Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

poszukiwaczprawdy

RTX 2060 czy RTX 2070 - czy warto dopłacać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy jak np. chcę kupić RTX 2060 to warto dopłacać do jakiegokolwiek RTX 2070? Np. z MSI RTX 2060 GAMING Z 400zł dopłacić do Gigabyte RTX 2070 Gaming? Czy jest to w ogóle opłacalne?

Procek to i5 8600k a monitor to AOC C27G1 Full HD 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprwdzic na YT jaka wydajnosc karty oferuja i czy taka jest ci potrzebna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprwdzic na YT jaka wydajnosc karty oferuja i czy taka jest ci potrzebna ;)

 

Widzę,że jest czasami różnica z ok. 20fps. Z jednej strony chciałbym kartę na dłużej a z drugiej czy warto dopłacać 400zł dla 20fps? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod 144 Hz to 20 fps więcej to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2080/2070 a teraz 2060, monitor FHD. Karta bardzo dobrze sobie radzi w tej rozdzialce. DO 144FPS to i 2080 moze byc malo. 400zl to sporo kasy i mozna ew zainwestowac w lepszy procesor badz szybkie ramy. Do jakiego konfigu ta karta oraz co masz obecnie za GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2080/2070 a teraz 2060, monitor FHD. Karta bardzo dobrze sobie radzi w tej rozdzialce. DO 144FPS to i 2080 moze byc malo. 400zl to sporo kasy i mozna ew zainwestowac w lepszy procesor badz szybkie ramy. Do jakiego konfigu ta karta oraz co masz obecnie za GPU?

 

Powiem tak,miałem MSI GTX 1050 Ti GAMING X którą sprzedałem i obecnie używam Intel UHD 630, no i chcę wymienić kartę na nie wiem którą bo hajsy na MSI RTX 2060 GAMING Z będą na pewno a jakby się jeszcze na RTX 2070 znalazło to 400zł to było bo by ok.No i mam ten nieszczęsny zasilacz Antec VP500W(który został po starym PC) ,który nie wiem czy by mi na RTX 2070 pozwolił,chociaż pytałem się o to Blacka wczoraj na live i powiedział ,że "da radę ale nie jest to zasilacz na dłuższą metę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w fps'y w których nie maksujesz ustawień graficznych to RTX 2060 wystarczy.

Ale w innych gierkach typu Wiesiek, Rise of tomb raider nie licz na stałe 144 klatki przy maksymalnych nastawach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby co choć czwartą gre było te 20 to by było dobrze.Jak po oglądasz filmy gdzie porównywano ,1%Low fps to zobaczysz tylko 10 średnio klatek.I mówimy tu seria do serii.Zależy po co ci ta karta.Ale 2070 jest uznawana na styk do 60fps do 1080P.I jedną z bardziej nie opłacalnych kart zaraz po 2080.Jeśli liczyć na okragło z serii 2060 za 1550zł do 2070 za 2400zł i to do głośnej karty.To przelicz sobie ile kosztuje cię klatka.Wszystko zależy po co i do czego.......

 

Do gier i żeby starczyła na jak najdłużej.

 

Jak grasz w fps'y w których nie maksujesz ustawień graficznych to RTX 2060 wystarczy.

Ale w innych gierkach typu Wiesiek, Rise of tomb raider nie licz na stałe 144 klatki przy maksymalnych nastawach graficznych.

 

To doskonale wiem ale jakby było nawet ok ~100fps to byłoby (znowu,powtarzam się) ok no i jeszcze mój monitor ma freesync'a który działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz 2060.

Dopłacanie "ileś" do kolejnego modelu ma sens. Ale tak dopłacać to można w nieskonczoność do modelu wyżej i dojść do 2080 Ti ;)

Poszukaj i popatrz na wykresy, jeśli nie polskie to angielskie. Tylko nie kanały typu "testing games".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby co choć czwartą gre było te 20 to by było dobrze.Jak po oglądasz filmy gdzie porównywano ,1%Low fps to zobaczysz tylko 10 średnio klatek.I mówimy tu seria do serii.Zależy po co ci ta karta.Ale 2070 jest uznawana na styk do 60fps do 1080P.I jedną z bardziej nie opłacalnych kart zaraz po 2080.Jeśli liczyć na okragło z serii 2060 za 1550zł do 2070 za 2400zł i to do głośnej karty.To przelicz sobie ile kosztuje cię klatka.Wszystko zależy po co i do czego.......

 

Ps.Akurat jestem na czasie oglądania filmików na youtubie i powiem ci 75% tych filmów robiły dzieci dla dzieci.Poprzestawiane nie równe filmy,inne configi,inne ustawienia.Testowanie na dziwnych rozdziałkach z po ustawianymi suwaczkami.Co jak co ale na youtuba to ty kolego nie patrz.Chyba że poglądowo przez palce.Kit goni tam kit.

Tobie powinni dac od razu bana za pisanie glupot bo o ile twoje posty potrafia rozbawic to pisanie klamst juz nie. " 2070 karta na styk do 1080p" :E Uznawana przez kogo, swietego mikolaja?? :lol2: Prosze nie pisz takich klamst ;)

 

Widzę,że jest czasami różnica z ok. 20fps. Z jednej strony chciałbym kartę na dłużej a z drugiej czy warto dopłacać 400zł dla 20fps? :question:

 

Masz tu czarno na bialym bez czytania niestworzonych rzeczy, ocen sam i zdecyduj:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KP71IBNjjm0

 

https://www.youtube.com/watch?v=JrW_brHNt_4

 

Powiem tak,miałem MSI GTX 1050 Ti GAMING X którą sprzedałem i obecnie używam Intel UHD 630, no i chcę wymienić kartę na nie wiem którą bo hajsy na MSI RTX 2060 GAMING Z będą na pewno a jakby się jeszcze na RTX 2070 znalazło to 400zł to było bo by ok.No i mam ten nieszczęsny zasilacz Antec VP500W(który został po starym PC) ,który nie wiem czy by mi na RTX 2070 pozwolił,chociaż pytałem się o to Blacka wczoraj na live i powiedział ,że "da radę ale nie jest to zasilacz na dłuższą metę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procek to i5 8600k a monitor to AOC C27G1 Full HD 144hz

 

1 post ;p

 

Do 1080p RTX 2060 starczy , ale jak wyżej > w kilku produkcjach może braknąć VRAM na ultra :P

 

Kolega kupił :

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2070-windforce-8gb-gddr6-gv-n2070wf3-8gc-p1303647

 

i ma max 65 [°C] na GPU w dobrze wentylowanej obudowie i jest zadowolony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt moje niedopatrzenie :lol2: To spokojnie starczy do 2070 procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windforce powyżej ma średnią kulturę pracy i często można napotkać problem "piszczenia cewek".

Możesz wziąć coś lepszego np. MSI Gaming Z - https://www.x-kom.pl/p/473669-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6gb-gddr6.html

Jeszcze jest opcja FE od Nvidii, która jak na FE miażdży takiego Ventus'a od MSI, Gigabyte'a i Palita - https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bierzesz ale twoj bełkot mnie nie interesuje ;) Topowi testerzy z calego swiata pokazuja swoje testy, na ktorych sa czarno na bialym fpsy i to mi wystarcza oraz autorowi pytania tez. Reszte twoich wypocin traktuje jako humorystyczna ciekawostke. Wole ogladac "dziecinne testy" niz czytac dziecinne wypowiedzi :E

 

Windforce powyżej ma średnią kulturę pracy i często można napotkać problem "piszczenia cewek".

Możesz wziąć coś lepszego np. MSI Gaming Z - https://www.x-kom.pl/p/473669-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6gb-gddr6.html

Jeszcze jest opcja FE od Nvidii, która jak na FE miażdży takiego Ventus'a od MSI, Gigabyte'a i Palita - https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060/

Wczoraj oddalem Gaming Z bo piszczaly cewki ;) Zadna firma oraz model karty nie daje gwarancji na piszczace cewki, loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się dopne, że zarzucasz mu czytanie "bełkotu marketingowego" a sam mówisz, aby pooglądał "topowych youtuberów", którzy robią materiały sponsorowane i jednocześnie ten bełkot tworzą (nie mówię że wszyscy), więc sam sobie zaprzeczasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się dopne, że zarzucasz mu czytanie "bełkotu marketingowego" a sam mówisz, aby pooglądał "topowych youtuberów", którzy robią materiały sponsorowane i jednocześnie ten bełkot tworzą (nie mówię że wszyscy), więc sam sobie zaprzeczasz.

Jest wiele kanalow bardzo dobrych ktore robia porzadne materialy i ja nie podaje konkretnych, wystarczy ogladnac kilka i wyciagnac wnioski. Jak juz zarzucasz te sponsororwane to wez je wskaz i udowodnij. Kolejna sprawa kazda z tych kart mialem i tesotwalem wiec poza testami z neta mam swoja wiedze praktyczna. Te teorie o sponsorowanych kanalach to kraza jak legendy od dawna tylko nikt nie potrafi nic udowodnic ;) Zreszta ty chyba nie myslisz ze ja jego wypowiedzi traktuje powaznie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten człowiek nie potrafi nawet normalnie pisać, po wielokrotnym zwróceniu mu uwagi. Z kim wy dyskutujecie? Z człowiekiem który uważa się za eksperta?

 

Normalnie nie potrzebuje pomocy w PC bo wiem bardzo ale to bardzo dużo.

 

szczerbaty.gif

 

Pisanie, że 2070 jest na styk do 1080p do ewidentny brak podstawowej wiedzy w tym temacie. Jeśli ta karta ledwo wystarczy do najbardziej popularnej rozdzielczości, to ja szczerze współczuję ludziom, którzy mają mniej wydajny sprzęt. Wychodzi na to, że do 1080p nie ma sensu kupować kompa taniej niż za 5-6k. No chyba, że kupimy używaną 1070 z koparki z rekomendacją hary76.

 

@poszukiwaczprawdy

Nie wiem gdzie dorwałeś 2070 która jest droższa o 400zł od 2060 (Gaming), ale jeśli masz jakąś okazję to może warto dopłacić ze względu na monitor z którego korzystasz. 144fps w każdej grze nie będzie, tym bardziej nie z tą i5, ale jakąś korzyść będziesz mógł z tego wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten człowiek nie potrafi nawet normalnie pisać, po wielokrotnym zwróceniu mu uwagi. Z kim wy dyskutujecie? Z człowiekiem który uważa się za eksperta?

 

 

szczerbaty.gif

 

Pisanie, że 2070 jest na styk do 1080p do ewidentny brak podstawowej wiedzy w tym temacie. Jeśli ta karta ledwo wystarczy do najbardziej popularnej rozdzielczości, to ja szczerze współczuję ludziom, którzy mają mniej wydajny sprzęt. Wychodzi na to, że do 1080p nie ma sensu kupować kompa taniej niż za 5-6k. No chyba, że kupimy używaną 1070 z koparki z rekomendacją hary76.

 

@poszukiwaczprawdy

Nie wiem gdzie dorwałeś 2070 która jest droższa o 400zł od 2060 (Gaming), ale jeśli masz jakąś okazję to może warto dopłacić ze względu na monitor z którego korzystasz. 144fps w każdej grze nie będzie, tym bardziej nie z tą i5, ale jakąś korzyść będziesz mógł z tego wyciągnąć.

 

Tylko mam do wyboru albo RTX 2060 i lepszy zasilacz albo upchać RTX 2070 do mojego obecnego PSU Antec VP500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zasilacza bałbym się podpinać zarówno 2060 jak i 2070. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz ma 40A wiec powinien spokojnie starczyc aczkolwiek osobiscie pokusilbym sie o lepszy model robiac oc kary i przykladowo procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz ma 40A wiec powinien spokojnie starczyc aczkolwiek osobiscie pokusilbym sie o lepszy model robiac oc kary i przykladowo procka.

Co prawda nie jest to żadna czarna lista, ale zasilacz nie jest zbyt pewny dla takiego sprzętu jaki ma OP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry ale muszę bo bym sobie nie darował tej obrazkowej zabawy.Trzymajcie mnie ludzie. ;) Drogie dziecko skoro lubisz filmy i obrazki to zapewne w mig wyłapiesz tutaj nie jasności i nie ścisłości. W tym filmie jest ich parę.Pierwszy lepszy o czym ja w ogóle mówię.Powiedz mi Jest 2070??? Jest 1080P??? Trzymie ta karta Grala w GRACH czyli 60fpsów.A na siłe da sie jeszcze do tego dowalić.Kolego przekopałem tyle filmów by znaleźć fpsy TOTAL WARA i prawdę o klatkach.Że twoje bajowe filmy na youtubie sa tylko i aż poglądowe.Sekunde zajęło mi pokazanie ci jak 2070 radzi sobie na full z pierwsza lepsza nową grą.Przykro mi jeśli rozbiłem twoje marzenie o 2070 ,zielona marketingowa bańka bełkotliwego gościa w skórze pękła.Mnie w klipy nie zrobisz bo przeżuciłem cały fpsowy świat filmów i stronek.Ale jak się ogląda testy NA przykładowo benchamrku.I co jak z tym gralem opisz swoje wrażenia jak 2070 trzyma stałe 60 fpsów!!!!! A sa lepsze kwiatki zapewniam cie.Miał byś opad kopary do ziemi co ta karta wyrabia.

XDDD Wrzuciłeś filmik na którym gościu ma odpalone RT na Ultra. Wiedziałem że tak zrobisz. I wg. ciebie z tego powodu 2070 to karta na styk do 1080p? Przecież na rynku są jedynie 3 gry z implementacją RT na DXR, w dodatku korzyść płynąca z RT w dwóch tytułach jest mocno dyskusyjna. I ty nadal uważasz, że masz ogromną wiedzę? Przecież ty naciągasz fakty pod swoje widzimisię. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega sie tylko osmieszyl ale przymkne na to oko ;) Wybral jeden tyt na max ustawieniach Extreme plus RT Ultra, ktory potrafi zajechac kazda karte i uwaza sie za znawce gdzie wgl w temacie DXR nie byl brany pod uwage. Ocenianie karty na podstawie jednej gry i to RT :E Reszta gier sie nie liczy bo kazdy gra tylko w metro :D Ja tam tego pana w czarnej skorze uwielbiam i lubie zostawiac u niego pieniazki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDD Wrzuciłeś filmik na którym gościu ma odpalone RT na Ultra. Wiedziałem że tak zrobisz. I wg. ciebie z tego powodu 2070 to karta na styk do 1080p? Przecież na rynku są jedynie 3 gry z implementacją RT na DXR, w dodatku korzyść płynąca z RT w dwóch tytułach jest mocno dyskusyjna. I ty nadal uważasz, że masz ogromną wiedzę? Przecież ty naciągasz fakty pod swoje widzimisię. lol2.gif

Wrzuć go na czarną i pozbędziesz się dziecka :)

 

Jeśli różnica w cenie jest mała, to warto dorzucić oczywiście do drożej karty, za parę lat sprzedaż kartę drożej, albo weźmiesz i7 i karta rozwinie skrzydła. 2060 jest okay na teraz, 2070 ma odrobinę przyszłości.

 

Koleś widziałem parę razy jak udzieliłeś tu fachowej porady :lol2: .Już się nawet nie chciałem wtrącać.Ale będąc a widzę że jesteś laikiem i to do tego burackim typowym forumowym cwaniaczko chamem"Przecież ten człowiek nie potrafi nawet normalnie pisać, po wielokrotnym zwróceniu mu uwagi. Z kim wy dyskutujecie? Z człowiekiem który uważa się za eksperta?"Bierze mnie poprostu litość.Kolo ja mam dostęp do całego sprzetu bo składam ludziom kompy i ludzie informuja mnie o problemach.Jak chcesz sie przekrzykiwać na obrazkową wiedze cwaniaczku.To walnij kaska na stół.A ja ci po udowadniam małe co nie co.I podstawowa zasada koleś.Jak się wpieprzasz miedzy wódkę a zakąskę,to zorientuj się o co w ogóle biega.Co za kids jzas. :E No nic Panie z Polskiego,Pogratulować wiedzy i fachowości :D

Boję się o kompy które składasz ludziom :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hary76

A może odniesiesz się jakoś do swojej wtopy z twierdzeniem, że 2070 jest na styk do 1080p? lol2.gif Bo póki co więcej dowiedziałem się o sobie niż o tych słabych kartach.

 

Boję się o kompy które składasz ludziom  :lol2:

Pewnie składał gotowce na Allegro na zasilaczach Deer. szczerbaty.gif

 

Przynajmniej można się pośmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...