Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

2 Pac

[Modernizacja] ?zł/Gry/OC/Brak/Główne/1151

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz dogłębniej nakręcam się na modernizację aktualnego configu. Aktualnie za swoje graty mogę dostać w miarę kasę. Jeśli zdecydował bym się na wymianę potrzebował bym: CPU + MOBO + RAM i myślę nad zasilaczem też, niby leciwa już konstrukcja z 80+ Bronze i chłodzenie nowe. Reszta zostaje. I tu jest dylemat, chciał bym móc zrobić OC, lecz ceny Intela z K są wysokie. Aktualnie myślę nad i5-9400F lub Ryzen 5 2600/7 1700. Co wy sądzicie o tym wszystkim?

Najważniejsze pytanie czy to wszystko ma sens? Wieczorkami w wolnym czasie gram w najróżniejsze tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli OC będzie to Ryzen 7 1700 + MSI X470 Gaming Pro (lub taniej B450 Tomahawk / B450 Gaming Plus / B450A-Pro z nieco słabszymi sekcjami) + RAM 3200 MHz CL16 koniecznie 2x8GB.

 

Zasilacz jak przesiadać się to na coś porządnego, np. Seasonic Focus Gold Plus 650W.

 

Cooler np. Mugen 5 rev. B.

 

 

Przy czym nie wiem czy nie lepiej zaczekać na Ryzeny 3000, bo jednak przesiadka z wykręconego 6600k na Ryzena 1700 to tylko w pojedynczych grach da ci wzrost wydajności (głównie sandboxy Ubisoftu). Ew kupić teraz 1700 bo w fajnej cenie jest, posiedzieć na nim parę miesięcy i blisko premiery Ryzenów 3000 opchnąć i przerzucić się na nowsze CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Kup I7-6700 za 800zl swój sprzedaj i niskim kosztem będziesz miał wydajność bardzo zbliżona do 9400f i Ryzen 2600. Ewentualnie zaczekaj co AMD pokaże w lipcu z Ryzenami 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zmiana na I7 i zostanie na obecnej podstawce też mi przechodziło kiedyś przez myśl.

Planowaną zmianę myślałem zrobić z myślą o przyszłości. A teraz to sam nie wiem, czy to warto czy nie warto i w co jeśli już iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekaj spokojnie na Ryzen 3000. Jeżeli Ryzen 3600 będzie w cenie 800zl 8/16 z boostem do 4,5ghz to nie będziesz musiał się zastanawiać tylko zmienisz platformę. To tylko 3,5 miecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że lepiej poczekać. Tylko czy te rdzenie/wątki kiedykolwiek wykorzystam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz 6-wątkowe procesory są wykorzystywane bardzo mocno w grach, więc długo nie będziesz musiał czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba najważniejszym aspektem jest wsparcie podstawki dla AMD. Intelowskie cpu mamy już 2 serie, nie chce mi się wierzyć, że kolejna seria nie będzie z nową podstawką. Coraz bardziej ciągnie mnie w stronę AMD. To teraz tak co wybrać aktualnie:

- Ryzen 7 1700x za 799zł

- Ryzen 5 2600 za 699zł

- Ryzen 7 1700 za 699zł

Płytę muszę mieć max w formacie matx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz brać teraz to Ryzen 1700 z 2 powodów, 8/16, wiec łatwiej odsprzedaż po premierze 3000 i ma dobre stockowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to procka mamy, teraz jaka płyta matx/itx, i jakie pamiątki, szukać b-die? Chłodzenie wolę coś lepszego zamontować chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta MSI B450M MORTAR

pełnoprawne b-die są dosyć drogie, więc tu bym olał temat i poszedł w G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) za 550zł lub tańsze G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) za ~ 400zł

Chłodzenie polecam Fortis 3, doskonale się spisuje, jerst spory więc daje też nawiew na sekcję mobasa.

Co do procka to jednak zastanowiłbym się nad ryzenem 2600, szybciej go sprzedasz od ryzena 1700, ludzie wiedzą, że do gier brać 2600 a do pracy 1700. Rynek graczy jest większy bo kto szuka do pracy to kupi nowego z promocji za ~ 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem poof masz 100% racji. A jak wygląda sprawa psu? Mój ma około 7-8 lat, nigdy mnie nie zawiódł, ale swoje ma. Chyba lepiej dla bezpieczeństwa wymienić, tym bardziej, że teraz do 1070 potrzebuję 2x 8 a mój ma 1x8 i 1x6 a podłączenie jest teraz przez molexy i przedłużki + 1x6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli, bo ciagle teoretyzujemy, Ryzen 3300 będzie za 450zl 6/12 to używanego Ryzena 2600 nie sprzedaż drożej niż 300zl.

Jeżeli chcesz kupić AMD to nie ma sensu teraz kupować tylko poczekać, szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, z tym, że jeśli teraz nie kupię to później mogę się ze swoją drugą połówką nie dogadać odnośnie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, z tym, że jeśli teraz nie kupię to później mogę się ze swoją drugą połówką nie dogadać odnośnie zakupu.

Graj na czas, ze już kupujesz.... tylko czekasz na okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie przejdzie, moja nie jest gapami karmiona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak średnio grać na czas x miesięcy :E

"Kochanie i gdzie ten Twój komp? No już zamówiony, zapłacony tylko w aliexpres kupowałem więc przyjedzie do mnie za jakieś 4 miesiące" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecacie? Budę mam Corsair 350D. DO tego jakieś chłodzenie cpu max 160mm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak wygląda sytuacja to bierz tego Ryzena 2600 i tyle. Za rok-dwa sobie zmienisz na Ryzena 3000, nie musisz przecież od razu - jak go podkręcisz to z GTX 1070 będzie stanowić świetny duet. A i przesiadka po odsprzedaży obecnego sprzętu wyniesie kilka stówek, więc nic tylko się przesiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Procesor AMD Ryzen 5 2600 3,4GHz AM4 BOX OC - 699

Płyta główna MSI B450M MORTAR 4DDR4 AM4 - 399

G.Skill 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 DUAL KIT - 499

Seasonic Focus Gold Plus 750 FX v2 SSR-750FX - 399

CHŁODZENIE SILENTIUMPC FORTIS 3 HE1425 1150 FM1 - 144.9

Zasilacz nówka sztuka, zafoliowana. Cena fajna, Wat w baardzo dużym zapasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko, choć moim zdaniem jak już zmieniać cooler z Fortisa to nie na kolejnego Fortisa, tylko na Mugen 5 rev. B - wydajnościowo wyraźnie lepszy. Oczywiście Fortis 3 to dobre chłodzenie i śmiało wystarczy do Ryzena, no ale jak się przesiadać z pierwszego Fortisa to celujmy w prawie topowe chłodzenia powietrzne, albo zostań przy tym co masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem, ale wcześniej przeczytałem, że wysokość to 164,5 a tu faktycznie to 154.5 czyli się zmieści.

Najbardziej to podoba mi się to:

Raijintek Ereboss Core

Fortis wydajnościowo podobnie do Mugena. Dwa wentylatory 120cm mam do nowego chłodzenia, więc nie musi być z wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no gdzie Fortis podobny do Mugena :hmm: Mugen to konkuruje z Macho rev. B / Dark Rock 4 i zjada na śniadanie Grandisa, to tym bardziej Fortisa 3.

 

Ten Ereboss też spoko, ale do tego bydlaka to by się przydał wentyl 140 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym coś czarnego, ewentualnie z czarnym backplate i max H=160mm @ ale chyba się skuszę na tego Mugena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Dark Rock 4? Czarny i bardzo fajnie wyglada na żywo, plus świetne wykonanie i wentyl. Minus - cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...