Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rozpru92

Intel xeon e5440 zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym prosić o pomoc moja płyta Asus p5q pro z prockiem Intel xeon e5440 . Chciałbym wymienić na lepszy znalazłem xeon e5472 czy będzie on działał i czy będzie jakaś różnica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dużej różnicy, tym bardziej jeśli 5440 jest kręcony. Pomyśl o zmianie platformy z tej wiekowej jeśli potrzebujesz więcej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciał bym prosić o pomoc moja płyta Asus p5q pro z prockiem Intel xeon e5440 . Chciałbym wymienić na lepszy znalazłem xeon e5472 czy będzie on działał i czy będzie jakaś różnica ?

 

Znaczy działać będzie, ale więcej da ci OC tego xeona niż zmienianie procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem już kiedyś wcześniej próbowałem podkręcić e5440 i się nie dał myślę nad tym 5472 I tego trochę podkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli E5440 nie dał sie podkręcić to wina może leżeć w płcie głównej. Wtedy E5472 też nie ruszysz. Poza tym te dodatkowe 0,17GHz nie zrobi żadnej równicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś na temat podkręcania i ktoś mądry wytłumaczył mi że niektore procesory po prostu nie da się podkręcić bo zamiast jedynki mają dwójkę czy coś takiego sprawdzali to jakimś programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana na cokolwiek innego na tej platformie w sumie da ci zadny zysk

 

a jak sie pchasz w e5472 to przynajmniej twoja plyta obsluguje fsb 1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na stronie producenta jest napisane :Ta płyta główna obsługuje najnowsze procesory Intel® Core ™ 2 w pakiecie LGA775. Może również obsługiwać wielordzeniowy procesor Intel® 45nm. Dzięki nowej technologii mikroarchitektury Intel® Core ™ i magistrali FSB 1600/1333/1066/800 MHz procesor Intel® Core ™ 2 jest jednym z najbardziej wydajnych i energooszczędnych procesorów na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej. Wina braku OC nie leży na pewno po stronie tej płyty, bowiem Asus p5q pro to jedna z lepszych płyt na s.775. Ten xeon bez problemu powinien na niej pójść na ok.3,4 - 3,6 GHz. Trzeba tylko dobrze w biosie poustawiać no i ważne jakie masz pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje pamięci:

 

DIMM1: Samsung M3 78T5663QZ3-CF7

DIMM2: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G

DIMM3: Samsung M3 78T5663QZ3-CF7

DIMM4: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje pamięci:

 

DIMM1: Samsung M3 78T5663QZ3-CF7

DIMM2: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G

DIMM3: Samsung M3 78T5663QZ3-CF7

DIMM4: OCZ Reaper HPC OCZ2RPR800C42G

 

Z tego wnioskuję że wszystkie pamięci to DDR2 800MHz. Nie powinno być więc żadnego problemu, by procesor poszedł na te 3,4 - 3,6 GHz. Trzeba pamiętać, by pewnych napięć nie zostawiać na AUTO, ustawić odpowiednie napięcie dla procesora i pamięci, timingi dla pamięci i parę innych rzeczy i wszystko wówczas powinno śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego xeona e5472 kupilem za 50zl więc wydaje mi się że to nie wiele. Chciał bym go podkręcić, czy jest ktoś kto udzielił by mi w tym fachowej pomocy co i jak krok po kroku z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest temat ze starymi bataliami co do OC -> KLIK

 

Napisz autorze jaki dokładnie E5472 kupiłeś - SLANR czy SLBBH

Masz już procesor z adapterem na pinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tego xeona e5472 kupilem za 50zl więc wydaje mi się że to nie wiele. Chciał bym go podkręcić, czy jest ktoś kto udzielił by mi w tym fachowej pomocy co i jak krok po kroku z góry dzięki.

Ale e5472 jest na magistrali 400FSB a e5440 na 333 więc powinien się lepiej i łatwiej podkręcać bo przy oc e5472 już będziesz podkręcał jednocześnie RAM. Masz tego świadomość? SLANR to ta gorsza rewizja tzn. C0. Przy oc e5472, trzeba ustawić timingi w biosie na sztywno tzn. pierwsze cztery na 6-6-6-18.

A jak chcesz konkretnej pomocy, bez fotek z biosu się nie obejdzie. Zobacz sobie na mój spoiler. Przy podobnej płycie, podniosłem e5440 na fsb 470MHz stabilnie w fallout 4 przy 8GB RAMU (przy Vcpu 1,35V w biosie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fotki mogę przesłać jak wrócę z pracy wtedy będę mógł usiąść do tego na spokojnie , powiedzcie mi jeszcze jak tu się je wrzuca bo nie wiem :). Czyli wychodzi na to że lepiej krecic dotychczasowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście fotki mogę przesłać jak wrócę z pracy wtedy będę mógł usiąść do tego na spokojnie , powiedzcie mi jeszcze jak tu się je wrzuca bo nie wiem :).

Przecież dawałeś fotki z biosu w tamtym starym temacie, zalinkowanym przez Jeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

CPU nie jest przygotowany do oc. Już z pierwszego zrzutu z cpu-z można wywnioskować że e5440 nie jest prawidłowo wykrywany przez płytę. Brakuje instrukcji VT-x i SSE4.1 z powoduje brakujących mikrokodów do xeonów w biosie płyty. Zaaktualizuj bios do wersji z mikrokodami. Bios do pobrania np. z tej strony Mój link. Po wgraniu odpowiedniego biosu brakujące instrukcje powinny być już widoczne w cpu-z jak widać poniżej:

 

pppjpg_qwqnpsn.jpg

 

Dopiero po tym możesz się zabierać za oc.

A same opcje w biosie widzę z fotek że identyczne jak w P5Q Deluxe. Z opcji oc brakuje tylko chyba GTL na NB i drugiego GTL-a na CPU. Możesz też wyłączyć zbędne opcje (funkcje) w biosie jak z nich nie korzystasz. Ja np. mam quick boot na enabled, full screen logo disabled, legacy diskette A na disabled (kto teraz korzysta ze stacji dyskietek), Drive Xpert Control disabled czy Express Gate disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha tak myślałem że bios może wymagać aktualizacji... nigdy tego nie robiłem bo nie wiem jak się za to zabrać. Wchodząc na ta stronę jest tego pełno nie wiem co ściągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wylaczylem te dyskietki express gate i to co napisałeś teraz włącza się szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha tak myślałem że bios może wymagać aktualizacji... nigdy tego nie robiłem bo nie wiem jak się za to zabrać. Wchodząc na ta stronę jest tego pełno nie wiem co ściągnąć?

Na stronie szukasz swojej płyty i przy danym modelu masz linki do pobrania biosu. Jak jesteś totalnym laikiem to może jakoś byśmy się "spiknęli" jeśli korzystasz z discorda czy teamspeaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Logic board" płyty w monitorze Asusa.
    • Gra ma nadal takie duże zapotrzebowanie na CPU? Pamiętam, że na premierę potrafiła zajechać procesory 6c/12t 10 i 11 generacji. Były duże spadki poniżej 60fps grając na wyższych detalach. Poprawili to? Czy lepiej zaopatrzyć się w coś co ma 8 rdzeni i 16 wątków? 
    • Twój problem polega na tym, że nie czytasz ze zrozumieniem. Dałem konfe + inne kraje jako alternatywe dla POPISU. Ciężko tu znaleźć wpis, który nie krytykuje konfę bez powodu, Jaki to ma cel? I tak mają za niskie poparcie aby mieć jakikolwiek wpływ na cokolwiek.Nie uważam, że ich wszystkie pomysły są super. Światopoglądowo jako partia to taki XIX albo XVIII wiek. Część pomysłów jest ok, inna - nie ok. Tak samo znajdę kilka pomysłów pisowskich co są ok, z PO, czy TD. Dlatego przedstawiłem szerszą koalicję jako alternatywe centrowo-prawicową. Każdy uważa jak chce   Z tego co śledzę popierali projekty obu stron, które miały sens. Może bym znalazł coś czego niepopieram w ich głosowaniu, ale patrząc szeroko głosują najmądrzej. Ile anyszczepionkowców i wyznawców teorii spisowych od konfy jest w sejmie? Zero. Jako mała partia przyjmowali na listy wszystkich jak leci a twwiter rozdmuchał odklejeńców/ Myślisz, że od lewicy nie było tak samo? Tam chyba brakowało ludzi co zakładali kondoma na głowę. Wielbicieli putina? Jeśli interpretujesz to tak, że konfa jest przeciwko wysyłania wszystkie za darmo na ukrainę i lepszego traktowania ukraińców w Polsce, to ok - wtedy też jestem wielbicielem putina bo przekładam interes Polski nad interes Ukrainy. Cisza. Liczą, że przemilczą temat to ludzie zapomną. Platformesi tutaj pewnie będą bronić hasłami typu "ale jeszcze nic nie wiadomo", albo "CPK i tak nam nie potrzebne", albo "zagraniczne firmy nie chcą fabryk bo polska nie sprowadza tanich imigrantów z Afryki". Jedynie ugną się pod silną presją społeczną, ale chyba entuzjazm opadł więc można polerować niemieckie berło
    • Jak nie można? Popatrz jakie wymagania tu czy ogólnie w Polsce są stawiane, żeby uregulować oprocentowanie kredytów, żeby uregulować ceny mieszkań, żeby uregulować ceny produktów importowanych, sztucznie regulowana płaca minimalna też się niektórym podobała, teraz nagle plantatorzy szklarniowi obudzili się, że są sprzedawcy, którzy sprzedają importowane produkty rolne jako polskie po cenach takich samych jak z polskich szklarni. Czyli np. importowane dużo tańsze truskawki sprzedaje się po 40 zł za kilogram i też już chcą regulacji cen   Także niby nie można, a coraz więcej środowisk oczekuje cen regulowanych   Może myślała że ma 76 lat   Bo chcą wprowadzić samowolkę kapitalistyczno-oligarchiczną. Czyli jak masz kasę i prowadzisz biznes to dyktujesz warunki. To tylko jeden z minusów. Taaaa, na jedną https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C507207%2Ckonfederacja-opowiada-sie-za-wolnosci-wyboru-w-sprawie-szczepien.html Trzeba by zapytać teraz Mentzena czy dalej już jego partia popiera tamto stanowisko, czy powie jednak że Korwin żartował., @Bemx2k google Ci dostęp zabrało? Poszukaj, sprawdź czy są jakieś nowe wieści co do CPK czy fabryk.
    • Nie. 3 update w miesiąc albo dwa, nie świadczą o tym, że jest miło. Świadczą o tym, że sprzedali Ci totalne gówno i próbują je załatać po łebkach.  Ale Asus sprzedał jeszcze większe gówno i nawet nie próbuje załatać 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 No cóż.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...