Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stertyr

[2500zł] laptop do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy poszukuje laptopa do pracy. Głównie strony internetowe typu allegro etc. Czasem do obejrzenia filmu.

Gry nie są brane pod uwagę, więc może być tylko karta zintegrowana.

Laptop nie będzie również wykorzystywany do bardzo dużego obciążenia różnymi programami.

Zależy mu głównie na szybkości działania, czyli na pewno jakiś ssd M2.

Dobrze by było gdyby laptop trochę posłużył, więc dużym atutem będzie sama jakość wykonania jak np wytrzymała obudowa, ekran, klawiatura etc.

2500zł to jest absolutny max.

 

Co sądzicie o takiej opcji z SSD? https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-330-15ikbr-81de01yfpb-8-gb-ram-256-gb-ssd-5296863/?fbclid=IwAR01vyRslU_CYTkoFdc0rjhmWfRWGx_xiaD9JXSSie1xUzT_W_Dpzi3bqV4

Nie wiem czemu, ale link usuwa sam sklep. Specyfikacja: Laptop Lenovo IdeaPad 330-15IKBR (81DE01YFPB) 8 GB RAM/ 256 GB SSD/,Intel Core i5-8250U, Cena : 2 349,77 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2550zł jest np. taki Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/120/Win10 Szary, z matową matrycą FHD IPS i 4-ro rdzeniowym procesorem AMD. Co prawda jest tu 120GB dysk SSD, ale wolne złącze m.2 pozwoli na montaż kolejnego dysku w przyszłości. Względem podanego wcześniej modelu 330 jest tu więc lepsza matryca, aluminiowa obudowa oraz możliwość instalacji w sumie dwóch dysków. W cenie jest też system oeperacyjny Windows 10.

 

Nieco taniej dostanie natomiast:

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD+1TB/Win10 za 2499zł

Już z dwoma dyskami, matrycą FHD. Reszta specyfikacji jest b.podobna, chociaż nie ma tu aluminiowej obudowy.

P.S. Jeżeli nie potrzebuje dwóch dysków, to 100zł taniej jest wersja tylko z 256GB SSD: ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD/Win10 za 2399zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno amd? Nigdy nie miałem przekonania do amd, od zawsze intel. Po za tym słyszałem, że wydajność może i jest ok, ale strasznie się grzeją.

Po za tym nie potrzebuje on karty graficznej, dlatego nie lepszy byłby w tym wypadku intel z tylko jedną, zintegrowaną kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Huawei Matebook 14D z AMD Ryzen 2500U, 8Gb Dual Channel i z dyskiem SSD 256GB.

Laptop jest bardzo szybki i wydajnościowo jest na tym samym poziomie co wersja z I5 i GTX 1050.

Sam mam tego laptopa od kilku dni i jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Huawei Matebook 14D z AMD Ryzen 2500U, 8Gb Dual Channel i z dyskiem SSD 256GB.

Laptop jest bardzo szybki i wydajnościowo jest na tym samym poziomie co wersja z I5 i GTX 1050.

Sam mam tego laptopa od kilku dni i jestem mega zadowolony.

No ale karta graficzna jest mu kompletnie zbędna, więc może lepszy byłby zamiast niej szybszy procesor, albo ssd o większej pojemności? Niestety kompletnie nie mam pojęcia o amd, bo nigdy nie użytkowałem. Każdy laptop ma radeona?W przypadku intela jest to albo intel + geforce, albo sam intel. Nie lepiej kupić lepszego intela bez karty? Laptop wygląda spoko, tylko kompletnie nie mogę znaleźć przekonania do amd, może dlatego, że od dziecka intel :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale karta graficzna jest mu kompletnie zbędna, więc może lepszy byłby zamiast niej szybszy procesor, albo ssd o większej pojemności? Niestety kompletnie nie mam pojęcia o amd, bo nigdy nie użytkowałem. Każdy laptop ma radeona?W przypadku intela jest to albo intel + geforce, albo sam intel. Nie lepiej kupić lepszego intela bez karty? Laptop wygląda spoko, tylko kompletnie nie mogę znaleźć przekonania do amd, może dlatego, że od dziecka intel :P.

 

Tu masz test

 

https://www.purepc.pl/notebooki/test_huawei_matebook_d14_amd_ryzen_mobile_w_atrakcyjnej_cenie

 

A tu wersja z 480SSD

 

https://allegro.pl/oferta/laptop-huawei-matebook-d-ryzen-5-8gb-480ssd-win10-7859835955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale karta graficzna jest mu kompletnie zbędna, więc może lepszy byłby zamiast niej szybszy procesor, albo ssd o większej pojemności? Niestety kompletnie nie mam pojęcia o amd, bo nigdy nie użytkowałem. Każdy laptop ma radeona?W przypadku intela jest to albo intel + geforce, albo sam intel. Nie lepiej kupić lepszego intela bez karty? Laptop wygląda spoko, tylko kompletnie nie mogę znaleźć przekonania do amd, może dlatego, że od dziecka intel :P.

 

Nie każdy model ma AMD, choć Huawei matebook 14 to bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2599 zł

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD 2699 zł

Matryca FULL HD IPS lepsze kąty widzenia, przyzwoite wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki, podświetlana klawiatura, procesor AMD ryzen 5 jest na poziomie i5U 8 generacji, dodatkowo posiada wydajniejszą kartę zintegrowaną, lecz jest mniej energooszczędny choć ten model i tak posiada dobre wyniki działania na baterii z tym procesorem.

 

Choć druga sprawa że to takiego użytkowania nie jest potrzebny 4 rdzeniowy procesor.

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/480SSD/Win10 FHD 2499 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i autor aktualnie nie potrzebuje 4-ro rdzeniowego procesora, ale skoro można w tym budżecie dostać laptopa z takim CPU, to moim zdaniem warto go wybrać. Z i3 to spokojnie dostanie tańszego laptopa np.:

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/240SSD/Win10 FHD IPSza 2399zł

Z matową matrycą FHD IPS, aluminiową obudową, obsługą do 32GB pamięci ram oraz z możliwością instalacji kolejnego dysku SSD na złączu m.2. Poza tym jest tu też podświetlana klawiatura, a do tego waga jest stosunkowo nieduża (1,76kg).

Za 100zł więcej jest wersja z dwoma dyskami: Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/240SSD+1TB/Win10 FHD IPS za 2499złJak widać wybór laptopów z i3 jest całkiem spory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2550zł jest np. taki Lenovo Ideapad 330s-15 Ryzen 5/8GB/120/Win10 Szary, z matową matrycą FHD IPS i 4-ro rdzeniowym procesorem AMD. Co prawda jest tu 120GB dysk SSD, ale wolne złącze m.2 pozwoli na montaż kolejnego dysku w przyszłości. Względem podanego wcześniej modelu 330 jest tu więc lepsza matryca, aluminiowa obudowa oraz możliwość instalacji w sumie dwóch dysków. W cenie jest też system oeperacyjny Windows 10.

 

Nieco taniej dostanie natomiast:

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD+1TB/Win10 za 2499zł

Już z dwoma dyskami, matrycą FHD. Reszta specyfikacji jest b.podobna, chociaż nie ma tu aluminiowej obudowy.

P.S. Jeżeli nie potrzebuje dwóch dysków, to 100zł taniej jest wersja tylko z 256GB SSD: ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/8GB/256SSD/Win10 za 2399zł

 

Ten Asus ma aluminiową obudowę z tego co xkom przedstawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus ma aluminiową obudowę z tego co xkom przedstawia

 

Racja, mój błąd (pomyliłem go z Asusem z i5, której takowej obudowy nie posiada), ale lepiej w tą stronę lol2.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15-cali do oglądania filmów też może być, aczkolwiek zastanowiłbym się nad większym Aspire 17". Różnica w cenie nie jest duża, więc myślę, że dopłata do większego Aspire jest warta rozważenia.

 

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/240/Win10 FHD IPS - 2649zł

Matowa matryca IPS FULLHD z dobrymi kolorami i kątami widzenia, solidne wykonanie (aluminiowe wnętrze).

 

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/120+500/Win10 FHD IPS - 2649zł

Jak potrzebujesz więcej miejsca na dysku, to w tej samej cenie jest również wersja z dwoma dyskami SSD 120GB + 500GB HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aspire ma matrycę IPS z lepszymi kątami widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...