterem USB i przedłużaczem(usb z dwóch stron). Bardziej się oczywiście opłaca wziąć wersje z adapterem, sam adapter kosztuje około 90 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki ;). O tym przedłużaczu nie wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłużacz jest do tego adaptera jakby zasięgu zabrakło, fajna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę i wiem to ten z kablem usb "Microsoft Pad XBOX One Wireless Controller + kabel PC" działa po BT i po kablu. Drugi działa tylko po adapterze na 2,4Ghz. Więc bardziej się opłaca wziąć pierwszy skoro chcesz grać głównie po kablu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad z adapterem można bez problemu podłączyć kablem usb do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu ale też chce kupić Pada i mam problem w wyborze tego najnowszego na aukcjach piszą "Pad V1" albo "Pad V2" ogólnie są różne wersje ich a chciałbym kupić nowszego a nie trafić na wcześniejszą wersje. Przykładowo na tej aukcji w linku jest Pad i gość pisze że jest Najnowszy ale kosztuje 180 zł bez adaptera i w wersji OEM (nie wiem dlaczego) a np. Ten pad w drugim linku jest w sklepie w pudełku i dodatkowo z adapterem za taką cenę, sam adapter kosztuje 100 zł więc jest to opłacalne, to by była jakaś wcześniejsza wersja ? A na Allegro by była jakaś nowsza ? Tez jestem ciekaw co to są za Pady sprzedawane w wersji OEM niby powystawowe nie są ale z jakiego źródła bez pudełek oryginalnych.

 

Link1: https://allegro.pl/oferta/nowy-model-pad-kontroler-xbox-one-s-x-bluetooth-pc-7198567721

 

Link2: https://www.x-kom.pl/p/410964-pad-microsoft-pad-xbox-one-controller-adapter-bezprzewodowy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu ale też chce kupić Pada i mam problem w wyborze tego najnowszego na aukcjach piszą "Pad V1" albo "Pad V2" ogólnie są różne wersje ich a chciałbym kupić nowszego a nie trafić na wcześniejszą wersje. Przykładowo na tej aukcji w linku jest Pad i gość pisze że jest Najnowszy ale kosztuje 180 zł bez adaptera i w wersji OEM (nie wiem dlaczego) a np. Ten pad w drugim linku jest w sklepie w pudełku i dodatkowo z adapterem za taką cenę, sam adapter kosztuje 100 zł więc jest to opłacalne, to by była jakaś wcześniejsza wersja ? A na Allegro by była jakaś nowsza ? Tez jestem ciekaw co to są za Pady sprzedawane w wersji OEM niby powystawowe nie są ale z jakiego źródła bez pudełek oryginalnych.

 

Link1: https://allegro.pl/oferta/nowy-model-pad-kontroler-xbox-one-s-x-bluetooth-pc-7198567721

 

Link2: https://www.x-kom.pl/p/410964-pad-microsoft-pad-xbox-one-controller-adapter-bezprzewodowy.html

 

W obydwu przypadkach są to najnowsze pady, no chyba, że sprzedawca z allegro ściemnia. Ja kupiłem ten drugi, z x-komu, z adapterem i dostałem najnowszego pada.

Różnica pomiędzy kontrolerami od Xbox One i Xbox One S jest subtelna (różnice widać na górze pada). W sumie dziwię się, że nie ma tego nigdzie jasno wyjaśnionego, tylko trzeba szukać na własną rekę. Bierz z x-komu, bo masz adapter bezprzewodowy za półdarmo. Te z allegro omijaj, podejrzane bardzo, że bez pudełka. Lepiej nowy ze sprawdzonego sklepu.

 

Xbox One Controller (starszy):

GBfTLKu.jpg

 

Xbox One S Controller:

qAdrhVh.jpg

 

A na dowód mój egzemplarz:

https://i.imgur.com/DJ7UlqA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc więc kupię tego z x-komu bo właśnie jest ten adapter który sam kosztuje 100 zł wiec sie opłaca z padem go dostać i na zdjęciu bardzo ładnie wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do adaptera, w zestawie jest jeszcze przedłużka USB, tak jak ktoś wyżej wspominał. Jeśli zamierzasz grać bezprzewodowo, to polecam akumulatorki AA Panasonic Eneloop 2500 mAh z ładowarką, koszt ok 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z czasem ona mądrzeje. Ma niesamowity dar trafiania na głupich przeciwników, ale co najciekawsze potrafi wędrować przez długi czas bez wody. Z drugiej strony napiła się trochę radioaktywnej i już miała chorobę popromienną. Z wieżyczkami to rzeczywiście solidnie przesadzili.  Fabuła się komplikuje i im dalej tym mniej mi było do śmiechu. Pewne tezy są bardzo podobne do tych z serii Metro, w szczególności 2035. Całość oceniam w sumie pozytywnie, ale:   Bractwo Stali w grach było co do zasady pozytywną organizacją, a tutaj mają wielu złych członków i przypominają sektę.   Początek, postępowanie jednej osoby, nie pasuje fabularnie do końca.   
    • a w jakim ma robić? między 2% a 10% generalnie powyżej 10% jasność leci na pysk 
    • Sorki. Przez tryb ciągły miałem na myśli tryb HDR trzymający się w okolicy 500 nit bez peak do 1000. Ma 570 w tym kalibratorze. Gdzie Asus w kalibratorze miał 420. I na bieli 100% pokrywającej ekran trzyma się w pip jaśniej niż Asus. 
    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
    • No to sie chyba nie dowiem w jakim oknie ten monitor robi 570 nitów w trybie ciągłym.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...