Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TaylorSwift

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam porady odnośnie ulepszenia komputera.

Myślałem nad kupieniem nowego procesora,płyty i ramów, aczkolwiek parę lat się tym nie interesowałem, i szczerze mówiąc nie mam pojęcia co wybrać.

Budżet to ok.2000zł. Komputer ma służyć do gier, ewentualnie dodatkowo do programów takich jak: sony vegas, 3DSMax

Myślałem nad jakimś ryzenem(cena dość mocno kusi) aczkolwiek średnio są polecane jeżeli chodzi o gry.

Z góry dziękuję za rady,

 

Moje podzespoły:

 

I5-2300 2.80GHz

Asus P8P67LE

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit

Thermaltake Smart SE 530W

G.Skill RipjawsX, DDR3, 8 GB,2133MHz, CL9

Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/xw5887xzh - gra jest gratis, cenę odlicz

 

Ryzen w grach dobrze sobie radzi, Intel wypada trochę lepiej ale nie są to duże różnice (porównuję do i5 9400f).

 

Ewentualnie trochę przekraczając budżet:

 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/xwd66zVdJ4

 

i7 8700, to już w ogóle świetna opcja do gier.

 

 

Swoją drogą, to wypadałoby też myśleć powoli nad zmianą karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co według Ciebie byłoby bardziej przyszłościowe? Nie będę kłamał, że raczej rzadko wymieniam podzespoły więc to również ma duże znaczenie.

I drugie pytanie czy jest sens teraz kupować Ryzena, czy nie lepiej poczekać te parę miesięcy na nową generacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zestawów co podałem, to i7 starczy na nieco dłużej bo jest to wydajniejszy procesor. Gdyby to było z kolei starcie i5 9400f (czyli bezpośredniego konkurenta Ryzena) vs Ryzen 5 2600 to powiedziałbym, że lepiej brać Ryzena, z uwagi na więcej wątków (gołe 6 rdzeni z 9400f po czasie może stwarzać problemy w wymagających grach, takie jak obecnie stwarzają procesory 4-wątkowe, jak twój i5).

 

Jeśli ci się nie spieszy, to moim zdaniem warto zaczekać na nowe Ryzeny. Może przez ten czas dozbierasz też do nowej grafiki (np. RTX 2060 za ~ 1600 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba najrozsądniej byłoby zaczekać na 3 generacje AMD.

Ale nie wiem czy jestem aż tak cierpliwy :P

I tutaj pytanie czy 3 generacje będzie kompatybilna z tą płytą główną?

Rozmyślam czy nie kupić tej pierwszej opcji którą zaproponowałeś, i ewentualnie gdy wyjdzie 3 generacja odsprzedać go i kupić coś nowego?(tylko zastanawiam się czy cena używek mocno spadnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3000 ma być kompatybilny z płytami b350/450/x370/x470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...