Skocz do zawartości
Under555

Media box do TV do max jakości w YT/Netflix + Hevc bez problemów z odświeżaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien problemn

Mam Shield TV 2017 a najnowszym systemem i TV Samsung 55 NU80xx(nie pamiętam dwóch cyfr) .

 

Mam problem z Netflixem i YT z odświeżaniem bo mam przycinanie.

 

Jest jakikolwiek sposób,żeby to naprawić?

 

BTW. Jakie są możliwości zbudowania setupu pod TV, który będzie otwarty i zadziałami YT,Hbo, Netflix i wszystko inne w maxymalnych jakościach? HDR 4k 60fps Itp.

A jednocześnie ruszy mi to filmy hevc 10bit 4k hdr po 80gb z dysku na usb 3.0

 

Shield nie bardzo bo zacina przez ten refrest rate

Te boxy po 1300zł działają ale mają po 480p/720p max

 

Zostaje tylko zbudowanie htpc/kupno NUC?

Warto nadmienić,że musi być (chociażby pod netflixa,żeby była certyfikacja) wersja procka 7gen i w górę albo grafika Pascal(min.3gb pamięci)

+ jak chcę mieć to pasywne i małe (mam system) to wyjdzie ze 2500zł za takiego htpc prawda?

 

Nie ma jakichś fajnych rozwiązań?

Podpinam pod TV i soundbar i Internet kablem

Mam wszelkie streaminigi w maxymalnych jakościąch dostępnych + hevc filmy

 

PS. A może taniej niż kombinować z Intelem 7gen i Pascalami byłoby np. na Ryzenie jakimś i Radeonie temat ogarnąć? Ale nie mogę znaleźć info jakie generacje są wymagane np. przy netflixie i yutube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić:

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini%20A300%20Series/index.asp#Specification

 

Tylko pasywnie nie będzie.

I nie wiem czy Ryzen ma drzwi otwarte jeżeli chodzi o netflix w 4k czy dalej wyłączność ma intel hd z 7gen wzwyż lub gpu nvidii.

Desk mini A300 w końcu ma hdmi w standardzie 2.0 które pluje 4k@60hz.

 

W +/- 1000zł bys się zmieścił. 600zł A300, 200zł athlon 200ge, 150zł 8gb sodimmów (patrz po allegro za hynixami/samsungami wyciągniętymi z laptopów), 100zł ssd na ngff.

Edytowane przez vcewsm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Netflixem i YT z odświeżaniem bo mam przycinanie.

Jak stwierdziłeś, że to wina Shielda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam Netflixa bezposrednio z TV Samsung 55MU7002 i działa perfekcyjnie,po co ten Shield ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oglądam netflixa na mu6192 i też działa perfekcyjnie.

 

 

Ps. Shielda chce kupić żeby wysyłać DTS MA/TRUE HD i z tego co czytałem na nim wszystko działa mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Shielda chce kupić żeby wysyłać DTS MA/TRUE HD i z tego co czytałem na nim wszystko działa mega

Śmiga.

Filmy z Blu-Ray z 70-80 Mbps lecą bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga.

Filmy z Blu-Ray z 70-80 Mbps lecą bez zająknięcia.

 

Oglądasz przez kodi ? 4K HDR ATMOS działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer Plexa.

Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Jako że sam ostatnio wgryzam się w temat bo zamierzam zrobić taki komputerek do nas/htpc/ przeglądarka dla rodziców zaprezentuję co znalazłem. Opcje są następujące:AMD embedded V1000 lub R1000 - System on Chip, fajna propozycja i szeroki wachlarz wersji. Wady - praktycznie wyłącznie dla klientów biznesowych, jedyny wyjątek jaki znalazłem to UDOO Bolt, a kickstarter i ich wysyłka to rak

Sapphire AMD FS-FP5V - J.w, kosztuje zdecydowanie zbyt wiele

SoC od intela: tu się zaczyna impreza bo trwale wlutowane celerony masz od asrocka w setkach wariacji, j5005 + kostka ram + zasilacz i za 700zł masz solidny HTPC. Aczkolwiek nie wiem czy starczy wydajności w 4k

Odroid H2 - w zasadzie to co powyżej ale pod inną marką

składak na am4 z 200GE - chyba nie potrzeba wyjaśnień. Custom PC. Wyższa wydajność od j5005 ale i zje więcej prądu.

TLDR: o ile nie pojawią się SOC od amd z prockami typu 2500U (montowanymi niemal wyłącznie w laptopach z tego co wiem) albo V1000 dla zwykłych zjadaczy chleba, płytki intel SOC od asrocka w zasadzie nie mają konkurencji.

 

Koszta: SoC od intela czy składak z 200GE - obie powinne zamknąć się w kwocie 700-800zł, wymiary pozwalają na rozszerzenie o dodatkowe dyski, wydajnościowo zjada NUC na śniadanie (userbenchmark dla j5005 w porównaniu do n3060 z NUC kosztującego 600zł - bagatela ponad 2x większa wydajność) 

Pewna przewaga wersji z 200GE - podstawka pozwala na łatwy upgrade i skalowanie wydajności w zaleźności od potrzeb, 200ge za słabo? to 2200g i wio)

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...