Skocz do zawartości
scorpion1987

Monitor do 9700k + 2080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegoś monitora do 9700k + 2080ti. Zastanawiam się czy pójść w 2k czy w 4k, jakie odświeżanie ?. zaznaczam że nie lubię ciąć detali wiec super szybkie odświeżanie chyba nie wchodzi w grę. Wczesniej pracowałem na monitorze 60hz full hd ale ten nie nadaje się do tego zestawu. Budżet na monitor narzazie nie mam za wielki bo około 1000zl wielkość która mnie by interesowała ok 27 cali nie większy pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tysiaka kupisz monitor 27 cali.. 75Hz i rozdzielczości 2560x1440 a z takimi parametrami jest w czym powybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że ja w pc nie mam dużego doświadczenia. Postanowiłem kupić sobie pc do grania z czym nie było większego problemu raczej, ale z wyborem monitora już mam większy problem bo nie wiem w co pójść czy w 2k czy 4k. Wszystkie te Hz g synci free synci itd dopiero poznaje czytając o tym i nie potrafię się zdecydować co do tego co powyżej napisałem, by było najbardziej optymalne grając bez obniżania detali. Nie gram raczej wiele w strzelanki multi wiec miliard fps mnie nie interesuje wole jakość ponad dużą ilość klatek, oby tylko dla oka było płynnie bez przycięć. Wiec mówisz że 75hz wystarczy w 2k do tej karty i proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegoś monitora do 9700k + 2080ti. Zastanawiam się czy pójść w 2k czy w 4k, jakie odświeżanie ?. zaznaczam że nie lubię ciąć detali wiec super szybkie odświeżanie chyba nie wchodzi w grę. Wczesniej pracowałem na monitorze 60hz full hd ale ten nie nadaje się do tego zestawu. Budżet na monitor narzazie nie mam za wielki bo około 1000zl wielkość która mnie by interesowała ok 27 cali nie większy pozdrawiam.

Przy takiej karcie i takim procesorze jedyną opcją jest 144 hz 1440p. 100+ klatek w każdej grze, komfort gry doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały ale tysiak tu nie starczy :P

Acer XF270HUCBMIIPRZX https://www.x-kom.pl/p/210195-monitor-led-27-289-acer-xf270hucbmiiprzx-czarny.html tylko z ekranem TN + 144hz + 2560 x 1440

Z fajniejszym ekranem VA Samsung C27JG50QQUX https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-289-samsung-c27jg50qqux-curved-czarny.html tylko zakrzywiony ale 144hz i 2560 x 1440

 

Wybór już jest twój :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144hz 2k z gsync !

Z takimi parametrami przekroczyłeś budżet 2 razy... Ale trzeba dostosować się do budżetu a nie lecieć w 4k HDR G-sync i 240hz...

 

Pytanie do autora w jakie gry gra? Z tego co przeczytałem z pierwszego posta interesuje Cie oprawa graficzna w grach a nie skillowe granie w CSa i wbijanie global elite.. Więc nie widzę sensu inwestowania w moniotor z odświeżaniem 120hz+ szczególnie że mówimy o tysiącu zł na ekran. Rozdziałka 2k przy 27 calach wygląda bardzo ładnie a i 75hz przy grach które mają zadowalać wizualnie :D jest jak najbardziej wystarczające. Na G-sync za mały budżet a i tak moim zdaniem nie warto.. Wystarczy żeby monitor miał darmowy free sync (adaptive sync) gdyby jednak autor tematu chciał grać z sync.

 

Był jakiś Acer nitro o takich parametrach za około 1000zł ale nie mam jak teraz poszukać..

 

 

edit:

Robot dał ciekawą propozycje ale trzeba trochę powiększyć budżet do tego samsunga :)

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p 144Hz lub 4K 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonały ale tysiak tu nie starczy :P

Acer XF270HUCBMIIPRZX https://www.x-kom.pl/p/210195-monitor-led-27-289-acer-xf270hucbmiiprzx-czarny.html tylko z ekranem TN + 144hz + 2560 x 1440

Z fajniejszym ekranem VA Samsung C27JG50QQUX https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-289-samsung-c27jg50qqux-curved-czarny.html tylko zakrzywiony ale 144hz i 2560 x 1440

 

Wybór już jest twój :P

Wiem, że tysiak nie wystarczy. Ale jak już się wydaje około 8 tysięcy na duet karta+procesor, to czystą głupotą byłoby nie dołożenie drugiego tysiaka,żeby wykorzystać w pełni możliwości tegoż duetu :)

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może delaroza masz racje. Cene tak szczerze rzuciłem dośc orientacyjnie bo byłem pewien że wystarczy na jakiś znośny monitor. kupno tego samsunga to nie jest jakiś większy problem. Masz racje już sam proc i karta swoje kosztowało więc 400zł niema tu znaczenia choć przyznaje nie zamierzałem już inwestować za wiele w tego pc. Monitor i koniec na jakiś czas mam nadzieje. Czyli uważacie że ten Samsung C27JG50QQUX Curved to dobry wybór za taką cenę ? jeżeli tak to kupie go i po problemie. Jeszcze jedno pytanie czy jeżeli gra nie osiąga żądanych klatek 144 na tych 144Hz to trzeba obniżyć odświeżanie na np 120? czy tam 75? Tak jak mówię płynność płynnością ale wizualia najważniejsze:)Tutaj ktoś pytał w co gram, większośc nowych tytułów głównie single. Rzadko multi poza może the divison 2, czy batelfield 5 ale jakiś rekordów bić nie zamierzam.

Edytowane przez scorpion1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv to ja już mam 65 cali teraz potrzebuje kolego monitora a nie 42 cale na biurko jeszcze 3x przekroczony zakładany budżet. Niestety mam teraz badziewny monitor full hd a 27 cali mi wystarczy mowa tylko było jaki i czy 2k czy 4k i ile Hz bez obniżania detali by dobić fpsem do odświeżania monitora.

Edytowane przez scorpion1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv to ja już mam 65 cali teraz potrzebuje kolego monitora a nie 42 cale na biurko jeszcze 3x przekroczony zakładany budżet. Niestety mam teraz badziewny monitor full hd a 27 cali mi wystarczy mowa tylko było jaki i czy 2k czy 4k i ile Hz bez obniżania detali by dobić fpsem do odświeżania monitora.

Idealny dla Ciebie monitor to dobry IPS 144 hz, 1440p z free-sync. Taki sam monitor (ta sama matryca i producent) z G-sync będzie co najmniej 5 stówek droższy. Obecnie na nowych , dobrych monitorach z free-sync Nvidia działa równie dobrze jak na tych z g-sync, więc dopłata ma średni sens.

 

https://allegro.pl/oferta/monitor-do-gier-27-asus-mg279q-wqhd-144hz-freesync-7823797157

 

Przykład. Jak się rozejrzysz ten sam lub o bardzo zbliżonej jakości monitor można trafić poniżej 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv to ja już mam 65 cali teraz potrzebuje kolego monitora a nie 42 cale na biurko jeszcze 3x przekroczony zakładany budżet. Niestety mam teraz badziewny monitor full hd a 27 cali mi wystarczy mowa tylko było jaki i czy 2k czy 4k i ile Hz bez obniżania detali by dobić fpsem do odświeżania monitora.

 

Tak jak piszą wszyscy, 2k 144Hz to jest to czego potrzebujesz. Wysoka jakość i płynność, pograj trochę na 144Hz to zobaczysz jaka jest różnica a między najwyższymi a wysokimi detalami zazwyczaj nie zauważysz różnicy (ale w 2k i tak będzie wszystko śmigać na Ti). Z ciekawszych opcji to zobacz ultrawide 21:9 3440x1440

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę 144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie je miał w 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w bieda fhd.

RTX 2080 ti zapewnia 60 klatek lub więcej w znakomitej większości gier w 4k w ustawieniach ultra. 1440p ma dokładnie 2,25 razy mniej pikseli niż 4k. To ile klatek zapewni 2080 ti w 1440p w ultra ustawieniach obrazu? Policzmy. 60*2,25 = 135. 135 klatek lub więcej w 1440p. Nie w biednym FHD. O ile procek wydoli. Ale jak 9900k nie wydoli, to żaden nie wydoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten wątek jest trochę bez sensu. Każdy będzie tu wylewał swoje osobiste preferencje, zamiast rzeczywiście postarać się coś wytłumaczyć autorowi. Zresztą niektórzy już zaczęli ostro wykraczać poza budżet. szczerbaty.gif

 

Za 1000zł ciężko będzie znaleźć cokolwiek bardziej sensownego niż 1440p 75Hz, a i z tym może być ciężko. Jeśli uzbierałbyś trochę więcej to pozostaje tylko kwestia wyboru 1440p 120-144Hz, czy 2160p 60Hz - to już zależy od tego czy wolisz większą płynność, czy bardziej szczegółowy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Odyssey, Division czy Metrze chyba w marzeniach.

Jak nie zapewni 135 klatek w 1440p to nie zapewni też marnych 60 w 4k. Prosta kalkulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może rzeczywiści kupić coś z freesync lub G-Sync by ten fps nie był taką bariera? Wtedy jaki koszt byłby takiego monitora w miarę sensownego w 2k? Czy w takim wypadku celować w te 144Hz już mam taki mętlik przy wyborze tego monitora. Zaznaczam że interesuje mnie jakość dużo grałem kiedyś full hd 60Hz więc każdy przeskok będzie dla mnie na plus ale płynność absolutna nie jest priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że liczba pikseli jest 2,25 razy mniejsza czy większa nie oznacza z automatu, że będzie 2,25 więcej czy mniej klatek. To się nie skaluje liniowo...

Owszem, trochę uprościłem, nie całkiem liniowo. Współczynnik to bardziej 1.75 niż 2.25. Wówczas jeżeli karta nie zapewni ponad 105 klatek w 1440p, to nie zapewni 60 klatek w 4k. Różnica nadal, rzekłbym, fundamentalna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem się jednak na 4k ale szukam czegoś mniejszego niż zaproponował kolega odin zwyczajnie nie mam miejsca na 2 klocka (już stoi tv 65 cali w pokoju). Teraz kwestia czy z freesync, g sync czy bez, zwiększyłem także budżet do 2 tys zł. Znalazłem monitorek który mi się podoba https://www.x-kom.pl/p/432912-monitor-led-27-289-lg-27uk650-w-bialy-4k-hdr.html. Czy to dobra opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K 60 klatek w nowych grach 2019 to tylko w reklamach chyba :)

2560x1440 x 32'' no i może 144Hz freensync = takiego monitora szukać

a nie 4K na którym w natywnej rozdzielczości trzeba będzie w każdej nowej grze ucinać detale żeby było płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny motyw z tym Ambiglow ciekawe jak w praktyce to się sprawdza. Kiedy ten monitor ma wyjśc? Cenowo i wielkościowo bardziej przystępny się wydaje niż ta wersja 42 cale.

 

Tak to wygląda

 

0S1U8lm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki ma sens 4k przy 27'??.. Strata kasy i klatek bo i tak się tego nie dostrzeże, taki zakup chyba tylko dla własnej satysfakcji. Do 27' optymalne będzie 1440p i 144Hz - mniejsze koszta i płynność nieporównywalnie lepsza bo taka karta akurat +100fps wyciągnie przy takiej rozdzielczości na ultra. No i badziej przyszłościowe rozwiązanie bo po premierze nowej generacji konsol będzie duży skok i będzie ciężko z tym 4k. Chyba, że to nie nie ma znaczenia.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...