Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wyklutshone

[Zestaw] 4500zł+monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jakiś czas temu dopytywałem o konkretny zestaw, ale plany nieco się skonkretyzowały i pora zaktualizować to co mogę zakupić.

Komputer 70% czasu używany do grania w FPSy(fortnite,csgo,apex itp) do 8h dziennie, reszta to net+casualowo rpgi.

Jedyne co moge wyciągnąć z aktualnego kompa to 128gb SSD ADATA SU800, dlatego też nie jestem pewnien czy jest sens kupować w tej chwili coś większego, bo nie gram w więcej niż 2 gry na raz, a chwilę mogę przecierpieć z 128.

Ktoś ostatnio wrzucał zestaw zbudowany właśnie za ok. 4500 już z RTX2070(https://www.x-kom.pl/lista/rx1etsvs7), ale nie jestem pewien czy on w stosunku do moich wymagań będzie odpowiedni. Chciałbym, żeby komp był perspektywiczny do rozbudowy na najbliższe lata jeżeli zajdzie taka potrzeba.

 

Co byście zmienili w zestawie podlinkowanym wyżej? Czy będzie on ok do grania?

 

Jeżeli chodzi o monitor to w tej chwili zupełnie się nie orientuję co jest w porządku. Na pewno ma działać w 144hz+24cale(bo 27 do FPS to raczej kiepsko), ale co z perspektywą najbliższych lat i czy ten monitor nie będzie po prostu zaraz przezżytkiem? Czy pchać się w 240hz +rozbudowa kompa w przyszłych latach.

Wpadł mi w oko AOC C24G1 Curved, choć do samego zakrzywienia nie jestem przekonany.

 

Cały zestaw chciałbym zamówić jeszcze w tym tygodniu, dlatego też za pomocne,konstruktywne i konkretne opinie dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest całkiem ok. Zostaje kosmetyka.

 

https://proline.pl/koszyk/21a59927 z zdecydowanie lepszym zasilaczem oraz z lepszym SSD. Jak nie potrzeba wiele miejsca na teraz, to można sobie wrzucić NVME https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx8200-pro-256gb-m-2-nvme-2280-asx8200pnp-256gt-c-p1315006

 

Ten AOC 144 Hz będzie jak najbardziej w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić, kwestia tego kiedy zadebiutują nowe konsole. Ale myślę, że 2 lata spokojnie na wysokich detalach pograsz (obecnie ultra). Choć oczywiście nie oczekuj, że w każdej najnowszej grze wyciągniesz te ~ 150 fps żeby w pełni wykorzystać monitor 144 Hz, no ale nawet jak będzie to 80-90 klatek to i tak płynność sporo lepsza, niż przy graniu na 60 Hz.

 

Za jakiś czas warto będzie pewnie rozważyć wymianę procesora na Ryzena 3000 jak wyjdą, po odsprzedaży obecnego Ryzena to pewnie będzie kwestia dopłaty kilku stówek za sensowny upgarde.

 

Pomyślałbym też nad dopłatą do karty z lepszym chłodzeniem - Gigabyte Gaming, Gainward Phantom, MSI Armor, Palit Jetstream / Palit Gamerock. Windforce to nie jest dobre chłodzenie i jeśli zależy ci na ciszy i niskich temperaturach, to na start trzeba bawić się w regulację krzywej obrotów wentyli i ewentualnie undervolting.

 

Warto by też dokupić lepsze chłodzenie na procesor, np. Fera 3 czy Fortis 3 i pobawić się w podkręcanie CPU. Jak nie od razu, to za jakiś czas.

 

Można też rozważyć czy nie wziąć Intela, np. i5 9400f + ASrock Z370 Pro 4 - w grach fps na ten moment będziesz miał więcej klatek, niż na Ryzenie, ale za te 2-3 lata już może być trochę mniej ciekawie, gdy gry zaczną korzystać z ponad 6 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ale już droższe od MSI czy Samsunga gdzie trzeba dawać około 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na wrzucenie TN Acer KG251QDBMIIPX 240hz? Na FPSach, gdzie pewnie i tak będę zrzucać na niższe detale może wyjść ok. 200fps i może warto wrzucić taką opcję? No i freesync z g-sync podobno w tym przypadku się nie gryzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej może być, tylko tam masz matrycę TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...