Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Xiaomi Mi A2 czy Redmi note 7? A może Moto G6 plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znajomy chce kupić telefon tak koło 800-900zl, w sumie teraz zaraz. I na polu bitwy zostały dwa.

Xiaomi mi A2 (nie lite) oraz Redmi note 7.

Najważniejsze jest stabilne działanie, bateria aby na jeden dzień gadania non stop wystarczyła, aby podziałał te 2 lata. Aparat fajnie jakby był dobry ale kolega ma lustrzankę i nie ma parcia na super hiper foto w fonie.

Co radzicie? Oba w zbliżonej cenie 850-900zł

 

ja polecałem mu inne telefony ale ma jakiegoś asusa maxa, który go wkurza i asusa nie chce. Tak samo nie chce u ultra ze względu na baterię i sot 3,5-4h.

Na moto G6 plus ze strzału z xkom nie zdazył, ale są do dostania za 900zł. Czy motka nie będzie lepszym wyborem?

 

Pytam, bo sami wiecie jaki mam stosunek do ksiołmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow petru pyta o poradę :P

 

Wiesz takie aspekty jak długie rozmowy przez telefon to też ważne przy wyborze. Telefony oferują różną jakość rozmów . Teraz biorąc pod uwagę ze kupi sobie wielki kafel który waży np. 200g i trzyma go długo przy uchu to średnia wygoda.

 

Do samego gadania i z dobrym trzymaniem na baterii fajnie sobie radzi Motorola One. Do tego jest poręczna , nie jest ciężka jak G6 plus.

 

Mi A2 to również szybki telefon z czystym androidem , lepszym aparatem od moto One ale gorszym od G6 plus , miałem okazje co prawda testować Redmi Note 5 i tam jakość rozmów była bardzo dobra , gorzej z łapaniem zasięgu , tutaj znacznie lepiej radziła sobie Motorola. Statystycznie u mnie w firmie najwięcej problemów z zasięgiem mają telefony Xiaomi i Samsung :) Najmniej Motorola i Asus (tylko czasem nie myśl o Zenfone 4 bo on do długich rozmów sie nie nadaje, znacznie lepszy w tym aspekcie jest Zenfone 5 ).

 

Jeżeli ciężar i wielkość G6 plus koledze nie przeszkadzają to jest to świetny wybór. Ma niezła bateria, bardzo dobrą jakość rozmów i całkiem dobry aparat. Mi A2 jest ciut mniejszy i lżejszy od tej moto ale będzie gorzej trochę z baterią , do tego motka ma świetny głośnik na froncie.

 

Tymczasem własnie konfiguruje kolejna Moto One dla pracownika i pomimo ekranu HD+ ten telefon zawsze robi na mnie duże wrażenie z tego jak działa . Idealny fon dla kogos kto nie patrzy na słupki tylko potrzebuje niezawodny sprzęt do dzwonienia i sprawdzania email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, nie kręce się wokół ksiołmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak pisałem , ja bym celował w Moto One ponieważ :

 

  • działa bardzo szybko i stabilnie i jest w programie Android One
  • trzyma 2 dni na baterii
  • robi niezłe fotki
  • nie jest droga
  • jest lekka i poręczna jak na dzisiejsze standardy
  • ma bardzo dobrą jakość rozmów i głośnik

Jak chcecie lepszy aparat i większość rozdzielczość ekranu to można ładować się w moto g6 plus , tyle że baterii wytrzyma znacznie krócej i będzie zdecydowanie mniej poręczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze SAR w ksiołmi, brat nie mógł rozmawiac z huaweia dłużej niż 15 min, bo mu głowę chciało urwać. Z A1 znajomek podobnie się wypowiadał, ze po dłuższej rozmowie bolała go głowa....

 

ta One rzeczywiście ciekawa. Dobrze, że Ty "sprawdzasz" fony pod kątem pracy a nie fejsika i YT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a testował ktoś już z forum tego Redmi Note 7?

 

Miał być hit w swoich pieniądzach podobno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na aktualne ceny moto one również bym na ten telefon polował. Całkiem spoko słuchawka i ma zaskakująco niski SAR.

 

 

Panowie a testował ktoś już z forum tego Redmi Note 7?

 

Miał być hit w swoich pieniądzach podobno...

 

tak jak każdy note, a okazuje się po prostu że to dobry średniak.. Od czasów note 4 xiaomi tak kręci wokół tej serii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly note 7 to w sumie niczym nie zaskoczył . Aparat porównywalny raczej z note 5 i mi A2 , bateria ta sama , troszke lepszy proc i wiekszy ekran .

 

poleciłbym Moto G7 power ze względu na baterie ale jest tak duża i ciężką ze nie mogę :) w tym przypadku lepiej tańszego Asusa Max M2 ma to samo a mniejszy i lżejszy.

 

Moto one jest stworzona jako telefon służbowy , wydaje mi się że taki był celownik Motoroli i moim zdaniem bardzo dobrze to sie sprawdza. Mnie osobiście odrzucają telefony powyżej 155mm jako służbówki , jakoś tak to mało profesionalnie dla mnie wygląda :P

 

W naszych zagranicznych oddziałach tylko mniejsze Iphony się używa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucilem mu tą moto one, sam ma już wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że i ja dorzucę swoje 3 grosze do dyskusji.

Z tych co podałeś, najgorszy będzie Mi A2. Dlaczego? Brak mini jack, bateria mała jak na wielkość i rozdzielczość ekranu, goły android bez żadnych dodatków, nie ma nawet sterowania gestami (to co daje Android Pie w tej kwestii to kpina z userów).

Moto G6 plus też goły android, co generalnie uważam za minus, ale masz tam chociaż gesty Moto - super sprawa, plus czytnik palca na froncie - mega wygodne i można używać do nawigacji zamiast przycisków funkcyjnych na ekranie.

Redmi Note 7 - za świeży, aby móc cokolwiek obiektywnie stwierdzić. Niby są jakieś wstępne opinie, ale to za mało i za krótko. Na pewno aparat ma najlepszy z tych 3 podanych, plus MIUI - co by nie pisać, to jest to funkcjonalna nakładka, przy której czysty android jawi się niczym kosa do kombajnu. Bateria też będzie najlepsza w Redmi Note 7.

Jeśli tylko nie boisz się nowości, to brałbym na Twoim miejscu Redmi Note 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił kotkę g6 plus. Od rana do teraz ma 71% przy jego użytkowaniu, z tego co mi właśnie napisał. Jest zadowolony z telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił kotkę g6 plus. Od rana do teraz ma 71% przy jego użytkowaniu, z tego co mi właśnie napisał. Jest zadowolony z telefonu :)

 

 

no i spoko, świetny telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...