Forum PCLab.pl: Ghost of Tsushima - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ghost of Tsushima PS4 - wątek zbiorczy Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Marzec 2019 - 15:14

Ghost of Tsushima

Za grę odpowiada amerykańskie studio Sucker Punch Productions, znane graczom chociażby z serii inFamous oraz Sly Cooper. Ich najnowszy projekt przez trzy i pół roku był utrzymywany w tajemnicy. Pierwszy raz zaprezentowano go podczas Paris Games Week 2017.

Rok 1274. Na kontynencie azjatyckim praktycznie niepodzielnie rządzi imperium mongolskie. Jego władcy łakomym okiem spoglądają na bogactwa feudalnej Japonii. Chan Kubilaj decyduje się w końcu na dokonanie inwazji. Jej pierwszym celem jest położona dokładnie pośrodku Cieśniny Koreańskiej wyspa Cuszima. Podczas ataku wojska mongolskie dokonują masakry jednej z wiosek. Wśród ofiar znalazły się rodzina i przyjaciele głównego bohatera gry, samuraja, którego zdaniem jest obrona Kraju Kwitnącej Wiśni. Jemu samemu udaje się ujść z życiem. Od tego momentu głównym celem protagonisty jest pomszczenie swoich bliskich i powstrzymanie Mongołów. Aby tego dokonać, musi zapomnieć o samurajskich tradycjach i nauczyć się nowego sposobu walki – stylu Ducha.

Podobnie jak produkcje sygnowane marką inFamous, Ghost of Tsushima jest trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, który można przemierzać zarówno pieszo, jak i konno. Twórcy duży nacisk położyli na system skradania. Siły wroga są przeważające, więc choć w tytule dostępny jest szeroki wachlarz broni – od katan po łuki – bezpośrednia konfrontacja z przeciwnikami nie zawsze jest najrozsądniejszym pomysłem. W skradaniu liczy się nie tylko spryt. Do dyspozycji gracza oddano mnóstwo gadżetów służących do odwracania uwagi oponentów – m.in. bomby dymne. W Ghost of Tsushima twórcy zrezygnowali z klasycznego systemu znaczników prowadzących gracza do celów misji. Zamiast tego tę funkcję pełnią elementy otoczenia – ślady lub charakterystyczne punkty nawigacyjne. Ma to zachęcić graczy do uważniejszej eksploracji świata gry.

Ghost of Tsushima rozgrywa się na tytułowej wyspie, która w całości jest otwarta do eksploracji. Otoczenie jest bardzo różnorodne – od bambusowych lasów, przez niewielkie wioski po buddyjskie świątynie. Twórcy zadbali o to, by wszystkie miejsca jak najwierniej odwzorowywały ich rzeczywisty wygląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu świat gry nabrał dodatkowej głębi i stał się jednym z głównych bohaterów historii.

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

Nie zauważyłem tematu o tej grze, z racji, że wyczekuję oficjalnej daty premiery (mam nadzieję, że jednak będzie to 2019 rok) i ogólnie bardzo ciekawi mnie ta gra, niech to będzie oficjalny wątek, pozdrawiam.

ctrl c+v ;) gry-online.pl

Ten post był edytowany przez skunRace dnia: 21 Marzec 2019 - 15:16

#2 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 15:51

Biorę w ciemno.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Isharoth 

• Puhuhu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 15:51

Walka wygląda naprawdę super, przypomina mi trochę klasyczne Assasins Creed. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała reszta gameplayu, czy będzie to fabularna liniówka, czy coś bardziej rozbudowanego.

Ten post był edytowany przez Isharoth dnia: 21 Marzec 2019 - 15:52

#4 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 17:00

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo. Tak w ogóle to marzył mi się taki azjatycki God of War gdy go ukończyłem. Ciekawa historia, dużo ładnych przerywników filmowych, bardzo satysfakcjonująca walka, delikatnie otwarty świat w tamtej epoce :lovin:

#5 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 17:24

Zobacz postskunRace, o 21 Marzec 2019 - 17:00, napisał(a):

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo.

Nie mam nic przeciwko. Martwi mnie to, że to gra od Sucker Punch, a oni jak do tej pory żadną produkcją na kolana nie rzucili. Jeśli to będzie pierwsza, super. Na razie jednak nie ma się co nakręcać, bo samuraje i ładne widoczki.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Ard'aenye 

• Anty-fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Marzec 2019 - 19:44

Zobacz postskunRace, o 21 Marzec 2019 - 17:00, napisał(a):

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo. Tak w ogóle to marzył mi się taki azjatycki God of War gdy go ukończyłem. Ciekawa historia, dużo ładnych przerywników filmowych, bardzo satysfakcjonująca walka, delikatnie otwarty świat w tamtej epoce :lovin:

O to to :thumbup:

Screeny rewelacja, zarówno grafika jak i strona artystyczna. Czekam bardzo.

#7 Użytkownik jest niedostępny   skunRace 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Marzec 2019 - 14:57

Zobacz postVulc, o 21 Marzec 2019 - 17:24, napisał(a):

Nie mam nic przeciwko. Martwi mnie to, że to gra od Sucker Punch, a oni jak do tej pory żadną produkcją na kolana nie rzucili. Jeśli to będzie pierwsza, super. Na razie jednak nie ma się co nakręcać, bo samuraje i ładne widoczki.

Również nie ma nic przeciwko, wręcz bardzo lubię, choć tutaj mogło to zabrzmieć inaczej ;) Osobiście nie miałem do czynienia z żadną ich grą, jak i ogólnie mówiąc studiami "konsolowymi" pozostaje tylko nadzieja. Tutaj trochę jak z Days Gone, też czekam, choć na pewno nie będę grał na premierę, ale z tego co wiem studio które to robi, nie miało na koncie nic ciekawego, a wszystkie ich gry ostatnio to PSP, PSV.

Zobacz postArd'aenye, o 21 Marzec 2019 - 19:44, napisał(a):

O to to :thumbup:

Screeny rewelacja, zarówno grafika jak i strona artystyczna. Czekam bardzo.

:D

Ten post był edytowany przez skunRace dnia: 22 Marzec 2019 - 14:58

#8 Użytkownik jest niedostępny   Mr Kwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Kwiecień 2019 - 19:03

Szczerze mowiac w tym roku gorzej z exami jak w poprzednim ,a to chyba moj numer jeden pod wzgledem oczekiwania.
Klimat ,walka,ponoc sa otwarte tereny,zapowiada sie to swietnie,no i jak najdalej walka niech sie ma od gier typu Souls czy Sekiro bo takich gier nie znosze :kwasny:

Ten post był edytowany przez Mr Kwolf dnia: 03 Kwiecień 2019 - 19:03

#9 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 18:46

Robi to ekipa od inFamousa więc graficznie będzie TOP już teraz wygląda to jak gra na nową generacje (PS5?), gameplay też przyjemny (widowiskowe walki) i bardziej przystępny od Sekiro: Shadows Die Twice.

#10 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 18:49

Na pewno jeszcze na starą generacje wyjdzie.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Babymoore 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 18:52

Zobacz postODIN85, o 28 Kwiecień 2019 - 18:49, napisał(a):

Na pewno jeszcze na starą generacje wyjdzie.

Wyjdzie pewnie przed PS5 jeszcze :E

#12 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 18:52

Też tak myślę.

#13 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 19:23

Wyjść wyjdzie bo czemu i nie ale nie zdziwię się jak będzie to gra z pogranicza między jedną a następną generacją. Wygląda super przynajmniej na tym gameplayu. Ciekawe czy to będzie open world czy coś w stylu God of War?

PS> Te wolumetryczne chmury wyglądają jak z Assassin's Creed Odyssey a na PC to mocno ubijaja fps’y :E

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 28 Kwiecień 2019 - 19:36

#14 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 20:18

Zobacz postazgan, o 28 Kwiecień 2019 - 20:23, napisał(a):

Wyjść wyjdzie bo czemu i nie ale nie zdziwię się jak będzie to gra z pogranicza między jedną a następną generacją. Wygląda super przynajmniej na tym gameplayu. Ciekawe czy to będzie open world czy coś w stylu God of War?
W grze ma być otwarty świat, tak jak choćby w serii inFamous. Miejscem akcji będzie tytułowa wyspa (Tsushima), którą będzie można swobodnie eksplorować.

#15 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Kwiecień 2019 - 20:23

Zobacz postKszyrztow, o 28 Kwiecień 2019 - 21:18, napisał(a):

W grze ma być otwarty świat, tak jak choćby w serii inFamous. Miejscem akcji będzie tytułowa wyspa (Tsushima), którą będzie można swobodnie eksplorować.

No i to jest już konkret informacja :thumbup:. Może być świetne nowe IP i znacznie ciekawsze od inFamousa :cool:

#16 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2019 - 09:44

Podobno Ghost of Tsushima ukaże się w 2020 roku czyli w tym samym co PS5.

#17 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2019 - 14:40

W pierwszej połowie 2020.

#18 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2019 - 15:35

Bez różnicy ogram i tak już na PS5 podobnie jak The Last of Us: Part II

#19 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2019 - 15:56

My na szczęście nie będziemy się tyle męczyć co Ty.

#20 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Czerwiec 2019 - 16:42

No jak nie? Wszystko co ciekawe jest przeniesione na 2020 rok czyli ten sam co ma zawitać PS5 a Death Stranding (czasowy EX?) ma być też na PC :E. Wychodzi na to, że poza Days Gone którego już pewnie dawno obleciałeś konsola będzie po prostu stać i zbierać kurz tracąc na wartości :thumbup:. Jakoś jak czekałeś na Destiny 2 w wersji na PC to tyłek Ci się nie palił żeby zagrać w lepszej jakości na mocniejszej platformie podczas gdy na konsoli gra była dostępna wcześniej.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 04 Czerwiec 2019 - 16:50

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3