Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil176a

Gwarancja wewnętrzna smartfonów w Morele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

miał ktoś styczność z gwarancją wewnętrzną w morele jeśli chodzi o smartfon? Zastanawiam się nad zakupem jednego z telefonów LG, cena atrakcyjna, sklep niby pewny, w opisie przedmiotu jest podane 24 miesiące gwarancji, ale wewnętrznej. Czyli pewnie telefon nie jest z dystrybucji polskiej, pomimo, że morele chwali się informacją o "GOLD Partner LG Electronics". Co o tym sądzicie? Ewentualnie czy taki telefon producent (czyli LG) przyjąłby na ewentualną gwarancję, gdybym kierował się bezpośrednio do LG i pokazał fakturę z morele (jako, że jest to ich autoryzowany partner)? Z góry dzięki za pomoc!

 

P.S.

Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie - proszę o info, gdzie wrzucić ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś wysłał zapytanie do morele?

 

Poza tym, kupujesz telefon od normalnego sprzedawcy, na normalny dokument zakupu, i ja nie widzę tu większych problemów z gwarancją producenta. O ile pochodzi z UE.

 

A Gold partnera mógł zrobić na telewizorach branych od lg. Odpowiedni poziom partnerstwa zależy głównie od obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ich z jakiej dystrybucji pochodzi telefon, gdy odpowiedzieli, że z europejskiej i nie mogą potwierdzić czy to polska dystrybucja, to spytałem czy producent nie będzie robił problemów z gwarancją. Odpowiedzieli, że gwarancja jest wewnętrzna i oni jako sklep udzielają gwarancji, więc nie wiem co o tym myśleć.

 

I dzięki za wyjaśnienie z tym Gold Partner. Myślałem, że chodzi o wszystkie produkty LG, a nie tylko wybrany asortyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie o wybrany asortyment ale o wszystkie produkty. Jeśli na dowolnym produkcie zrobi wymagany obrót, chodzi o sumę zakupów w danym okresie, to uzyskuje status jakiegoś tam partnera (silver, gold, platinum zazwyczaj). Mogą to być TV, lodówki, telefonu. Morele jest oficjalnym partnerem LG, ale to o niczym nie swiadczy. Po prostu mają ze sobą podpisaną umowę współpracy. Tyle.

 

A jakbyś skontaktował się z infolinią LG i zapytał jak to wg nich wygląda? Ew mailem, zawsze w razie W będzie ich oficjalne stanowisko na piśmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, póki co dzięki za rady. Napiszę do LG i zobaczymy co oni na to. Mimo wszystko, jak człowiek zobaczy taki status Gold Partner, to od razu myśli, że cały sprzęt danego producenta jest z polskiej dystrybucji itp.

 

A tak w ogóle ktoś miał styczność z serwisem wewnętrznym morele pod kątem smartfonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają podpisana umowę z jakimś zewnętrznym serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele i jakieś gwarancje wewnętrzne? W ich przypadku odradzałbym. Ogólnie morele jest ok, do czasu problemów. Potem może być różnie. Wiele razy tego doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macgyver9, właśnie mam obawy z wewnętrzną gwarancją, dlatego wolałbym mieć możliwość gwarancji u producenta.

 

Odpisali mi z LG:

"Uprzejmie informujemy, iż dokumentem uprawniającym do naprawy na warunkach gwarancji producenta jest dowód zakupu w postaci faktury VAT 23% lub paragon fiskalny. Podbita karta gwarancyjna nie jest obecnie wymagana. Urządzenie zgodnie z pierwszym warunkiem gwarancji producenta musi być przeznaczone na rynek europejski."

 

Czyli rozumiem, że LG spokojnie przyjmie mi telefon na gwarancję na podstawie samej faktury z morele (jeśli faktycznie telefon będzie z europejskiej dystrybucji) i nie potrzebuję ani karty gwarancyjnej ani żadnego innego dokumentu? Na fakturze chyba nie musi być podany nr IMEI (nie wiem czy morele to podaje)? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być podany imei.

Czyli tak, jak pisze od zawsze. Wystarczy dokument z 23% VAT i dystrybucja UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetnie! Troszkę z innej beczki - ciekawe jak wygląda sytuacja z innym sklepem, tj. z BestCena. Jeśli dają telefony z fakturą 23% VAT i z europejskiej dystrybucji, to raczej nie ma obaw, żeby kupować u nich telefony LG.

 

Petru23, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele maja to do siebie że maja wszystko u sb (taki posrednik) i wiadomo maja produkty lepszych producentów jak totalne chinole kiepskiej jakosci.

 

Np w takim xkom masz kabelki shiru a w morele kazdego chinola kupisz za 2pln wiec wiadomo że stosunkowo maja gorszy serwis w niektorych przypadkach.

 

Kupuj i nie zakladaj ze gwara bedzie potrzebna bo i tak predzej ekran zbijesz. a i mozesz z niegodnosci towaru reklamowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...