Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xxSatter

Wybór pomiędzy dwoma płytami do Ryzena 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Składam komputer z ryzenem 7 1700 i mam dylemat co do wyboru płyty głównej. Już byłem praktycznie zdecydowany na MSI B450 Tomahawk ale znalazłem jeszcze jedną polecaną płytę: Asus PRIME X370-Pro. Którą z tych dwóch wybrać jeżeli obie będą mnie kosztować mniej więcej tyle samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS x370 prime pro ma 6+2 faz zasilania, co czyni ją lepszą płytą do OC - jeśli Cię OC interesuje. Przy czym Tomahawk/a-pro/gaming plus i płyty mATX mają VRM 4+2, też dobry i wystarczający do OC 2700X, ale nie tak dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar podkrecac ten procesor a Asus kosztuje tyle samo co tomahawk więc chyba się na niego zdecyduje tylko, że jeszcze mam jeden dylemat bo mam już pamięci G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) i podobno MSI jest mniej wybredny na ram i większa szansa że pójdą na 3200, to prawda czy na Asusie też powinny pójść bez problemu z najnowszym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ASUS i MSI raczej dobrze sobie radzą z RAMem. Natomiast sam model F4-3200C16D-16GVKB - końcówka "B" oznacza, że jest to przesortowany RAM/ na gorszych kościach, przez co ten model nie każdemu śmiga z XMP na 3200mhz + odnośnie OC RAMu, tego RAMu nie podkręcisz za dużo, o ile wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak składasz z R7 1700 to zdecydowanie X370 Prime sekcja 6+2(x2) na CSD 87350 40A, ALC 1220 i masę innych dodatków, zdecydowanie lepsza opcja od Tomahawka. Sam kupiłem Biostara X370GT7 za 460 pln i problemów z RAM na najnowszym biosie żadnych - ADATA XPG D10 3200 16-18-18 2x8GB na Hynixach MFR SR. G.skille dla mnie troche przereklamowane, każdy się napala ale te dobre kości na B-DIE itp. są znacznie droższe. GVKB pewnie też dostaniesz na Hynixach MFR https://www.pic-upload.de/view-33034883/F4-3200C16D-16GVKB-2.png.html

Dla porównania ADATA AX4U320038G16-DB10 http://i68.tinypic.com/27xm9mg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...