Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spoxster

[Zestaw] Pod GRY 4K I9 9900K vs I7 9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pewnie podobnych tematów na tym forum było multum, jednak pod tym konkretnym zestawem ich nie widziałem stąd moje pytania, proszę o wyrozumiałość nie jestem specem, dlatego się tu pojawiłem.

 

 

Chciałbym zmodernizować swój aktualny PC, w 99% jest wykorzystywany do grania tylko w 4K i interesuje mnie możliwie jak najmocniejszy zestaw (w realnej cenie) aby móc grać na ultra 4K przy 60 fps. Procek chcę podkręcić do 5 ghz. Poniżej wklejam mój aktualny zestaw, a poniżej to nad czym się waham. Pogrubione części chcę przenieść do nowego zestawu, jeśli nie będą Waszym zdaniem 'pasować' lub przyda im się upgrade, to proszę o informację.

 

 

Aktualny zestaw:

 

Procesor I7 6700K podkręcony do 4,6 ghz

Chłodzenie be quiet! Dark Rock 3

Płyta główka asus maximus VIII Hero

Grafika RTX 2080 TI AORUS

Ram 4 kości HyperX Predator 3200mhz 4 gb

Zasilacz 750W Black Edition XTR XFX

Obudowa Obudowa Ravcore Goliath

 

Do wymiany więc procesor, płyta główna, chłodzenie i obudowa

 

Nowy zestaw:

 

Procesor I7 9700K lub I9 9900K (przy 9900K się naczytałem o wysokich temperaturach po OC przy 5 ghz i się waham)

Chłodzenie Wodne NZXT Kraken X72 360 mm

Płyta główna GIGABYTE Z390 AORUS MASTER lub GIGABYTE Z390 AORUS XTREME lub Asus ROG MAXIMUS XI HERO WI-FI DDR4 SATA3 USB3.1 lub MSI MEG Z390 GODLIKE - kolejność nie jest przypadkowa, pytanie czy warto płacić 2500 za płytę główną.

Obudowa Obudowa be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV. 2 lub Thermaltake LEVEL 20 GT ARGB E-ATX TG lub Cooler Master Cosmos C700M - kolejność również nie jest przypadkowa i jak powyżej, czy warto płacić 2k za obudowę? Zależy mi, aby był w niej jak najlepszy przepływ powietrza, ale też wygląd ma znaczenie.

 

 

Nie chcę odrzutowca jeśli chodzi o coolerki w obudowie, ale zależy mi na jak największej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc bierz 9900k, 9700k bym nawet nie rozważał za obecną cenę. Jeden i drugi ma wysokie temperatury po OC, zresztą przy 4K to równie dobrze można wziąć tańszego Ryzena bo to nie proc jest ograniczeniem w tej rozdziałce tylko grafika.

 

Płyta Aorus Master, wydawanie więcej kasy uważam za głupotę skoro to i tak praktycznie martwa podstawka i nic więcej już tu pewnie nie wsadzisz powyżej 9900k.

 

Co do budy, to widzę ten Cooler Master z ~ 1300 stoi a nie 2K. Jak ci się podoba to można brać, wiadomo że tu dopłacasz za kosmiczny wygląd, ale jakość wykonania i możliwości też najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

A 6700k z tymi ramami nie daje rady w 4k?

Ze wszystkich testów na necie wynika, że 60fps procek utrzyma.

Może coś z pamięciami nie tak? W końcu 4 kości a nie 2.

 

9700 to jest 8/8 ale wydajność rdzenia taka jak w 6700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc bierz 9900k, 9700k bym nawet nie rozważał za obecną cenę. Jeden i drugi ma wysokie temperatury po OC, zresztą przy 4K to równie dobrze można wziąć tańszego Ryzena bo to nie proc jest ograniczeniem w tej rozdziałce tylko grafika.

 

Płyta Aorus Master, wydawanie więcej kasy uważam za głupotę skoro to i tak praktycznie martwa podstawka i nic więcej już tu pewnie nie wsadzisz powyżej 9900k.

 

Co do budy, to widzę ten Cooler Master z ~ 1300 stoi a nie 2K. Jak ci się podoba to można brać, wiadomo że tu dopłacasz za kosmiczny wygląd, ale jakość wykonania i możliwości też najwyższa półka.

 

 

Ryzer niestety odpada, nie moja bajka.

 

Co do obudowy, to Cooler ( Cooler Master Cosmos C700M Big Tower) kosztuje 1988 zl najmniej, moze patrzyłeś jakąś inną, dlatego pytanie czy warto wywalać tyle pieniędzy na taką obudowę

 

A 6700k z tymi ramami nie daje rady w 4k?

Ze wszystkich testów na necie wynika, że 60fps procek utrzyma.

Może coś z pamięciami nie tak? W końcu 4 kości a nie 2.

 

9700 to jest 8/8 ale wydajność rdzenia taka jak w 6700k

 

 

Nie napisałem, że nie daje :) jednak nie we wszystkich grach na ultra, są też gry w których są mikro przycięcia. Co do proca, skoro 9700 jest podobne do 6700, to lepiej wziąć 9900k? A co z płytą główną? Słyszałem opinie, że gigabyte jest teraz słaby i lepiej idzie im obkładanie płyt ledami niż czym innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, spojrzałem na C700P.

 

Czy warto wydać 2k na obudowę, to nie wiem - ja bym tyle nie wydał, bo świetną budę można mieć za ~ 600 zł, a bardzo dobrą za 350 zł. Raczej ciężko będzie znaleźć wielu użytkowników którzy odpowiedzą ci na to pytanie. Poczytaj testy i sam pomyśl, na pewno buda niecodzienna i za tę niecodzienność też się dopłaca. Jeden lubi kupić biurko za 10 tysięcy, inny słuchawki za 4 koła, a kto inny może wydać 2 koła na obudowę i nie widzę w tym niczego złego jeśli masz taką zajawkę ;)

 

Co do płyt - akurat w przypadku płyt Z390 to Gigabyte przygotowało chyba najbardziej sensowne propozycje. Od taniego Z390 Gaming X, po droższego Z390 Aorus Pro czy wspomnianego Aorus Master - w swoich cenach to w zasadzie najlepsze wybory. Oczywiście inni producenci też mają ciekawe propozycje, ale już niekoniecznie tak dobrze wycenione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Obudowa kwestia gustu. Podoba się to podoba. Koniec.

 

Co do procka jak miałby wybierać między 8/8 a 8/16 to wybrałbym ten drugi z tym, że jak pisałem. Sprawdź sobie w MSI AB obciążenie proca w grach czy faktycznie proc nie wyrabia.

4k 60kl vsnc. Ze wszystkich testów wynika, że da rade utrzymać 60 kl. Są specyficzne gry gdzie nie da rady ale to żaden sprzęt nie da rady (np. WoW).

 

Może być tak, że wydasz ponad 3k zł a problem leżał gdzieś indziej.

Tu masz test.

7700k to to samo co 6700k.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile ty masz tych klatek w 4k? Bo z tego co piszesz to wynika że masz sporo mniej niż 60 klatek.

 

Zainstaluj sobie program msi afterburner i włącz osd, potrzebne jest taktowanie procesora, pamięci, gpu, temperatury itd. Link jak to zrobić. Odpal jakąś gierkę i nagraj shadowplayem wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, spojrzałem na C700P.

 

Czy warto wydać 2k na obudowę, to nie wiem - ja bym tyle nie wydał, bo świetną budę można mieć za ~ 600 zł, a bardzo dobrą za 350 zł. Raczej ciężko będzie znaleźć wielu użytkowników którzy odpowiedzą ci na to pytanie. Poczytaj testy i sam pomyśl, na pewno buda niecodzienna i za tę niecodzienność też się dopłaca. Jeden lubi kupić biurko za 10 tysięcy, inny słuchawki za 4 koła, a kto inny może wydać 2 koła na obudowę i nie widzę w tym niczego złego jeśli masz taką zajawkę ;)

 

Co do płyt - akurat w przypadku płyt Z390 to Gigabyte przygotowało chyba najbardziej sensowne propozycje. Od taniego Z390 Gaming X, po droższego Z390 Aorus Pro czy wspomnianego Aorus Master - w swoich cenach to w zasadzie najlepsze wybory. Oczywiście inni producenci też mają ciekawe propozycje, ale już niekoniecznie tak dobrze wycenione.

 

 

Ok w takim razie wezmę 9900K + Aorus Master i zobaczymy,

 

Przy obudowie C700P zastanawia mnie tylko przód - wentylacja obudowy jest tylko na jej krawędziach i zastanawiam się czy to nie zbyt mało, waham się tylko między tym C700P a be quiet! DARK BASE PRO 900 BLACK REV. 2 , 1000 zł różnicy obie mi się podobają zostaje tylko przy nich kwestia wentylacji, chciałbym do jednego czy drugiego dorzucić jakieś dodatkowe coolerki.

 

A co z chłodzeniem wodnym AIO? Warto się w to bawić? Możecie coś polecić? NZXT będzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C700P nie powinno być problemów z wentylacją, te otworki są dość spore. Poza tym z tego co widzę, to ten przedni panel da się ściągnąć więc w razie potrzeby go zdejmujesz i masz front z siatki, a wtedy już wentylacja jest świetna.

 

Dark Base też spoko, ale tam wentylacja raczej będzie nieco gorsza i nie masz opcji jej poprawy w postaci ściągnięcia frontu.

 

Krakena X72 można brać jeśli jesteś w stanie wydać tyle kasy, to bardzo wydajny cooler. Jak chcesz oszczędzić to można wziąć wydajny cooler powietrzny, Noctua NH-D15 - temperaturowo wiele gorzej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C700P nie powinno być problemów z wentylacją, te otworki są dość spore. Poza tym z tego co widzę, to ten przedni panel da się ściągnąć więc w razie potrzeby go zdejmujesz i masz front z siatki, a wtedy już wentylacja jest świetna.

 

Dark Base też spoko, ale tam wentylacja raczej będzie nieco gorsza i nie masz opcji jej poprawy w postaci ściągnięcia frontu.

 

Krakena X72 można brać jeśli jesteś w stanie wydać tyle kasy, to bardzo wydajny cooler. Jak chcesz oszczędzić to można wziąć wydajny cooler powietrzny, Noctua NH-D15 - temperaturowo wiele gorzej nie będzie.

 

 

Ok super dzięki za pomoc, spróbuje z wodnym, bo nigdy jeszcze się tym nie bawiłem :) Jeszcze dwa pytania:

 

-I9 9900K w specyfikacji wpisane jest tryb turbo 5ghz czy tyle on ma bez podkręcenia procka?

-Pamięci ram- lepiej tak jak mam 4x 4gb czy lepiej 2 kości po 8gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile ty masz tych klatek w 4k? Bo z tego co piszesz to wynika że masz sporo mniej niż 60 klatek.

 

Zainstaluj sobie program msi afterburner i włącz osd, potrzebne jest taktowanie procesora, pamięci, gpu, temperatury itd. Link jak to zrobić. Odpal jakąś gierkę i nagraj shadowplayem wyniki.

 

 

Z reguły mam 60, nawet w WOWie mało kiedy spada poniżej, ale np Anthem- tak wiem, że słaba optymalizacja, ale mimo wszystko nawet w Low jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super dzięki za pomoc, spróbuje z wodnym, bo nigdy jeszcze się tym nie bawiłem :) Jeszcze dwa pytania:

 

-I9 9900K w specyfikacji wpisane jest tryb turbo 5ghz czy tyle on ma bez podkręcenia procka?

-Pamięci ram- lepiej tak jak mam 4x 4gb czy lepiej 2 kości po 8gb ?

 

- 5 GHz ma przy obciążeniu 1 rdzenia, przy obciążeniu 8 rdzeni - 4.7 GHz

- lepiej 2x8GB, bo po co brać 4x4 i zapychać sloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...