Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrzej77777

i5 9400f vs Ryzen 7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Składam nowy komputer, miałem już kupować i5 9400f z płytą msi b360m pro-vd, łącznie 968 zł na morele, ale spojrzałem na ceny ryzenów, i ryzen 7 1700 jest o 50 zł tańszy od tego i5, z najtańszą płytą MSI A320M PRO-VH PLUS, wyjdzie 918 zł. Pytanie - co brać? Czy ta płyta starczy do tego ryzena, czy wypadałoby by wziąć lepszą, np. MSI B450 GAMING PLUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepszy jest i5, do wielowątkowych aplikacji Ryzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen niby bardziej przyszłościowy (ale fxy też takie miały byc), jakbyś trochę lepsza płytę kupił to i OC jakieś byś zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen niby bardziej przyszłościowy (ale fxy też takie miały byc), jakbyś trochę lepsza płytę kupił to i OC jakieś byś zrobił.

 

nie ma co porównywać tych paździezy FX bo nawet ryzen 1200 jest wydajniejszy od fx8130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ryzena potrzebna jest w miarę poczciwa płyta umożliwiająca wykorzystanie szybkiego ramu. Najtańsza płyta się do tego nie nadaje, pomijając już fakt czy taki ryzen by jej nie zamęczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier lepszy jest i5, do wielowątkowych aplikacji Ryzen.

 

thumbup.gif Do kręcenia ryzena, który w grach i tak będzie odstawać potrzeba lepszej(droższej) płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szybkiego RAMu, przynajmniej 3000 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i5 9400f był po 900PLN lepszą opcją był ryzen 1700 za 640PLN. teraz jak i5 jest za 750PLN lepiej brać i5, do gier ofc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier nadal lepiej i5 9400F albo nawet R5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma z temperaturami?

 

Jest jakieś porównania temperatur kilku procesorów na tym samym chłodzeniu?

 

I czy macie jakieś testy R7 1700 kontra i5 8400/9400 w kilku grach? Najczęściej do R5 2600 porównują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen jest bardziej opłacalny i przekrojowo wydajniejszy. Przy takich cenach jak obecnie Intela warto brać tylko wtedy, gdy szczególnie potrzebujemy wysokiej wydajności jednowątkowej (ale w takim przypadku potrzebny z reguły jest model z K).

 

@Szambo

Nie wiadomo, nikt tego rzetelnie nie porównuje. Mierzenie temperatury wbudowanym czujnikiem i jeszcze porównywanie tego z procesorami innego producenta to jak sprawdzanie stabilności napięć zasilacza software'em albo w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko.

 

To cenna dla mnie informacja. Wiem, że Intel oczywiście zjada mniej papu, ale niekonicznie odbija się potem na temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak c ciekawości: do czego Ci taka informacja? Kluczowy jest właśnie pobór prądu, bo przekłada się on wprost na oddawanie ciepła do otoczenia, obciążenie zasilacza i rachunek za prąd. Temperatura ma znaczenie tylko dla oc, i to raczej takiego powyżej granicy rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak c ciekawości: do czego Ci taka informacja? Kluczowy jest właśnie pobór prądu, bo przekłada się on wprost na oddawanie ciepła do otoczenia, obciążenie zasilacza i rachunek za prąd. Temperatura ma znaczenie tylko dla oc, i to raczej takiego powyżej granicy rozsądku.

Zależy mi na tym, żeby podzespoły były jak najchłodniejsze, bo mam małą puszkę.

 

Intele mają problem z oddawaniem ciepła do otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu procesorach to nie będzie żaden problem. Kiedy głównym problemem jest odbieranie ciepła, przewiewność obudowy ma drugorzędne znaczenie. Znaczenie ma za to pobór prądu, bo to on będzie "generował" ciepło akumulujące się w małej obudowie i podgrzewające wszystko wywnętrz. No ale Ryzen 1700 ma domyślne TDP 65W, więc też będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym bardziej się dokształcić.

 

Zawsze spoglądałem na to jakie temperatury osiąga procesor.

 

Obecny i5 4460 ma 84 TDP. Czy to oznacza, że po wymiania na Ryzen 1700 bądź i5 9400F moja obudowa trochę "schłodnieje"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, w praktyce nie ;) i5-4460 ma zawyżony współczynnik TDP w stosunku do rzeczywistego poboru, poza tym w tych 84W mieści się też pobór zintegrowanej grafiki. Jeśli nie zamierzasz podkręcać to nie masz żadnych powodów do obaw biorąc Ryzena 1700, czy Core i5 9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź płytę B450M Mortar (ma dobre chłodzenie sekcji zasilania) i taniego Ryzena 1700. Za pół roku zmień procesor na Ryzena z serii 3000, które wyjdą w okolicach czerwca/lipca. Zapowiada się spory skok wydajnościowy, spora obniżka zapotrzebowania na prąd. Nawet podstawowy procek powinien dać sporego kopa. Pamiętaj, że Ryzena możesz podkręcić, a Intela nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat nad i5 vs ryż. Można kupić proca od amd tylko że trzeba i tak wydać 700pln i potem co? Pieniądze wydane i trochę głupio tracić na darmo kilka setek, jeśli mamy zamiar wymieniać procka za kilka miesięcy i jakoś mi się nie wydaje że nowa generacja to będą ceny obecnego r5 1600x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ryzen 1700 to dużo lepszy wybór, ale w grach "cyferkowo" będzie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat nad i5 vs ryż. Można kupić proca od amd tylko że trzeba i tak wydać 700pln i potem co? Pieniądze wydane i trochę głupio tracić na darmo kilka setek, jeśli mamy zamiar wymieniać procka za kilka miesięcy i jakoś mi się nie wydaje że nowa generacja to będą ceny obecnego r5 1600x.

R5 1600X nie, ale 8R/16W za 750 zł jest jak najbardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...