Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DudeeQ

Jaki RTX 2060?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosto z mostu...

Jaki wybrać model RTX 2060 ?:D

Budżet 1700-1900zł.

Jesli dacie to proszę o argumenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900 zł nie ma co wydawać, MSI Ventus, Palit GamingPro albo Gigabyte z dwoma śmigłami będą ok.

Jeżeli chcesz wypas to MSI Gaming Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupilem GB Aorus Extreme i jestem bardziej zadowolony niz Gaming Z, ktorego zworocilem na piszczace cewki ale tez posiadal gorsze tempy. w GB nie musze ustawiac recznie krzywej wentyli bo sprawuje sie z automatu bardzo dobrze. Jednak to jedna z drozszych wersji 1839zl dalem, do tego masz Metro Exodus ktore mozesz sprzedac lub pograc. W tym modelu GB pozytywnie zaskoczyl czego nie mozna powiedziec o wyzszych modelach. No i karta jest sporo wieksza niz Gaming Z przez 3x 100mm wentyle. gaming Z uwazam tez za dobry model, z tanych masz dobrego Palita.

 

1wC2zpv.jpg

Ula71Co.jpg

vqKbsfM.jpg

vZ3MNjf.jpg

hhDVQjn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jestem nastawiony albo na Gaming Z albo na własnie Aorus Xtreme. Tylko nie wiem czy opłaca się dopłacać do Aorusa... W czym Aorus jest lepszy od MSI? Co może mnie przekonać do kupna Aorusa lub Msi? Czekam na odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus 40zl drozszy, tempy 6-9st nizsze mam na GB, brak problemu z przedmuchem wentyli i cudowna kultura pracy aczkolwiek MSI ma tez bardzo dobra lecz wyzsze tempy, malo istotne ale jednak wizualnie karta podoba mi sie bardziej i wyglada WOW. Gwarancje wlasnie przedluzylem na 4lata czego w MSI nie uswiadczysz, backplate w MSI nie posiada termopadow wiec nie odprowadza ciepla co w GB jak widac miedziana plytka bardzo sprawnie odbiera, byc moze stad roznica temperatur, wiekszy Power Limit MSI 1x8pin, GB 1x8pin+1x6pin. LEDY :D

 

Zawsze posiadalem karty MSI od 1060 az po 2080, ten model GB przekonal mnie bardzo do siebie a jestem dosc wymagajacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI Gaming Z są termopady pod backplate. Osobiście oglądałem ją wczoraj. Oczywiście nie zdejmowałem go (plomba) ale wyraźnie widać, że jest z tyłu PCB w miejscu GPU.

Temp MSI Gaming mogą być o kilka stopni wyższe od najchłodniejszego modelu (ale i tak dalej niskie) dlatego, że wentyle się kręcą na bardzo niskich obrotach i dzięki temu są niesłyszalne. Dla mnie cisza jest ważniejsza niż tych parę stopni. Bardzo duży minus MSI ma jednak u mnie za głośno skwierczące cewki i gwałtownie startujące wentylatory. O ile start wentylatorów można okiełznać, to z cewkami już jest problem.

 

Powiedz mi, jak starują wentylatory w Aorus Xtreme? Płynnie wchodzą na obroty? Słychać je w ogóle? Masz może porównanie do ASUSA ROG Strix, który też ma chwalone, zaawansowane chłodzenie i podobną cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba te termopady w snach widziales :E

 

Karta nie posiada zadnych termopadow na backplate.

 

Tak ma polpasywa i jest bezglosny, nie ma przedmuchu i nie slychac jak startuja, porownania do Strixa nie mam i miec nie bede bo uwazam ze ASUS przegina z cenami kart i nie tylko. Ponad 2k za 2060 to juz jest cyrk. Co do cewek to wlasnie dlatego oddalem MSI bo piszczaly, tutaj trafila mi sie ladna sztuka i problemu nie ma, cos tam slychac ale to jak ucho przyloze do karty i bardziej pompke od krakena slysze. Niestety model premium nie gwarantuje cichych cewek ,nawet na Strixach ludzie narzekaja i jest to wielka loteria.

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_2060_gaming_z_review,5.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=GMtkUs7Fq40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ty chyba te termopady w snach widziales :E

 

Karta nie posiada zadnych termopadow na backplate.

 

Tak ma polpasywa i jest bezglosny, nie ma przedmuchu i nie slychac jak startuja, porownania do Strixa nie mam i miec nie ebde bo uwazam ze ASUS przegina z cenami kart i nie tylko.

 

Nie musisz być niemiły :). Wiem co widziałem, no chyba, że zdejmowałeś backplate w MSI i wiesz, że to nie trmopadad a tylko coś co wygląda jak termopad.

ASUS ROG Strix jest praktycznie w podobnej cenie co AORUS EXTREME. Kosztuje raptem 70 zł więcej a przy tych cenach to nie jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem dosc kulturalnie bo jak mogles widziec cos czego nie ma?? Bez urazy, mialem ta karte i jest wielka szczelina miedzy backpalte a wrzucilem ci tez recenzje karty w wersji na YT i stronce potwierdzajaca to o czym pisze. Nie trzeba zdejmowac backplate zeby zobaczyc wielkie nic ;) Stix ma drozsza i tansza wersje wiec przy tej tanszej faktycznie 70-100zl aczkolwiek dla mnie to juz był i tak max za 2060. U mnie karta nie przekracza 60st wiec jest bardzo dobrze, mozna wziasc ASUS aczkolwiek kierowalbym sie po prostu nie piszczacymi cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mozmey kupic Strixa za 1859zl, to Aorus traci jakikolwiek sens xd Jak juz pisalem w innym temacie, jak szukamy dobrze wycenionej 2060, to kupujemy windoforce'a X2 albo cos podobnego, jak zalezy nam na takim srodku miedzy cena a kultura pracy to MSI GamingZ, a jak szukamy najlepszej 2060 to kupujemy Strixa.

 

No a przynajmniej moim zdaniem to jest taka trójka 2060tek godnych uwagi :P

 

A piszczace cewki to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz kwestia gustu co kto woli bo generalne roznice beda znikome, Strix moze byc jeszcze 2-3st chlodniejszy aczkolwiek nie musi. W GB masz dodatkowy rok gwaranjci po rejestracji a to juz spory plus. Wazne zeby nie trafic na wyjca bo to jest cos czego po prostu nie znosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stix ma drozsza i tansza wersje wiec przy tej tanszej faktycznie 70-100zl

Ale ja podałem cenę dla najdroższej wersji ASUSA, czyli Rog Strix RTX 2060 O6G Gaming, którą znajdziesz już za 1900 zł, czyli 70 zł więcej od Twojego Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam ceny i wiem jakie sa, to ze ty znajdziesz najtanszy model to wystarczy wpisac w ceneo i masz 1900zl. Mnie przy zakupie interesuja tylko 4 sklepy x-kom/proline/komputronik/morele, dokladnie w tej kolejnosci. Reszta dla mnie sie nie liczy bo jak mam zaoszczedzic 100zl i pierdzielic sie pozniej ze zwrotami na wyyslke i problemami sklepow to ja dziekuje a tu mam 30min drogi do sklepu i karte zwracam badz wymieniam od reki tego samego dnia. W tych sklepach co podalem karty przekraczaja kwote 2k wiec pamietaj ze cena to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego referent w ogóle nie jest brany pod uwagę ?

To najlepiej dopracowane PCB jakie może być.

Chłodzenie obecnych ref jest całkiem przyzwoite i bardzo ładne.

No i cena przystępna.

 

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060/

 

Zależy na co sie nastawiamy. Miałem FE, w swojej cenie jest super (wgl. da sie go kupic aktualnie?).

ALE

-jest dosc glosny przy lepszych 2060 (szczegolnie gdy nastawiamy sie na lepsze modele jak strix)

-ma tylko 2 lata gwarancji

-w razie problemow trzeba odsylac do Niemiec, a nVidia nie oddała 60zł za kuriera nawet :)

-ma dosc wysokie obroty w idle (1200rpm) i oczywiscie brak trybu polpasywnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla czego referent w ogóle nie jest brany pod uwagę ?

To najlepiej dopracowane PCB jakie może być.

Chłodzenie obecnych ref jest całkiem przyzwoite i bardzo ładne.

No i cena przystępna.

 

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2060/

Ja nie bralem pod uwage ze wzgledu na wysylke, trafilem na piszczacego MSI to wymienilem karte tego samego dnia bez problemu dlatego nie biore nigdy pod uwage sklepow wysylkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Kurde... w Polsce zawsze pod górkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten AORUS EXTREME nieźle jest zbudowany. Nie mogę tylko nigdzie znaleźć jego testów.

@Phoenixsuple, ciche cewki w nim to jakaś powszechna opinia? W ogóle nie piszczą czy są tylko cichsze?

Trzeba zapiąć oba wtyki zasilające czy wystarczy jeden?

 

Acha.... możesz tez podać jakie masz pamięci na swojej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie rozkrecac obudowy zeby ucho przykladac ale nic nie slychac a jestem na to bardzo wyczulony, na poczatku myslalem ze cos brzeczy ale to pompka od krakena :E Tak trzeba zapiac zawsze obie wtyczni do pradu. Pamieci Micron, Gaming Z tez mialem Micron ale to akurat bez znaczenia. Boost na rdzeniu 2010MHz ma staly a pamieci podkrecone +700MHz. Tempy nie przekraczaja 60st, czesto ponizej 57-58st jest. Fabrycznie pudelka ma boost 1935MHz-1950MHz wiec mocno wysrubowane. Od 60st wrzuca ta nizsza wartosc taktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy mozmey kupic Strixa za 1859zl, to Aorus traci jakikolwiek sens xd Jak juz pisalem w innym temacie, jak szukamy dobrze wycenionej 2060, to kupujemy windoforce'a X2 albo cos podobnego, jak zalezy nam na takim srodku miedzy cena a kultura pracy to MSI GamingZ, a jak szukamy najlepszej 2060 to kupujemy Strixa.

 

No a przynajmniej moim zdaniem to jest taka trójka 2060tek godnych uwagi :P

 

A piszczace cewki to loteria.

Polecanie Gaming Zetki przy Palicie GamingOC jest mocno dyskusyjne. Obie karty pracują mniej więcej tak samo, a MSI kosztuje 200-300 zł więcej.

MSI - 2055/1990 68 stopi przy 31 dBA, 200W pobór

Palit - 2090/2090 68 stopni przy 36 dBA, 225W pobór

 

Nie wiem czy warto dorzucać te 200-300 zł za 5 decybeli, kiedy można samemu ustawić krzywą w Palicie, dobić do 200W i też utrzymać zegary przy niższym hałasie. No chyba, że ktoś potrzebuje backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przy okazji widzę, że pojawiła się 2 rewizja tej karty. Delikatnie ma zmieniony backplate. Ciekawe, czy są też inne różnice.

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2060AORUS-X-6GC-rev-20#kf

Widzialem ale nie mam pojecia, kiedys ten mniejszy backplate miedziany byl w wersji Aorus zwyklej a w Xtreme byl ten wiekszy za czasow pascala. Byc moze druga rewizja mam pamieci samsunga :hmm: Wad nie dostrzeglem w tej karcie czego nie mozna powidziec o innych wersjach GB jakie mialy na poczatku problemy z wentylatorami itp wiec nie draze, szkoda ze producent nie podaje konkretniejszego info, moze zaoszczedzili na miedzi :lol2:

 

Polecanie Gaming Zetki przy Palicie GamingOC jest mocno dyskusyjne. Obie karty pracują mniej więcej tak samo, a MSI kosztuje 200-300 zł więcej.

MSI - 2055/1990 68 stopi przy 31 dBA, 200W pobór

Palit - 2090/2090 68 stopni przy 36 dBA, 225W pobór

 

Nie wiem czy warto dorzucać te 200-300 zł za 5 decybeli, kiedy można samemu ustawić krzywą w Palicie, dobić do 200W i też utrzymać zegary przy niższym hałasie. No chyba, że ktoś potrzebuje backplate.

Dziwne te PL wyzej, patrzylem u mnie w Metro Exodus to mam 180W karta brala po odkreceniu PL. Byc moze nowsza rewizja ma wiekszy PL. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecanie Gaming Zetki przy Palicie GamingOC jest mocno dyskusyjne. Obie karty pracują mniej więcej tak samo, a MSI kosztuje 200-300 zł więcej.

MSI - 2055/1990 68 stopi przy 31 dBA, 200W pobór

Palit - 2090/2090 68 stopni przy 36 dBA, 225W pobór

 

Nie wiem czy warto dorzucać te 200-300 zł za 5 decybeli, kiedy można samemu ustawić krzywą w Palicie, dobić do 200W i też utrzymać zegary przy niższym hałasie. No chyba, że ktoś potrzebuje backplate.

 

5dB to przepaść jest .... Wątpie żebyś nawet po UV byl w stanie osiagnac glosnosc MSI na tym Palicie

Ja po UV Ventusa mialem 70stC 1700rpm i 1950mhz, MSI po UV to pewnie nieslyszalne juz by było

 

Dlatego mowilem, co kto lubi. Jedni chca najlepsza (strix), inni zloty srodek (gamingz), inni wydajnosc w najnizszej cenie (windoforce/palit whatever, windforce wypada chyba lepiej, ale wczesniej byl drozszy wiec palit byl czesciej polecany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na taka sama kulture pracy palita jak gaming z chociazby z tego powodu ze konstrukcja wentyli Thorx jest po prostu duzo lepsza i cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat palit ma lepsze łożyska od msi bo te 1000 rpm w idle jest totalnie bezszelestne.

 

Wentylatory mają mniejszą średnicę. 1400 rpm na palicie odzwierciedla ~ 1200 rpm na msi.

 

Po skręceniu wentyli i limitu na 160-175W mamy bezgłośne gpu. Na 2070 zresztą tak samo bo to jest identyczne chłodzenie.

 

Tak wygląda praktyka a nie teoretyzowanie na podstawie jpg. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...