Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fikołek

Zestaw do 7k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Składam znajomemu taki zestawik:

i7 9700k

Msi MEG ace z390

G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Corsair RM750x

970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe

Thermalright Macho Rev. B (docelowo corsair h150i rgb)

DARK BASE PRO 900 albo Phanteks evolv X

Crucial MX500 1TB

 

I tak, sprzęt będzie kupowany w morelach,płyte i chłodzenie już mam.Co do chłodzenia myśle że przez jakiś wystarczy ,nie będzie OC na tym robione.Uzbiera/ukradnie to kupi corsair h150i.

Z racji że płyta nie ma wyjść video ,trzeba kupić jakąś grafike do 200zl.Złoże mu na swojej gtx770.Docelowo będzie 2080ti.

I największy dylemat jest w kwestii obudowy,w zasadzie pozostały te dwie na placu boju.Nie wiem która bardziej przewiewna ,mimo że osobiście mam DB 900 to bardziej podoba mi się evolv x.

Kolega kupił już osobno monitor :ASUS ROG Swift PG278QR

 

Dziękuje za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu zestaw

 

Brałbym i9 9900k, jako dysk ADATA 512GB SX8200 Pro bo taniej, budę brałbym Fractal Design Meshify S2, zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu zestaw

 

Brałbym i9 9900k, jako dysk ADATA 512GB SX8200 Pro bo taniej, budę brałbym Fractal Design Meshify S2, zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W

9900k odpada, kupujacy nie chce i co zrobisz.Fractal Design Meshify S2 nie podoba się front,był brany pod uwage.Co do dysku i zasilacza kwestia upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ssd zgodzę się jak wyżej, sx8200 pro.

Zasilacz spokojnie można brać 650W np seasonic focus ~ 420zł a zasiłka naprawdę bdb.

Obudowa kwestia gustu.

Osobiście nie widzę sensu przepłacania za płytę główną, skoro nie będzie OC (nawet jeśli by było to do i7 spokojnie wystarczy) to można spokojnie wziąć Z390 Gaming X lub jak będzie tam kiedyś planowana przesiadka na i9 to Aorus Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ssd zgodzę się jak wyżej, sx8200 pro.

Zasilacz spokojnie można brać 650W np seasonic focus ~ 420zł a zasiłka naprawdę bdb.

Obudowa kwestia gustu.

Osobiście nie widzę sensu przepłacania za płytę główną, skoro nie będzie OC (nawet jeśli by było to do i7 spokojnie wystarczy) to można spokojnie wziąć Z390 Gaming X lub jak będzie tam kiedyś planowana przesiadka na i9 to Aorus Pro.

Co do dysku ,podrzuce pomysl,płyte już mam i będzie robione OC tylko nie na tym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kupujący nie chce dopłacić do i9 9900k, a woli wydawać kupę kasy na płytę główną? Jak dla mnie sensowniej oszczędzić na płycie, wziąć Gigabyte Z390 Aorus Pro (który mimo niższej ceny ma i tak lepszą sekcję zasilania od MSI)i już jest kasa na dopłatę do i9. No ale co kto lubi.

 

Zasilacz Corsaira to porównywalna półka, na forum panuje kult Seasonica ostatnio (i w sumie nie ma się co dziwić), ale jak ktoś upiera się przy Korsarzu to jest to równie dobry wybór :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kupujący nie chce dopłacić do i9 9900k, a woli wydawać kupę kasy na płytę główną? Jak dla mnie sensowniej oszczędzić na płycie, wziąć Gigabyte Z390 Aorus Pro (który mimo niższej ceny ma i tak lepszą sekcję zasilania od MSI)i już jest kasa na dopłatę do i9. No ale co kto lubi.

 

Zasilacz Corsaira to porównywalna półka, na forum panuje kult Seasonica ostatnio (i w sumie nie ma się co dziwić), ale jak ktoś upiera się przy Korsarzu to jest to równie dobry wybór :thumbup:

 

Płyta kupił sam jak i monitor bez większych konsulatcji.Także jest to co jest i tyle,a i tak MSI i wersja meg ace nie ma co się wstydzić ani sekcji zasilania ani niczego innego,bo w tej biedocie wśród płyt z390 to jest to wyższa półka.Jest jeszcze opcja aby kupić 8700k ( wtedy bym go oskalpował ) i też było by git.A z czasem mógłby włożyć 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsaira to porównywalna półka, na forum panuje kult Seasonica ostatnio (i w sumie nie ma się co dziwić), ale jak ktoś upiera się przy Korsarzu to jest to równie dobry wybór :thumbup:

Podałem focusa z jednego powodu, po prostu jest tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta kupił sam jak i monitor bez większych konsulatcji.Także jest to co jest i tyle,a i tak MSI i wersja meg ace nie ma co się wstydzić ani sekcji zasilania ani niczego innego,bo w tej biedocie wśród płyt z390 to jest to wyższa półka.Jest jeszcze opcja aby kupić 8700k ( wtedy bym go oskalpował ) i też było by git.A z czasem mógłby włożyć 9900k.

 

Nie twierdze, że to zła płyta, ale że taniej można mieć płytę wystarczającą. No ale jak kupił to mniejsza z tym, płyta dobra.

 

Co do 8700k - no i co wyda 1900 zł na 8700k. Za 2350 zł jest i9 9900k. Gdzie tu logika? Co innego jakby 8700k / 9700k kosztował ~ 1600 zł, to wtedy można się zastanawiać, a tak to wg mnie nie ma za bardzo nad czym. 400 zł to sporo kasy, ale jak już ktoś pakuje się w Intela to wolałbym przepłacić za i9 9900k, niż za 9700k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam tok rozumowania jak kolega wyżej i popieram jego wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że to zła płyta, ale że taniej można mieć płytę wystarczającą. No ale jak kupił to mniejsza z tym, płyta dobra.

 

Co do 8700k - no i co wyda 1900 zł na 8700k. Za 2350 zł jest i9 9900k. Gdzie tu logika? Co innego jakby 8700k / 9700k kosztował ~ 1600 zł, to wtedy można się zastanawiać, a tak to wg mnie nie ma za bardzo nad czym. 400 zł to sporo kasy, ale jak już ktoś pakuje się w Intela to wolałbym przepłacić za i9 9900k, niż za 9700k :E

 

A kto kupuje nowy 8700k? Których nawet podobno już prawie co nie ma na rynku,

Ja kupiłem uzywkę po skalpie za 1430 zł, co się kręci 5,1ghz, 9900k to już wówczas wtedy przeskok (i piec ktory sie grzeje), a przechodzilem z 8600k bo mi watków brakowalo i zastanawialem sie nad nowym 9900k za 2,1k zł, dopóki nie zaczalem szukac uzywek 8700k i jeszcze ze skaplem znalazlem. Mala negocjacja ceny i dorwalem go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto kupuje nowy 8700k? Których nawet podobno już prawie co nie ma na rynku,

 

Zapewne niejedna osoba, a patrząc po dostępności w sklepach to jakoś problemu z kupnem nie widzę. Na samych morelach mają ponad 30 sztuk na magazynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie,nastapiła zmiana > z 970 evo na ADATA 512GB SX8200 oraz z 9700k na 9900k :thumbup: ,na procka kupujący potrzebuje rachunek,także używki 8700k odpadły.

Na ta chwile mam u siebie :

Msi meg ace z390

pamięci 3200 cl16 ripjaw

cruacial 1tb mx500

oraz chłodzenie Thermalright Macho Rev. B ( mam nadziej że chociaz na stocku utrzyma bestie w rozsądnych temp do czasu kupienia korsarza 360mm)

na szybko udało mi się wygrać aukcje z Palit GTX 770 JetStream 2 GB za 250zł aby móc wogóle złożyć sprzet.

Pozostała obudowa i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z390 AOrus Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Z390 AOrus Pro

Płyta już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko udało mi się wygrać aukcje z Palit GTX 770 JetStream 2 GB za 250zł aby móc wogóle złożyć sprzet.

.

Tylko po co, skoro 9900k ma zintegrowaną kartę graficzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co, skoro 9900k ma zintegrowaną kartę graficzną?

Msi meg ace nie ma wyjść video.A poza tym posłuży do czasu nabycia 2080ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus Pro już ma HDMI także możesz sobie darować tak czy siak.

 

https://proline.pl/koszyk/abcb5226 5600 zł i jak nie podoba się front w Meshify to jest stonowany w Define, dobra pod AiO, pamięci 3333MHz, Aorus Pro no i 9900K.

 

Jak z i7 9700K to tanie https://proline.pl/koszyk/4a3ba2da za 4600 zł gdzie zostaje 2400 już na GPU. Dopłata 1000 zł i jest w sumie RTX 2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety msi ace leci na zwrot,zupełny bajzel jeśli chodzi o wentylatory ,uefi jeszcze ujdzie jednakże to nie to co asus.Jutro zanosze do netpunku.Czyli zostało znaleźć płytę teraz,napewno nie msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste Gigabyte Z390 AORUS PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...