Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Ghottish

Obudowa i wentyle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ghottish

Cześć planuje zakupić Signum SG1 i dołożyć jakieś tanie wentyle jakie wybrać ? 1 sztuka? Dwie? Zmieści mi się tam GTX 1660 ti MSI , płyta z170 tomahawk zasilacz jeszcze nie wybrany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorzucisz dwa wentylatory z przodu to będzie prawdziwy przeciąg, nic więcej jej nie potrzeba. Wymienione komponenty zmieszczą się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Możesz polecić do tego jakiś zasilacz za 150pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić do tego jakiś zasilacz za 150pln?

Za 150 ciężko o coś sensownego, ale za ~175 masz Vero L2 500W, który ma już niezależną regulację napięć, 80Plus Bronze i 3 lata gwarancji door to door. Oszczędzenie jednego czy dwóch kebabów obniża wartość zasilacza o połowę, szczególnie że chcesz mieć 1660 Ti więc nie taką już podstawową kartę graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

to już bym chyba wolał 600W SilentiumPC Vero L2 80+ za 193pln w takim razie czy o nie ma sensu? :)

 

i jeszcze chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)? Wchodzi ledwo wymiarami ... nie wiem czy też nie przesadzony planuje podnieść i7 6700 @3,4ghz do 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

na razie zestaw wygląda tak:

 

Karta graficzna MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 (GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC)

Arctic MX-4 4g pasta termiczna

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 Pure Black

Dodatkowy wiatrak SilentiumPC Zephyr 120 (SPC016)

Procesor I7 6700 3,4 GHz

Płyta MSI Z170A TOMAHAWK

Zasilacz komputerowy 600W SilentiumPC Vero L2 80+

 

Zostało chłodzenie procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie zestaw wygląda tak:

 

Karta graficzna MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 (GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC)

Arctic MX-4 4g pasta termiczna

Obudowa SilentiumPC Signum SG1 Pure Black

Dodatkowy wiatrak SilentiumPC Zephyr 120 (SPC016)

Procesor I7 6700 3,4 GHz

Płyta MSI Z170A TOMAHAWK

Zasilacz komputerowy 600W SilentiumPC Vero L2 80+

 

Zostało chłodzenie procesora...

Tak, Vero L2 600W w tej cenie jest git. Fortis 3 do 6700 to trochę overkill, ale z drugiej strony będzie ciszej niż przy tańszych chłodzeniach, więc bierz. Zmieści się w tej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

aczkolwiek wszystko ma 155mm + tylko Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146) jest mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek wszystko ma 155mm + tylko Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146) jest mniejszy

Nie bardzo rozumiem. Dlaczego chcesz wciskać tam mniejsze chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

3mm zapasu bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mm zapasu bedzie ok?

No pewnie :) W niczym to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Ok :) dzięki za pomoc to chyba wszystko już mam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

pytanie z typu głupich ale cóż wole zapytać ... jak mniemam przednie wentylatory mają wydmuchiwać powietrze z obudowy tak samo jak i tylni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z typu głupich ale cóż wole zapytać ... jak mniemam przednie wentylatory mają wydmuchiwać powietrze z obudowy tak samo jak i tylni?

 

 

Tak jak poniżej

post-563175-15530893039178_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

ok tylko patrząc na review obudowy

dokładnie na 1:30 widać przód obudowy jak mniemam mam zamontować 2 wiatraki na samym dole przodu tak aby wciągały powietrze do środka

 

mój pseudo obrazek:

22ca81c7905a412b.png

 

i teraz ...

Niebieski wyciaga powietrze

Zielony to cooler cpu który wieje na przód obydowy

czerwony to dodatkowy wiatrak który wciąga powietrze do środka

Żółte to zdaje się dwa pozostałe sloty na wiatraki więc jak to zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony w drugą stronę, w kierunku niebieskiego. Reszta ok. A żółte jak czerwony. A jeśli już myślisz o takiej baterii na froncie, to możesz pomyśleć nad drugim wyciągającym na topie obudowy (tył).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

link i foto albo mi się wydaje albo wiatrak wyciąga powietrze tak że wieje na przód obudowy?

 

 

foto

 

b83649271eedbbfcmed.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link i foto albo mi się wydaje albo wiatrak wyciąga powietrze tak że wieje na przód obudowy?

 

 

foto

 

b83649271eedbbfcmed.png

 

Nie, ten wentylator dmucha w tył obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

ok to teraz jasne :) czyli ten wiatrak ma za zadanie dmuchać zimnym powietrzem na radiator.

 

Z przodu mam 3 sloty i 2 wiatraki w których miejscach je zamontować? 1 i 3 ? środek wolny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od góry montuj, nie ma co dmuchać w cover PSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

czyli zostawić 1 na tyle, dać 1 po środku z przodu dmuchający powietrze do środka i dać 1 na górze obudowy wyciągający powietrze do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

a jeszcze jedno pytanie ... kupiłem używana płytę z170 tomahawk i teraz jej sposób montażu, jak ostatni raz składałem kompa te 8~~ lat temu :) płyte montowało się na specjalne "dystanse" do obudowy z płytą nic nie mam na pewno jeśli chodzi o śrubki itp itd, muszę to dokupić czy może będą z obudowa? albo teraz sie to inaczej montuje? bo nie wiem czy musze na biegu kupować srubki ...

 

chodzi mi o te złote z tego linku np. www.morele.net/narzedzia-serwisowe-inline-zestaw-srubek-z-jumperami-przekladkami-klipami-do-kabli-63-szt-77778-873552/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie ... kupiłem używana płytę z170 tomahawk i teraz jej sposób montażu, jak ostatni raz składałem kompa te 8~~ lat temu :) płyte montowało się na specjalne "dystanse" do obudowy z płytą nic nie mam na pewno jeśli chodzi o śrubki itp itd, muszę to dokupić czy może będą z obudowa? albo teraz sie to inaczej montuje? bo nie wiem czy musze na biegu kupować srubki ...

 

chodzi mi o te złote z tego linku np. www.morele.net/narzedzia-serwisowe-inline-zestaw-srubek-z-jumperami-przekladkami-klipami-do-kabli-63-szt-77778-873552/

Wszystko masz z obudową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz, możesz wpiąć bezpośrednio 3 pin w 4 pin gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...