Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

basket4rap

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16... czy może... HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL18... ewentualnie...?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Tak czytam o tych pamięciach i już sam nie wiem czy coś z tych dwóch modeli (do 500 zł):

 

 

 

1. Hyperx Fury 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHz CL18 (HX432C18FB2K216) - dzięki Plug N Play (automatyczne przetaktowanie do 3466 MHz) - Nowe za około 450 zł https://allegro.pl/oferta/hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-3200mhz-ddr4-cl18-7890424454

 

 

 

2. G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) - używane za 420 zł https://allegro.pl/oferta/g-skill-ripjaws-v-2x8-gb-3200mhz-cl16-gwarancj-7906717924

 

 

 

Chcę kupić pod to: MSI B450 GAMING PRO CARBON AC (zależy mi na Wi-Fi i Bluetooth, dlatego jednak nie A-PRO). Procesor (okazyjnie kupiony już) to Ryzen 7 1800X (ma być podkręcony do 4 Ghz na Fortis 3).

 

 

 

Za opcją nr 1 pamięci przemawia chyba głównie to, że są automatycznie podnoszone zegary przy obciążeniu do 3466 MHz i to, że ten model jest oficjalnie wspierany przez tę płytę. Minus to gorsze CL 18 (w stosunku do 16).

 

 

 

Natomiast za opcją nr 2 przemawiają właśnie lepsze timmingi, jednak nie są oficjalnie kompatybilne z tą płytą (choć znalazłem na forum z USA, że gość pisał, iż mu działają w takiej konfiguracji (co raczej nie dziwi).

 

 

 

Chyba, że jeszcze inne propozycje macie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod Ryzena to:

1 Nie mam pojęcia jak działa plug&play, pierwsze słyszę.

Doczytałem już, opcja ta dotyczy tylko Intela + jest to chyba tylko ichniejsza nazwa na XMP, w sensie 3466mhz będziesz miał jak kupisz takie moduły, na allegro ktoś zrobił kopiuj, wklej całej broszury dla DDR4 FURY. W każdym razie HX432C18FB2K216 to jakiś stary szmelc(3200mhz @cl18?), moduły 3200/3000mhz to max cl16 + nie widzę na Ryzenie i tych modułach 3466mhz... Do tego celu to dopiero samsungi b-die cena 700/800zł.

Nie patrz też na to, że są to po prostu gorsze moduły 3200mhz cl18, to jest staroć, który mogło by się okazać, że chodzi max na 2800mhz.

2 F4-3200C16D-16GVKB Nie polecam mogą działać lub nie, zależy jakie kości się trafią w modułach.

3 Płyta ok.

4 Proponowałbym Ci do 500zł to i będzie gitara (HX432C16PB3K2/16):

www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki zatem za wyjątkowo rzeczową i pomocną odpowiedź - kupione za 398 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Podczepie się bo mam podobny problem mam płytę z170a tomahawk który oficjalnie wspiera 3200 oraz 3600 nie ma nic natomiast o 3333 mhz a zastanawiam się nad poniższym modelem

 

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3333MHz, CL16 (HX433C16PB3K2/16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta ma dzielnik dla 3333mhz, to nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Zamówiłem i tak szybsze kości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Ewentualnie mysle nad wymianą płyty na Asus Z170 pro gaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...